Obnova vztahu? Na co si dát pozor, při návratu k bývalému partnerovi

Foto: Unsplash

Obnova vztahu? Na co si dát pozor, při návratu k bývalému partnerovi

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Je přirozené vzpomínat na minulé vztahy a znovu zvažovat obnovení starého románku. Všichni se někdy v životě cítíme osamělí a přemýšlíme, zda by bylo opravdu špatné se k bývalému partnerovi vrátit. Začneme přemýšlet o minulosti a přemýšlíme, co by se dalo udělat jinak. Přemýšlíme, zda jsme neudělali chybu, když jsme odešli, nebo zda jsme pro záchranu vztahu mohli udělat víc. Ptáme se, zda jsme se rozhodli správně.

Sociální média nám nebezpečně usnadnila pronásledování našich bývalých, protože si myslíme, že je neškodné zkontrolovat jejich profil a zjistit, jak se jim daří, a přemýšlíme, zda by bylo opravdu špatné je kontaktovat a zeptat se, jak se jim daří. Může se to zdát neškodné, ale je velmi snadné upadnout zpět do vzorce posedlosti. Možná si neuvědomujeme (nebo si nepřipouštíme), že vztah "on-again, off-again" může být emocionálně vyčerpávající a zvyšovat depresi. Je však těžké nepředstavit si sebe na jejich místě, když vidíme páry, které se k sobě po rozchodu úspěšně vrátily. Beznadějný romantik v nás má tendenci ignorovat červené vlajky a jít dál.

Newyorský seznamovací kouč s uživatelským jménem @findingmrheight ve videu na TikToku prozradil, že existují tři hlavní věci, na které je třeba myslet, než se pokusíte oživit milostný vztah. 

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Důvod rozchodu s bývalým partnerem a to, zda se okolnosti rozchodu změnily

První bod odhalený ve videu TikTok zní: "Co se změnilo? Zamyslete se nad tím, proč jste se rozešli a jestli je to teď jinak."

Zapomněli jste, proč jste se vlastně rozešli? Možná jste chtěli děti a oni ne, nebo jste chtěli žít ve městě a oni milovali venkovský životní styl. Pokud od vašeho rozchodu uplynula nějaká doba, nemusí se tyto zásadní otázky zdát tak naléhavé, ale jsou. Odbornice na vztahy Rachel A. Sussmanová řekla deníku Oprah: "Pokud nenapraví to, co bylo na začátku situace, která je rozešla, bude se to opakovat znovu a znovu." V případě, že se rozchod opakuje, je to pro ně velmi důležité.

Přehodnotili jste nebo změnili své priority? A udělali to oni? Pokud se pro vás oba nezměnilo to, co vedlo k rozchodu, je jen otázkou času, kdy se rozejdete znovu. Je důležité přehodnotit okolnosti a důvody, které vedly k rozchodu, a neměli byste je brát na lehkou váhu. Možná si myslíte, že vrátit se k bývalému partnerovi je v dnešní době jednodušší a méně časově náročné, upozorňuje Women's Health, ale návrat k bývalému partnerovi bez vyřešení příčin rozchodu povede z dlouhodobého hlediska k většímu trápení.

Jste s bývalým partnerem ochotni diskutovat o příčinách rozchodu a jste také ochotni pracovat na tom, abyste se k sobě vrátili

To nás přivádí k druhému důležitému bodu, který uvedl seznamovací kouč na TikToku: "Jste schopni s nimi o té věci mluvit a vysvětlit jim, proč se to změnilo a proč to teď bude jinak?"

Zásadní je umět si upřímně promluvit o tom, co se v první řadě pokazilo a co jste vy i váš bývalý od rozchodu dělali pro to, abyste udělali změny a vyhnuli se opakování stejné situace. Musíte být připraveni naslouchat, aniž byste vyjadřovali hněv nebo zášť, a poskytnout jim bezpečný prostor pro otevřenost - a oni musí udělat totéž pro vás. Mnoho párů má problémy s komunikací a diskuse o neshodách se často setkává s hněvem; to, že jim dáváte druhou šanci, neznamená, že to napodruhé bude fungovat lépe.

Rozešli jste se kvůli problémům s nevěrou, závislostí nebo žárlivostí? Ať už je důvod jakýkoli, je nutné tyto problémy zvážit, než znovu zvážíte, zda se k sobě vrátit kvůli pohodlí a pohodě. Pokud jako pár vy i váš bývalý partner uvažujete o tom, že se k sobě vrátíte, je nezbytné na sobě pracovat, abyste ukázali, že podruhé můžete být lepším partnerem. Není to čas na vzájemné obviňování za to, co se nepovedlo, ale příležitost převzít odpovědnost za své minulé chyby, aniž byste v sobě drželi hněv a zášť.

Vy a váš bývalý partner se můžete přenést přes to, co se ve vašem vztahu stalo v minulosti a vedlo k rozchodu

A konečně, podle videa @findingmrheight na TikToku se musíte sami sebe zeptat, jestli se můžete "odpoutat od věcí, které se ve vašem vztahu staly předtím".

Je nezbytné zvážit skutečnou motivaci, proč se chcete ke svému bývalému vrátit, a tou nemůže být osamělost nebo potřeba útěchy. Pokud to s posunem vpřed myslíte vážně a doopravdy, musíte nechat minulost odejít. Pokud se svým bývalým dokážete být v přítomnosti, aniž byste se nechali minulostí strhnout, můžete mít šanci na společný šťastný vztah.

Pokud jde o to, jak se úspěšně posunout vpřed, řekla odbornice na vztahy Rainie Howardová v rozhovoru pro Well+Good: "Soustřeďte se na to, kde se ve svém životě právě nacházíte, a nedovolte si zabývat se minulostí." Musíte odpustit a zapomenout, abyste dali svému vztahu skutečnou druhou ( nebo třetí či čtvrtou) šanci. Kristen Bellová a Dax Shepard mají pevné manželství, a i oni se nakrátko rozešli. Podle Us Weekly se Adam Levine a Behati Prinsloo také rozešli před svatbou a vypadají šťastnější než předtím. Naděje tedy existuje a mnoho párů má dokonce napodruhé v lásce větší štěstí.

Pokud si se svým bývalým můžete na tyto tři věci říct ano, možná jste připraveni uvažovat o tom, že to zkusíte znovu.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články