Slova, které byste během hádky nikdy neměli říkat.

Foto: Freepik

Slova, které byste během hádky nikdy neměli říkat.

Hádky nejsou často momenty, kdy děláme naše nejracionálnější volby. Ve skutečnosti jste pravděpodobně během hádky řekli věci, kterých jste později litovali. Ale i když tyto věci lze často odpustit, některé věci, které říkáte, mohou vše jen zhoršit. Ve skutečnosti existují slova, o kterých odborníci tvrdí, že byste během hádky nikdy neměli používat. Čtěte dále, abyste zjistili, kterým slovům se vyhnout.

Během hádky byste nikdy neměli používat slovo „vždy“.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Freepik

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Během hádky byste nikdy neměli používat slovo „vždy“, říká Andrea Hipps, LBSW, certifikovaná rozvodový koučka. To platí vždy bez ohledu na to, s kým se hádáte. „Toto slovo předpokládá trvalost.“ vysvětluje. „Přiřazování toho, co někdo„ vždy “dělá nebo nedělá, ho v zásadě upozorní, že zatímco si myslíte, že tato oblast vyžaduje pozornost, zároveň si myslíte, že nebude schopna přispět k jejímu vyřešení.“ Toto slovo také většinou vše jenom zhorší.

Měli byste se také vyhnout používání slova „nikdy“.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Rovněž byste neměli používat opak „vždy“: „nikdy“. Podle Nikoliny Jeric, expertky na randění a spoluzakladatelky 2Date4Love, mohou tato přehánění „všechno nebo nic“ často „vést k dalšímu boji a ublížení druhému.“ Tato slova nakonec pouze zvýší zášť, která se může později stát ve vztahu jádrem mnoha problémů, říká Jeric. A abyste si byli vědomi varovných signálů, pokud se na tom vy a váš partner nedohodnete, je čas se rozejít.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Použití těchto slov může někoho urazit nebo ranit.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Slova „vždy“ a „nikdy“ okamžitě staví někoho do defenzívy, říká Jodie Milton, expertka na vztahy a intimitu ve společnosti Practical Intimacy. „Pokud došlo k jediné výjimce z vašeho obvinění, budou mít pocit, jako byste jim nevěnovali pozornost nebo si nevážili pozitivních věcí, které dělají , “vysvětluje. Milton také říká, že když se vyjadřujete „necháte se okamžitě diskreditovat“. Pokud osoba, se kterou se hádáte, může poskytnout jen jeden příklad toho, co jste řekli jako nepravdivé, „jakýkoli bod, o který jste se pokoušeli, se zdá být přehnaný a je brán méně vážně,“ poznamenává.

Můžete zkusit použít jiná slova, abyste vyjádřili skoro to samé.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Místo použití kteréhokoli z těchto slov Milton doporučuje použít „měkčí slovo, které přesněji odráží frekvenci výskytu“, jako „často“, „někdy“, „zřídka“ nebo „sotva“.

Hipps také konstatuje, že se hádka můžete přesměrovat úplně. „Přesměrování je v našich silách, když vyjádříme své obavy lidem, které máme nejraději. Předem vyjádřete své obavy, jako například:„ Obávám se, že se o to nestaráš, “„ obávám se, že mě nevnímáš, “nebo„ obávám se, že nebudeme v kontaktu, “ vtáhne osobu, s níž mluvíte, přímo do bodu bolesti. “

Pokud některá z těchto slov stejně použijete, existují způsoby, jak hádku zachránit.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Jak už jsme řekli, hádky mohou být složité a často říkáme věci, které nemáme na mysli, takže je možné, že slovo „vždy“ nebo „nikdy“ stále vyklouzne. Pokud k tomu dojde, můžete se pokusit zachránit situaci tím, že nabídnete frázi, která používá stejné slovo, ale v pozitivním smyslu, říká Hipps.

Milton říká, že byste se měli okamžitě omluvit a poté objasnit, co jste se pokoušeli říci, pomocí jednoho z těchto přesnějších a měkčích slov. „Abychom pomohli vyřešit jakoukoli obranyschopnost, můžete také uvést příklad, kdy vynaložili úsilí, v které doufáte, a poté za to vyjádřit své uznání,“ navrhuje. „To vám umožní pochválit chování, které hledáte, a zároveň učinit skutečný požadavek, aby to dělali častěji.“

Zdroje: bestlifeonline.com, Unsplash, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: