Tajemství modelingu. Proč by módní průmysl potřeboval vzdělání o psychickém zdraví?

Foto: Unsplash

Tajemství modelingu. Proč by módní průmysl potřeboval vzdělání o psychickém zdraví?

Modeling je práce velmi náročná jak na tělo, tak na mysl. Přečtěte si příběh muže, který si prošel tlakem, který tito lidé běžně zažívají.

Před mnoha lety jsem se otevřel jedné ze svých modelingových agentek v Miami ohledně mého chronického boje s bulimií. V té chvíli jsem s nemocí bojoval více než čtrnáct let a byl jsem vyděšený, že kvůli tomu ztratím další smlouvu. Po neúspěšném pobytu na rehabilitaci si můj bývalý agent v New Yorku uvědomil, že kvůli poruše příjmu potravy a dalším problémům s duševním zdravím prostě nemohu udělat střih s castingy a zaměstnáním a poslal mě zpět na jižní Floridu bez lístku. Moje poruchy mi nakonec zabránily soustředit se na práci i udržovat vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Nedostatek znalostí.

Takže to byl úplný šok, když jsem v Miami jsem své nové agentce vyprávěl o své historii s touto poruchou a ona na mě bezvýrazně hleděla. "Co je to?" zeptala se. Zmateně jsem se na ni podíval. "Co tím myslíš, co to je," řekl jsem. "Bulimie," řekla věcně. Cítil jsem se, jako bych měl písek v ústech. Nejen, že jsem byl tajně vyčerpaný z nemoci, ale tady byla i moje agentka, která den co den pracoval s modelkami a o bulimii nikdy neslyšela. Tento moment úplně zmátl mou mysl a nechal mě cítit se ještě více izolovaný než kdy jindy.

Rychle vpřed o šest let později. Už téměř čtyři roky jsem bez poruchy příjmu potravy, vydal jsem memoáry o svém zotavení z duševních chorob a módním průmyslu, jsem tvrdým obhájcem a studuji psychologii. Kvůli tomu všemu chápu mnohem více o tom, proč módní průmysl zoufale potřebuje lekci o duševním zdraví. Ve skutečnosti se jedná o oblast, které se konkrétně věnuji od roku 2015 a můj průzkum mě vedl k vývoji vzdělávacího programu pro duševní zdraví pro módní profesionály a modelky. Po konferenci asociace National Eating Disorder Association jsem se nechal inspirovat k řešení tohoto problému týkajícího se mezery v péči o duševní zdraví v módním průmyslu a začal jsem pracovat na vývoji programu, který by ji mohl vyplnit.

Potřeba vzdělání o duševním zdraví je velká.

V loňském roce jsem získal ještě více znalostí a porozumění, pokud jde o konkrétní potřeby vzdělávání módního průmyslu, když jsem pracoval na AB 2539 s Assembly memberem Marcem Levinem při řešení potřeb ochrany práce a zdravotních standardů pro modely a modelky. Udělal jsem krok zpět a uvědomil jsem si, že to je další důkaz, že vzdělávací program by mohl doplnit nový kus učení. Módní profesionálové musí být informováni o duševních onemocněních, pokud se někdy budou starat o jedince, zejména s poruchou příjmu potravy a modelové a modelky potřebují podporu a zdroje, protože nemají zdravotní pojištění.

Agentury mohou těžit z implementace mého programu, protože díky nim budou přitažlivější pro modely a modelky.Je to jednoduché, módní průmysl musí být poučen o některých primárních problémech, které se dotýkají lidí, které zaměstnávají. Vnímání svého těla, poruchy příjmu potravy, deprese atd.

Modelky a modelové, kteří obecně nemají zdravotní pojištění, z toho mohou mít prospěch, protože dostanou bezplatnou podporu, když to nejvíce potřebují, buď dříve, než se něco stane, nebo když zrovna potřebují odrazový můstek, aby věděli, kam si dojít, pro správnou péči.

Zdroje: eatingdisorderhope.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář