Udržování tajemství ve vztahu: 42 pravidel a výjimek, které je nutné znát

Foto: Unsplash

Udržování tajemství ve vztahu: 42 pravidel a výjimek, které je nutné znát

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Myslíte si, že udržování tajemství ve vztahu je přijatelné, nebo ne? Všichni máme svá malá tajemství, která nikdo jiný nezná, ale měli byste se o ně podělit se všemi?"

V nespočtu časopisů se dočtete, že byste ve vztahu neměli mít žádná tajemství. Sakra, dokonce i my jsme to říkali. A do jisté míry je to pravda. Měli byste být schopni mluvit se svým partnerem otevřeně a upřímně o čemkoli, ale existují nějaká tajemství, která si ve vztahu smíte nechat? Řekli bychom, že ano.

Například opravdu musíte svému partnerovi říkat, s kolika lidmi jste spali? Ne, nemusíte. Některá tajemství mohou být velmi zraňující. Nejenže je lze považovat za lži, ale vedou k zášti, paranoie a neštěstí.

Čím více tajemství máte, tím je pravděpodobnější, že se stanete nehorázným lhářem. Věci, které nejsou typické pro většinu lidí, mohou být pro vás normální. Je to trochu znervózňující, ale stává se to. Stojí tedy za to skrývat před partnerem tajemství?

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Proč máme před svými drahými polovičkami tajemství?"

Říci: "Kdyby tě člověk opravdu miloval, přijal by tě za věci, které jsi udělal," není až tak uklidňující. Chceme být milováni takoví, jací jsme právě teď, ne kvůli své minulosti a věcem, které jsme udělali. Tajemství, která si necháváme pro sebe, jsou ta, o kterých si myslíme, že by mohla poškodit naše vztahy nebo nás vystavit odsouzení, na které nejsme připraveni.

Naše nejistoty a přesvědčení nám brání odhalit některé věci, za které se stydíme. Vědomí, že většina lidí na některá tajemství nereaguje dobře, nás může přimět k tomu, abychom si rozmysleli, zda o nich budeme lidem vyprávět.

Někdy slyšíme, že lidé reagují na okolnosti jiných lidí negativně. Pokud prožíváme stejné věci, naše pozorování nám říká, že odhalení stejných tajemství nás může učinit zranitelnými vůči tomuto typu odsudku také.

Může tajemství zůstat tajemstvím?"

Většina tajemství nezůstane tajemstvím příliš dlouho, zejména pokud se o něm dozví někdo další. Problém nastává, když se tato tajemství dostanou ven a osoba na straně příjemce neměla čas zmíněnou informaci zpracovat.

Je pravda, že je třeba být otevřený ve všem, abyste se ve svých vztazích posunuli dál, ale někteří lidé potřebují více času na zpracování informací, které chtějí odhalit. Kromě toho musí být váš partner připraven přijmout věci, které mu chcete odhalit.

Potřebujete svého partnera lépe poznat a zjistit, zda je typem člověka, který vás nebude odsuzovat za věci, které nemůžete ovlivnit.

Nemůžete ovlivnit, jak budou reagovat, ale můžete si alespoň vybudovat dostatečnou důvěru, abyste se mohli bez obav svěřit se svými tajemstvími... nakonec.

Stojí udržování tajemství ve vztahu za to?"

Není na škodu skrývat před partnerem jedno nebo dvě tajemství, ale když lžete často, může to skutečně poškodit vaše zdraví. Lidé, kteří často lžou, mohou mít v důsledku pocitů viny a obav pálení žáhy, záchvaty paniky a nespavost. Proč vlastně před svým partnerem skrýváte tajemství?

Jak velká je vaše chyba, že ji chcete zakrýt lží, jen abyste zachránili svůj vztah? Bez ohledu na to, jak velké nebo malé vaše chyby jsou, jejich utajování by nikdy nemělo přicházet v úvahu, zejména pokud svého partnera skutečně milujete.

Je v pořádku, pokud to, co před svým partnerem tajíte, považujete za bílou lež, ale pokud jde o něco velkého a výrazně to ovlivňuje váš vztah, prostě to nestojí za to.

Skončíte zahlceni pocitem viny a studu. Nemluvě o tom, že udržováním tajemství budete sabotovat celý svůj vztah.

Výjimky pro udržování tajemství ve vztahu

Ačkoli udržování tajemství není nikdy dobré, existují určité výjimky, kdy je to v pořádku. Existuje několik nevyslovených dohod, kdy udržování tajemství nezpůsobí rozpad vašeho vztahu.

1. V případě, že si necháte něco pro sebe, můžete si to nechat pro sebe. Překvapení

Vsadíme se, že každý má rád překvapení, zvlášť když se jedná o krásnou událost, kterou si chcete zapamatovat navždy. Pořádáte oslavu nebo investujete do drahého dárku? Pak je tajemství v pořádku. Koupit partnerovi šperk, zopakovat vaše první rande, naplánovat zábavný výlet, to všechno jsou ve vztahu dobrá tajemství.

Tedy pokud váš partner miluje překvapení. Udržovat ve vztahu tajemství a skrývat pro milence dárek s překvapením je něco úplně jiného. Nemusíte se tedy obávat, že byste ho udrželi v tajnosti.

2. Žádost o ruku

Prosíte ji o ruku? Požádat ho, aby se k vám nastěhoval? Nebo jí navrhuješ sňatek? To vše bývá často na nějakou dobu tajemstvím. Vhodné je však to, že existuje plán, jak toto tajemství odhalit. A ve většině případů vede tajemství k dobrým, nikoli špatným zprávám.

Chcete-li, aby tato událost byla pro vás i vašeho partnera nezapomenutelná, vložte do ní veškeré své úsilí a nápady a pozorujte jeho reakce. Udržování tajemství ve vztahu není vždy špatné, pokud jsou vaše záměry čisté, jako například požádat partnera o ruku.

3. O čem mluvíte s přáteli

Chlapi i dívky vedou se svými přáteli rozhovory, které se často nemusí vrátit k jejich partnerům. Nejde o to, že by tyto poznatky způsobily hádku, ale stejně jako vy a váš partner máte soukromí před ostatními, zasloužíte si ho i vy a vaši přátelé.

Ano, udržování tajemství ve vztahu může být škodlivé. I když to platí pro většinu rozhovorů s přáteli, existuje několik výjimek, zejména pokud jde o témata vyhrazená pro ženské diskuse.

Můžete si své přítelkyni stěžovat na manželovy chrápací návyky nebo svému bratrovi na návyky své přítelkyně při sledování filmů. Tyto věci mohou být ve vztahu iritující, ale jsou natolik nepodstatné, že ventilace blízkému příteli může pomoci.

4. Jak se cítíte na jejich rodinu

Tato otázka může být ožehavá. O své pocity ohledně příbuzných se nemusíte s partnerem dělit. Pokud se stanou závažnými a je třeba je změnit, rozhodně si o tom promluvte. Ale pokud se vám nelíbí, že přítelova maminka vaří nebo že má potřebu uspořádat vaše skříně, pravděpodobně se s tím během návštěvy smíříte.

Jestliže však tchyně trvá na tom, že se k vám nastěhuje, často vás kontaktuje nebo se vyptává na váš sexuální život, měla byste si s ní promluvit. Ale držet jazyk za zuby při drobných problémech může pomoci. Pokud někoho dobře poznáte, může to dobré převážit nad tím negativním.

Zachovávání tajemství ve vztahu, stejně jako to, co si myslíte o partnerově rodině, je stále na vás. Sedněte si s partnerem a promluvte si o tom, až bude ten správný čas.

5. Jaké je vaše tajemství? Vnější tajemství

Váš partner nemusí vědět o paktech nebo tajemstvích vašich kamarádů. Stejně jako vy a váš manželský partner máte svá tajemství, je zbytečné sdílet témata, která nesouvisejí s vaším vztahem.

Jednou z nejneuvěřitelnějších věcí na udržování tajemství ve vztahu je to, že o některých věcech nemá cenu mluvit ani se jimi zabývat.

Váš milenec nemusí vědět, zda se vám váš nejbližší kamarád svěřil s něčím vážným. Sdílení vašeho života vás nezavazuje k tomu, abyste prozradili všechno.

6. Máš nevinnou malou náklonnost

I když jste ve vztahu, může tě těšit, když vidíš sousedku běhat kolem nebo si povídáš o beletrii z poloviny 20. století s nádhernou mladou prodavačkou v knihkupectví.

Takové skryté touhy máme všichni a jsou neškodné - pokud nezačnou ovládat vaše myšlenky nebo emoce a neohrožují vaši vzájemnou důvěru. Jinými slovy, udržování tajemství ve vztahu, stejně jako zamilovanost, je přijatelné, pokud se podle toho nechováte.

7. "Víte, že se vám to nelíbí? Ten jeden trapný okamžik z vaší minulosti

Každý někdy udělal něco, na co by nejraději zapomněl, ať už to byl katastrofální románek, nenaplněná kariéra, ve které strašně selhal, nebo dokonce doba, kdy zpíval hlavní roli v příšerné kapele Go-tribute Go's.

Udržování tajemství v takovém vztahu by nemělo být vždy špatné. Tyto vzpomínky jsou vaše a můžete se o ně podělit, nebo ne. Pokud se nejednalo o žádné přetrvávající trauma, překonali jste ho a váš současný partner se o něm nikdy nedozví.

8. Myslíš si, že jeden z jejich přátel je sexy

Je v pořádku, že tě přitahuje jeden z jejich blízkých přátel. Tedy pokud nikdy nemáte v úmyslu na základě své přitažlivosti jednat. Pokud ano, je to odlišná záležitost a měla by se řešit.

To, že vás přitahuje jeden z jejich přátel, není velký problém. Navíc říct partnerovi, že si myslíš, že jeho kamarád je sexy, je červený praporek. Pokud jsi takhle necitlivá, ani nepomýšlej na to, že bys ve vztahu měla nějaké tajemství.

9. Jak se vám líbí? Zpočátku vás nepřitahovali

Poznávání buduje přitažlivost. Zmínka o tom, že vás váš současný partner postupně přitahoval, není ani vtipná, ani pro něj přínosná. Tato informace je zastaralá a škodlivá. Jste s ním nyní za nějakým účelem, takže se o rostoucí přitažlivosti nezmiňujte.

10. Jak se k němu chováte? Měli jste lepší sex

Možná jste měli lepší sex, ale to není něco, co byste měli sdělovat. Navíc sex s vaším minulým partnerem mohl být úžasný, ale chybělo vám spojení, které máte s novým partnerem.

Jde o to, že váš partner nepotřebuje vědět, že je druhý nebo třetí nejlepší. Díky tomu se nebude cítit dobře, ani to neposílí váš vztah.

11. Kolik jste měli sexuálních styků

Poslouchejte, ať už jste spali se dvěma lidmi nebo s 200, nikdo kromě vás to nepotřebuje vědět. Samozřejmě pokud jde o pohlavně přenosné choroby, měli byste jim to říct. Je to něco, co by mohlo ovlivnit jejich osobní zdraví.

Ale jinak, pokud máte s partnerem vážný vztah, není třeba si vyměňovat počty lidí, se kterými jste spali. Počet na tom nic nemění.

12. Vlastnost, která se vám nelíbí a kterou nemohou změnit

Pokud se vám nelíbí základní vlastnost, kterou mají, no, co naděláte? Říct jim, že se jim nelíbí něco, co nemohou změnit? A co pak? Pokud vás teď trápí například jejich váha, jsou to věci, které se mohou změnit, ale je třeba je pozitivně podporovat.

Váš partner bude mít zvláštnosti, které se vám nemusí líbit, ale i proto ho milujete.

13. Jak utrácíte peníze

Jestliže jste s partnerem manželé a máte společné výdaje, může se samozřejmě způsob, jakým nakládáte s penězi, v některých ohledech lišit podle toho, jak si to zařídíte. Nemusíte vysvětlovat každý denní nákup, který během dne uskutečníte. To do vztahu pouze vnáší úzkost a stres .

Pokud však máte dluhy, měli byste jim to dát vědět.

14. Jaké jsou vaše dluhy? Konkrétní věci se vám na vašem bývalém líbí víc než jim

Poslouchejte, existují vlastnosti, které měli naši bývalí a které naši současní partneři mít nemusí. Každý člověk je jiný. Se svým současným partnerem jste z různých důvodů.

Ale nemusíte se svým současným partnerem sdílet vlastnosti, které vám u vašeho bývalého chybí. Jak si myslíte, že by se kvůli tomu cítil?

15. Potřebují zhubnout

Jistě, přejete si, aby váš partner měl super ploché a sexy břicho, to si přejeme všichni, ale není to něco, co byste museli sdílet. Jste se svým partnerem z nějakého důvodu.

Pokud vás trápí jen jeho tělo, no, možná byste si měli najít někoho jiného, protože si ho nezasloužíte.

16. Pokud vás trápí jen jeho tělo, možná byste si měli najít někoho jiného, protože si ho nezasloužíte. Přetrvávající city k bývalému

O bože, tohle byste neměli dělat. Ve skutečnosti to ve vašem partnerovi jen vyvolá nejistotu. A to přece nechcete. Váš bývalý může mít vždy místo ve vašem srdci, ale nemusíte se o to dělit se svým současným partnerem.

Pokud si nejste jisti, co máte dělat, a nejste si jisti svými pocity, věnujte si nějaký čas a vyřešte si je sami.

17. Negativní věci, které o nich říkají přátelé a rodina

Pokud budete opakovat to, co o nich říká rodina nebo přátelé, příště na rodinnou večeři nepřijdou.

Negativní reakce mohou být zraňující a těžko se z nich vzpamatovává. Jakmile je jednou řeknete, je pravděpodobné, že se od vaší rodiny a přátel distancují.

18. Psychické poruchy

Když vám lidé z legrace říkají, že jste blázen, můžete se jen usmívat a usrkávat kávu. Ačkoli by se o tom mělo mluvit už na začátku vztahu, stigma diagnostikované duševní poruchy stále brání lidem přiznat pravdu.

Jistě, je to něco, co byste měli probrat, protože byste to neměli tajit, ale měli byste se o to podělit, až budete připraveni, a ne dříve.

19. Nechutné návyky, se kterými nemůžete přestat

Aha, víte, jaké to jsou. Trhání zarostlého chloupku, vymačkávání uheráku, pití z krabice od mléka - seznam je dlouhý. Ale je tak těžké s tím přestat!

20. Jak se opravdu cítíte ve věcech, které se jim líbí

Ano, to tričko vypadá tak skvěle. Miluju fotbal! Tohle kožené lehátko ve vašem sklepě uprostřed léta je tak pohodlné! Lži, lži, lži!

Nejsou na škodu, když své pocity na chvíli udržíte v sobě, protože jinak můžete druhého člověka odstrčit nebo zranit jeho city.

21. Rodinné problémy a jací jsou vaši přátelé ve skutečnosti

S rodinou žijeme ode dne, kdy jsme se narodili. Víme, jaké to je, a tak si nejsme jisti, zda se k tomu bláznovství bude chtít přidat i nějaká drahá polovička.

To samé platí o přátelích; k smrti je milujete, ale někdy se vám z nich chce křičet. Některé věci, které dělají, nejsou vhodné pro veřejnou konzumaci, natož pro konzumaci vaším partnerem.

22. Víte, že se vám to může stát, že se vám budou chtít svěřit? Jak často jste se vyspali s lidmi na prvním rande

"Tohle obvykle na prvním rande nedělám." "Tohle je pro mě jako pro člověka. Jo, jasně.

Podstatné je, že je to vaše věc a nikoho jiného. Když se o tom otevřeně zmíníte, budete náchylní k tomu, aby vás někdo soudil, a to si nezasloužíte.

23. Kdy se chcete vdát

Přímo řečeno, pro většinu z nás žen je dobrý jakýkoli termín, který je v červnu k dispozici. Pro muže je to spíše otázka jestli se chtějí ženit. Dobře, to je zobecnění, ale pokud budete o svých plánech do budoucna mluvit příliš dopředu, můžete je prostě odradit.

24. Váš seznam zablokovaných kontaktů

Kdyby ho někdy viděli, bylo by tolik otázek! Tolik otázek, na které neznáme ani polovinu odpovědí.

25. Jak jste vypadali na střední škole a jací jste byli

Nehledě na to, jak dobře jsme vypadali, bylo to ještě na střední škole. Je to jako když vám máma ukazuje, jak sexy vypadala, když měla na nohou žhavě růžové návleky a na ramenou vycpávky ve svetrech.

Na tom, jak jsme vypadali, nezáleží tolik jako na tom, jací jsme byli. Jestli jsme byli zlí, tyhle informace půjdou do trezoru. Jestli jsme byli ztroskotanci, ta informace tam půjde taky. Stejně tak přiznání, s kým jsme chodili na střední škole, nám jen ponechává prostor pro vysvětlení toho, co se dělo, když jsme se zmíněnými lidmi chodili.

Romány ze střední školy nejsou pro slabé povahy.

26. Kreditní zprávy

Když si váš partner uvědomí, že chodí s shopaholikem nebo s někým, kdo je na seznamu berňáku, ta červnová svatba se pravděpodobně v dohledné době neuskuteční.

Jak jsme již zmínili, o dluzích byste si pravděpodobně měli promluvit, pokud se jedná o skutečný problém a věci začnou být vážné, ale na začátku si můžete nechat úvěrovou zprávu pro sebe.

27. Opravdu vážné věci

Potraty, zneužití bývalým partnerem, traumatické zážitky atd. Důležité je, že někteří lidé potřebují čas, aby se odhodlali otevřít se o těchto věcech svému partnerovi v přítomnosti.

Ať už je vaše tajemství jakékoli, vězte, že byste k sobě měli být vždy upřímní. Nechávat si věci pro sebe je v pořádku, jen pokud vás to jednoho dne nekousne do zadku. Tajemství, které si necháváte, by také nemělo nikomu ublížit.

Příkladem může být utajování zneužívání vztahu s rodinou před vaší drahou polovičkou. Takové tajemství, jako je depilace horních rtů, není nic hrozného.

Pokud však skrýváte tajemství, které by mohlo mít vliv na váš vztah, měli byste si dobře rozmyslet, zda ho budete skrývat, nebo o něm se svým partnerem upřímně mluvit.

Obvyklé situace ve vztahu a to, zda o nich mluvit, nebo mlčet

Existují zásady pro udržování tajemství ve vztahu. Chcete-li se vyhnout problémům, držte se těchto zlatých pravidel.

1. Váš bývalý se ozval

Jsme si jisti, že už jste s tím někdy bojovali. Když si váš partner všiml zprávy od ex ve vašem telefonu, nastal chaos. Nebyl by to problém, kdybyste jednoduše řekli, že vám váš ex napsal o vrácení iPodu. Vždycky existuje nějaké zdůvodnění, proč něco takového tajit.

Proč to tajit, když váš partner nemá důvod se zlobit? Váš partner vám důvěřuje, tak mu dejte to, co si zaslouží, tím, že nebudete mít ve vztahu tajemství, která by vám oběma mohla uškodit.

2. Nevhodná setkání

To samé platí i pro toto. Ať už vás sbalil šéf, navážel se do vás kolega z práce nebo překročil hranici kamarád, měli byste to partnerovi říct. Pokud vám to bylo nepříjemné, je to osoba, které byste měli mít důvěru a o kterou byste se měli opřít.

Pamatujte, že jste do vztahu vstoupili nejen z čisté lásky, ale věříte, že váš partner může být hoden vaší důvěry.

Ať se stane cokoli, pokud uvažujete o tom, že byste ve vztahu měli mít tajemství, dejte partnerovi vědět, že existuje někdo, kdo by mohl mít zájem. Sdílení této informace a diskuse o vaší roli ve vztahu vám může pomoci sblížit se.

3. Dostal jsi nabídku práce

Ano, to je skvělé! Dostali jste pracovní nabídku a chcete si ji promyslet, než ji sdělíte partnerovi. Pokud ji nepřijímáte, proč se o ně vůbec starat? No, jste přece ve vztahu a měli byste velká rozhodnutí dělat společně.

Dostání pracovní nabídky není něco, co byste měli před svým partnerem tajit. Ještě více by je potěšilo, kdybyste jim byli ohledně své kariéry otevření. Pokud partnerovi sdělíte takovou velkou novinu až po tom, co se tak stane, bude se cítit zrazen. Jako byste vůbec nechtěli, aby se zapojili, nebo se neobtěžovali je do toho zahrnout.

4. Chceš koupit dům

Koupě partnerova domu, bytu nebo čehokoli podobně významného může být pro někoho romantická. Jiným však může připadat panovačná a intenzivní. Takováto rozhodnutí je nejlepší dělat společně.

Takže si toto rozhodnutí musíte dobře rozmyslet, pokud nechcete zničit svůj vztah s partnerem tím, že budete mít tajemství. Extravagantní dárky mohou být sice krásné, ale než je koupíte, přemýšlejte o nich.

5. Jaké dárky si můžete pořídit? Chcete odejít ze zaměstnání

Stejně jako získání nové kariéry, může i odchod ze zaměstnání nadělat spoustu škody, pokud plánujete ve vztahu udržovat tajemství.

Změna zaměstnání nebo opuštění jedné kariéry bez zálohy je další volbou, kterou byste měli s partnerem probrat, ať už se vám to líbí, nebo ne. Neříct o tom partnerovi je nefér.

6. Utrácíte velkou částku peněz

O nákupu čehokoli nad určitou částku je třeba ve vážném vztahu, kde se dělíte o peníze, diskutovat. Udržet ve vztahu tajemství je náročné, zejména pokud se jedná o utrácení velkého množství peněz za něco, co se vašemu partnerovi nebude líbit.

I když se vám nelíbí, co říká, mluvením o tom dáváte najevo, že si jeho názoru vážíte.

7. Podvedl jsi

Jedná se o jeden z nejzávažnějších problémů, pokud jde o vztah. Někteří o tom vůbec neradi mluví, protože je to znepokojuje a mohlo by to jejich partnera zranit. Někteří se pak domnívají, že se jich tajemství nikdy nemůže dotknout. S tím bohužel nesouhlasíme.

Je pravděpodobné, že už víte, ale popíráte, že vás váš přítel podvedl. To je zbabělá výmluva. Nepodváděla byste, kdybyste neměla v úmyslu manželovi ublížit. Nejjednodušší přístup k řešení je přiznat, že jste udělala chybu, a omluvit se.

V takovém případě jsou možnosti znovuzískání důvěry omezené až nulové.

8. Nudíte se

Nudit se ve vztahu může znít obyčejně. Všichni procházíme zajetými kolejemi. Pokud se však ve svém vztahu cítíte nenaplněni, musíte si o tom promluvit. Nechávat si to pro sebe může vést k podvádění, zášti a výbuchu.

Naopak svému partnerovi řekněte, že máte pocit, že vašemu vztahu chybí jiskra.

Tak na tom můžete společně pracovat. Můžete si naplánovat zábavná rande, vyrazit na minidovolené nebo do manželské poradny. Pokud chcete mít s partnerem trvalý závazek, začněte tím, že ve vztahu nebudete mít tajemství a budete vždy mluvit o všem, co vás trápí.

9. Jaké je vaše přání? Co chcete v budoucnosti

Mnoho dlouhodobých vztahů může ztroskotat na tom, že oba partneři tají své plány do budoucna. Můžete s někým být léta a tajit, že nechcete děti nebo že chcete procestovat svět. Tyto věci není třeba hned vyklopit.

Jakmile vidíte společnou budoucnost, měli byste o ní mluvit. Pokud se vaše sny neshodují a oba nejste ochotni ustoupit, nebude to fungovat. Věděli jste, že největší bitvy ve vztahu se vyhrávají, když dva partneři pracují společně jako tým?

Ať už budou čelit jakýmkoli překážkám, vědí, že je překonají s důvěrou a jistotou. Jen doufáme, že každý pár na světě má toto pozitivní myšlení.

10. Co od nich očekáváte

Toto je velká věc. Tolik lidí očekává, že jejich partneři budou vědět, co od nich chtějí a očekávají, aniž by to museli říct.

Sdělením toho, co od svého partnera chcete, se váš vztah stane mnohem silnějším. Váš partner musí vědět, co od něj očekáváte, od pomoci s domácími pracemi až po týdenní rande.

Chcete, aby se zúčastnil výročí svatby vašich rodičů? Nebo snad o víkendu vyrazit na menší nákupy? Vždy mějte na paměti, že na maličkostech záleží a mohou ovlivnit váš vztah.

11. Jaké jsou vaše pochybnosti? Vaše drobné pochybnosti o vztahu

Pokud tyto pocity zažíváte poprvé, necítíte se povinni sdílet tato tajemství ve vašem vztahu. Sdílení těchto prvních názorů může vyvolat pouze neklid a zraněné pocity. Své pocity sdělte partnerovi pouze v případě, že přetrvávají a sílí.

12. Jste zadlužení

Pokud s partnerem žijete nebo máte společné finance, musí vědět, kolik dlužíte. Neskrývejte své dluhy.

Neskrývejte je a nevymlouvejte se. Očekávejte na oplátku upřímnost. Je lepší dopředu vědět, zda vaše dluhy nejsou pro vašeho partnera překážkou k dohodě.

13. Jaké jsou vaše dluhy? Myslíte si, že se nesnaží

Mnozí se domnívají, že jejich partner se nesnaží, ale rozhodnou se nechat si to pro sebe. Je nutné se ozvat, když někdo nevykonává svůj díl emocionální a finanční práce ve vztahu.

Všeobecně se většina párů vyhýbá diskusi o odpovědnosti, protože se domnívají, že je to triviální. Nejlepší je však tyto obavy řešit co nejdříve, protože se mohou rychle změnit ve zdroj nelibosti.

14. Máte problémy s duševním zdravím

Všichni v životě zažíváme vzestupy a pády. Mluvit o tom s partnerem nemusí být ani ideální volbou, protože ho nechcete zatěžovat emocionální zátěží.

Pro některé páry je to spravedlivé, ale u jiných by to nemělo být výjimkou, zejména pokud jde o věci, jako je vaše duševní zdraví. Být duševně nemocný je obtížné a možná i nebezpečné. Stejně tak jsou tím ovlivněny naše vztahy s ostatními.

15. Jaké jsou vaše vztahy s ostatními? Byl/a jste dříve ženatý/á nebo zasnoubený/á

Protože někteří lidé nevěří, že je to nutné, je to na našem seznamu tajemství, která je třeba odhalit.

Jistě, minulost by neměla ovlivňovat fungování vašeho vztahu v současnosti, ale z finančních a citových důvodů byste měli svému partnerovi předchozí milostné závazky objasnit.

Udržování tajemství ve vztahu vás neochrání

Jak jsme pochopili, otevřenost a upřímnost v každém aspektu vašeho života vyžaduje odvahu. Někteří lidé mají pocit, že aby ve vztahu přežili, a musí skrývat tajemství nebo lhát.

Nejdokonalejším způsobem, jak vybudovat dlouhodobý vztah založený na vzájemné důvěře, je však objevit zdravé způsoby, jak partnerovi sdělit své skutečné pocity.

[Read: 19 pravidel, jak být dobrým partnerem ve vztahu a zajistit mu pocit štěstí]

Udržování tajemství ve vztahu může být trnitá cesta. Jak poznáte, kdy je tajemství přijatelné a kdy je to červená vlajka? Pokud váháte, mějte na paměti, že upřímnost je vždy tou nejlepší politikou.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash