Proč je tak těžké ukončit vztah? 12 důvodů, proč je to opravdu těžké

Foto: Unsplash

Proč je tak těžké ukončit vztah? 12 důvodů, proč je to opravdu těžké

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Pokud jste si mysleli, že mít poměr je složité, zkuste si odpovědět na otázku, proč je tak těžké ukončit poměr! Ačkoli je snadné aféry začít, těžší je je ukončit.

Pokud se ptáte, proč je tak těžké aféry ukončit? Nejste v menšině. Upřímně řečeno, mít poměr není tak těžké. Můžete se seznámit téměř s kýmkoli a kdekoli, a pokud víte, co chcete, k aférce může snadno dojít. Ať už se jedná o spolupracovníka, spolužáka, nebo dokonce souseda.

Snadné je potkat někoho, kdo vás sexuálně přitahuje. Ta těžší část přichází poté, co si románek začnete. Pokud je váš románek citově a sexuálně intenzivní, je snadné se ve vztahu ztratit.

Všichni ale víme, že románky nemohou trvat dlouho. Možná pár týdnů, měsíců, dokonce i několik let. V určitém okamžiku je však třeba učinit rozhodnutí.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Proč je tak těžké aféry ukončit? 12 odpovědí, jak porozumět mlze aféry

Odcházíte od partnera kvůli milence? Nebo aféru ukončíte?"

Pro mnohé z nás se odpověď zdá být zřejmá, ale v případě aféry je to jinak. Nemusíte nutně uvažovat jasně, zvláště když jste se rozkročili mezi svou rodinu a vedlejšího milence. Věci se velmi rychle zkomplikují, což je jeden z důvodů, proč byste se do takové situace vůbec neměli dostávat.

Jestliže máte poměr, musíte se rozhodnout. Pokud se rozhodnete svůj poměr ukončit, je to v pořádku. Ale teď máš pravděpodobně problém vztah skutečně ukončit.

Ne vždy je snadné se rozloučit.

#1 Váš poměr vyplňuje prázdnotu. Nepodváděli byste svého partnera, kdyby váš vztah měl na růžích ustláno. Něco se ve vás a ve vašem vztahu zjevně děje, že jste se rozhodli k tomuto kroku.

Z aféry máte prospěch, ať už sexuální nebo citový. Ačkoli existuje spousta různých důvodů, proč lidé mají aférky, mnoho z nich je způsobeno prázdnotou, kterou ve svém životě pociťují. A místo toho, aby hledali v sobě, hledají, jak tuto prázdnotu zaplnit někým jiným.

#2 Věříte, že je to vaše spřízněná duše. Je pochopitelné, proč si myslíte, že váš milenec je vaše spřízněná duše. Všechno, co se týká románku, je vzrušující a vzrušující. Panuje mezi vámi intenzivní spojení a chemie, která se nepodobá ničemu, co jste kdy cítili. Dobře, to může být pravda, ale nezapomínejte, že povaha vašeho vztahu není normální; místo toho je vše tajné, což zastírá realitu a dělá vše mnohem více srdceryvným.

#3 Bojíte se vrátit do reality. Možná s vámi partner nemá pravidelný sex nebo se cítíte zadušeni zodpovědností... Chápu to. Takže váš poměr byl vaším únikem z reality, něčím, co vás odvádělo od myšlenek na domov.

Jistě, bude těžké se toho vzdát; to je to, co vám pomáhalo projít životem. Ale oba víme, že mít poměr není správný způsob, jak to udělat.

#4 Každé pouto se těžko přetrhává. Pokud se ptáte, proč je tak těžké aféry ukončit, musíte si uvědomit, že jste si s touto osobou vytvořili citové a sexuální pouto; to není snadné přerušit. Podceňujeme sílu lidského pouta, ale toto je dokonalý příklad toho, jak silné pouto může být. Ukončit vztah, ve kterém se cítíte dobře, není to, k čemu jsme předurčeni.

#5 Váš románek vám dělá dobře. Oh, ty otravné hormony; ty všechno pokazí. Věc se má tak, že váš poměr vám dělá dobře. Díky oxytocinu, serotoninu a dopaminu, které vystřelují vaším tělem, když jste se svým milencem, máte pocit, že jste na vrcholu světa. Pocitu opojení se nechceme jen tak lehce vzdát.

#6 Cítíte se provinile, že jste vztah ukončili. Nechcete vztah ukončit a trápí vás výčitky svědomí, protože víte, že tím milence ublížíte. To dává naprostý smysl. Ve vztahu nejste jediní, kdo se na něm podílí. Jste tu vy, váš milenec a váš skutečný partner.

Rozhodli jste se zůstat se svým partnerem, ale ukončení tohoto vztahu ublíží druhé osobě a vy to víte. Oba však víme, že vašemu milenci bude lépe, když vztah ukončíte.

#7 Bojíte se, že se vám váš milenec bude mstít. Někteří lidé se skutečně bojí přerušit poměr ze strachu, že budou přistiženi. Možná jste svému milenci slíbili, že svého partnera opustíte a utečete s ním. No a přerušení vztahu se s vaším slibem neslučuje, že? Někteří lidé také vyletí, jakmile si uvědomí, že jim někdo lhal.

#8 Utíkáte před svými vnitřními problémy. Máte nějaké vnitřní problémy, které zůstaly nevyřešeny. Všichni máme problémy, které bychom měli řešit, ale místo toho, abyste je řešili, jste se rozhodli před nimi utéct tím, že jste měli poměr. Je to dobré rozptýlení, ale jakmile váš románek skončí, vaše problémy tam na vás budou čekat s otevřenou náručí. Ty nikdy nezmizí.

#9 Váš milenec je součástí vašeho života. Všichni víme, že nevěra je špatná, takže vás o ní nebudu poučovat. Znáte rozdíl mezi tím, co je správné a co ne. Jde o to, že váš milenec se stal zásadní součástí vašeho života a vy si bez něj nedokážete svůj život představit.

#10 Protože je to rozchod. Jen proto, že s ním máte poměr, neznamená, že k němu nic necítíte. Naopak, cítíte. Ukončení románku je tedy stejné jako rozchod s partnerem. Váš milenec je váš partner. Chodíte s ním ven, vedete s ním hluboké rozhovory a máte s ním intimní vztah. Jak by mohlo být ukončení vztahu snadné?"

#11 Nevíte, zda děláte správné rozhodnutí. Tohle mi často píší lidé, kteří mě žádají o pomoc. Bojují s ukončením svého vztahu a ptají se, zda se rozhodují správně. Poslyšte, jakákoli volba, kterou učiníte, nebude snadná. Někdo bude zraněn. Proto si vyberte možnost, která vás nakonec učiní šťastnými.

#12 Nepodnikejte žádné kroky, aniž byste si vyhledali třetí perspektivu. Říkám vám to všechno teď, ale pokud opravdu chcete vědět, co se ve vás děje, promluvte si s terapeutem. Pomůže vám pochopit, proč jste se do aféry vůbec pustila.

Chcete vůbec být se svým partnerem v manželství? Nebo je to jen dočasný únik z reality? Nedělejte žádné náhlé kroky před sebereflexí.

Proč je tak těžké aféry ukončit? Kromě toho, že svého partnera podvádíte, nemůžete citový vztah přerušit, aniž byste se spálili.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash