Jak vypadá nejošklivější žena světa?

Foto: instagram.com

Jak vypadá nejošklivější žena světa?

Lizzie Velasquez - hrdinka nejen pro lidi s nízkým sebevědomím

Bez ohledu na to, jak sebevědomí a pokrokoví můžeme být, všichni známe pocit, který přichází s přesvědčením, že některá část našeho vzhledu není dost dobrá; bodavá bolest, která přichází s tím, že si myslíme nebo je nám říkáno, že některý aspekt našeho fyzického vzhledu je neatraktivní. Koneckonců, žijeme ve světě, kde jsou snahy žen splnit konvenční standardy krásy neúprosné, toxické a extrémní.

Když Lizzie Velasquezové řekli, že je nejošklivější ženou na světě, nenechala se srazit krutostí lidí - místo toho použila jejich slova, aby jimi pomáhala ostatním. Nyní je mezinárodně vyhledávanou motivační řečnicí a inspiruje lidi po celém světě, aby povstali nad šikanou a chovali se k sobě i ostatním laskavě.

„Jsem člověk ... samozřejmě, že ty věci budou bolet ..., ale nenechám ty věci, aby mě definovaly.“

Lizzie Velasquez

Lizzie se narodila v roce 1989, o 4 týdny dříve. Byla jí diagnostikována extrémně vzácná vada, která jí znemožňovala vývoj svalů a tělesného tuku. Tento samotný stav je tak vzácný, že nemá ani jméno, a předpokládá se, že postihuje pouze 2 další lidi na světě. Lékaři zpočátku nevěřili, že Lizzie bude mít plnohodnotný život – objevily se dokonce obavy, že nemusí přežít. Netušili, jak se vůbec mohla narodit živá, a nedokázali si představit, že by někdy mohla chodit nebo mluvit. Lizzie však vždy vzdorovala očekáváním, a přestože byla neuvěřitelně malá, její mozek, vnitřní orgány a kosti se vyvíjely normálně.

Lizzie popisuje svůj stav jako „jedno velké tajemství“. Ve věku 4 let oslepla na pravé oko, z důvodů, které lékaři stále nechápou. To oko se zakalilo a změnilo barvu, takže teď má jedno hnědé oko a jedno modré oko. Má také rysy obličeje v mnohém spojené s progerií (nemocí spojené s extrémně rychlým stárnutím), včetně malých úst, špičatého nosu a vrásčité kůže – ačkoli její porucha se liší od progerie v tom, že lékaři nyní nevěří, že to bude terminální. I když lékaři nerozuměli jejímu stavu, Lizzie a její rodina se s tím vypořádali velmi statečně.

Když však bylo Lizzie 17 let, udělala rozhovor pro místní televizní stanici. Když bylo video o něco později zveřejněno na YouTube, byla označena jako „nejošklivější žena na světě“. Když Lizzie video na Youtube našla, mělo již 4 miliony zhlédnutí a bylo pod ním obrovské množství děsivých komentářů.

Lizzie to zlomilo srdce. Většinu svého života už strávila šikanováním, ale v tomto okamžiku pocítila skutečně ohromnou bolest. Naštěstí to rodiče Lizzie přijali jinak a údajně jí řekli: „Můžeš se rozplakat a nechat to venku, ale pak musíš zvednout hlavu a přejít k něčemu pozitivnímu.“ Naštěstí pro nás všechny, to je přesně to, co Lizzie udělala.

„Nyní se na svůj stav dívám jako na dar ... je to něco, čeho jsem požehnán a chci se o tento dárek podělit s kýmkoli, kdo ho bude mít.“

Lizzie Velasquez

Od té doby Lizzie zasvětila svůj život vystupování proti kyberšikaně a negativnímu obrazu těla. Její videa o skutečné mají milionová shlédnutí. Má také mnoho fanoušků a sledovatelů na sociálních sítích. Lizzie se tak stala se mezinárodně vyhledávanou motivační řečnicí. Napsala také 3 inspirativní knihy a film A brave heart: The Lizzie Velasquez, inspirovaný jejím životem, byl financován prostřednictvím neuvěřitelně úspěšného projektu Kickstarter, (projekt nese název Lizzie project) dosáhl svého cíle: získání finančních prostředků ve výši 180 000 $ za méně než měsíc. Je to významný příspěvek do světa, který hodně potřebuje reformované postoje k těmto otázkám, a přestože nás ještě čeká dlouhá cesta k naplnění Lizzienina poslání zcela eliminovat kyberšikanu, není pochyb o tom, že svět je laskavější a krásnější místo, protože je v něm Lizzie.

Zdroje: www.theheroinecollective.com, instagram.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář