Nežádoucí účinky detoxikačních džusů, o kterých jste nevěděli.

Foto: Unsplash

Nežádoucí účinky detoxikačních džusů, o kterých jste nevěděli.

Když se však ovoce a zelenina rozmixují na šťávu, ztratí mnoho životně důležitých živin, například vlákninu. Tyto výstřelky existují jako způsob, jak se zbavit toxinů, ale místo toho to lze provést jednoduše omezením množství ne tak skvělých věcí, které si dáváme do těla (například mražená jídla a alkohol), nebo jejich úplnou eliminací. Navíc je mnohem dražší rozhodnout se pro luxusní šťávy než pro dobré ovoce a zeleninu přímo z farmářského trhu.

Ještě důležitější je, že existují také vedlejší účinky, které mohou pocházet z tekutého detoxu, což činí tento trend možná více škodlivým než užitečným.

Detoxikace může vést k nedostatku výživy

Jedním z hlavních nežádoucích účinků je, že neposkytuje člověku dostatek bílkovin. Každý den potřebujeme 0,36 gramu bílkovin na libru tělesné hmotnosti, abychom ochránili svaly, zpevnili kůži a pomohli v boji proti nemocem. Mohou existovat určité varianty šťávy, která obsahuje ořechová mléka, „ale nedivte se, že někdo může onemocnět, protože tyto plány mají strašně málo bílkovin,“ říká Liz Applegate, ředitelka sportovní výživy na Kalifornské univerzitě. 

Za druhé, nedostatek výživy může vést k tomu, že se člověk nebude cítit dobře a bude mít bolesti hlavy, potíže s myšlením, únavu, náladovost, hlad a změny funkce střev, uvádí Live Science.

Tekuté čištění může také vést k nebezpečnému způsobu myšlení. Při honbě za hubnutím je možné, že se objeví duševní rozpoložení, jako je trest nebo odmítání jídla, což může mít za následek celou řadu problémů. Zdravé stravování je důležité, ale existují bezpečnější způsoby, jak toho dosáhnout.

Nakonec výstřelek čištění šťávy není ani nutný. „Tělo nepotřebuje žádnou pomoc při odstraňování toxinů,“ řekl Applegate, protože věci jako alkohol se odbourávají detoxikačními enzymy v játrech a o toxiny rozpustné ve vodě se starají ledviny.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář