Tip na zvýšení produktivity podle vašeho enneagramu

Foto: Unsplash

Tip na zvýšení produktivity podle vašeho enneagramu

Pokud vás zajímá, co má váš enneagram společného s produktivitou, pak se ukazuje, že hodně. Když přijde řeč na produktivitu, možná si představíte kulturu shonu, kde se práce nikdy nezastaví. Produktivita je často spojena s představou více: více práce, více činnosti, více peněz, více výsledků. Ale co když se na produktivitu díváme špatně? I když existuje mnoho virálních tipů, jak pracovat chytřeji, rychleji a efektivněji, možná jsme přehlédli největší klíč k úspěchu: vás. Pochopením své základní motivace, mentálních bloků a plánu cesty k nejvyšší verzi sebe sama můžete upravit svůj pracovní postup tak, abyste vytvářeli méně stresu a více lehkosti.

Enneagram vám pomůže jasně pochopit sebe sama a to, co potřebujete, abyste mohli využít svou geniální zónu. Pravdou je, že každý potřebuje k tomu, aby se dostal do stavu flow, něco jiného: to, co funguje u jednoho člověka, nemusí u jiného rezonovat stejně. Pokud se během pracovního dne snažíte zaostřit nebo pociťujete celkový nedostatek inspirace, přečtěte si tipy pro zvýšení produktivity, které nejvíce odpovídají vašemu enneagramovému typu.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Zjistěte, kdy může být vše "dostatečně dobré"

Jedničky jsou přirozeně pracovití a disciplinovaní. Jejich smysl pro detail a snaha o dokonalost mohou být silnou stránkou, ale také slabinou, pokud jim brání poznat, kdy je projekt dokončen. V očích Jedničkek není nikdy nic dost dobré, což může způsobovat velký stres a napětí. Dobrou radou pro Jedničky je znát rozdíl mezi "dokonalým" a "dostatečně dobrým". Rozhodněte se, které úkoly stojí za váš čas a energii a které nevyžadují vaši plnou kapacitu. Například e-mail, který jste napsali svému šéfovi, pravděpodobně nemusíte před stisknutím tlačítka odeslat desetkrát znovu číst. Uvolníte si tak více času na věci, na kterých skutečně záleží, a budete se moci více soustředit na cíle, na kterých záleží.

Stanovení priorit a hranic

Dvojky jsou typem pracovníků, kteří jsou rádi ve spojení a pomáhají, kde se dá. Ve skutečnosti se vyžívají v tom, že jsou vnímáni jako užiteční a oceňovaní, což může přispívat k tomu, že si toho na sebe berou příliš mnoho. Dvojkám sice často nevadí nést břemeno za ostatní, ale časem se v nich může skrývat hluboká nelibost. Je dobré, aby si Dvojky vytvořily seznam největších úkolů, které musí každý týden upřednostnit, aby je mohly nejdříve splnit a teprve pak se pustily do pomoci ostatním. Je také důležité, aby si Dvojky stanovily zdravé hranice, pokud jde o jejich práci. Zkuste si například vypnout oznámení, když se soustředíte na nějaký úkol, a nabídněte se, že se ujmete dalších, až když dokončíte vše, co máte na stole.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Zkontrolujte si své cíle

Trojky jsou z nějakého důvodu známé jako "The Achiever": mají jasnou představu o svých cílech a o tom, co potřebují k jejich dosažení. Někdy se však Trojky mohou chytit do pasti a pracovat spíše zvenčí dovnitř než zevnitř ven. To může znamenat změnu jejich image, aby byli tím, kým si myslí, že musí být, aby zapadli do formy úspěchu. Z tohoto důvodu je důležité, aby Trojky často kontrolovaly své cíle, aby pracovaly na věcech, které jsou pro ně správné, a neplýtvaly energií na to, co pro ně správné není. Pokud patříte mezi Trojky, zkuste si stanovit vizi nebo spolupracovat s koučem, abyste si mohli určit své dlouhodobé cíle a poté si vytvořit mikrocíle, které vás dovedou tam, kam chcete. Když jsou Trojky jasně zakořeněné v tom, kým jsou, jejich produktivita prudce stoupá a jejich schopnost být skvělí se rozšiřuje.

Vytvoření ranní rutiny

Je pravděpodobné, že jako individualista (Čtyřka) nemáte v oblibě osvědčené vzorce produktivity, protože jste se vždy cítili trochu jinak. Mít rutinu však může výrazně prospět vaší produktivitě i pohodě. Protože se můžete nechat strhnout emocemi, je důležité začínat den s čistou a uzemněnou hlavou. Stanovení denních záměrů vám umožní převzít kontrolu nad případnými negativními emocemi a změnit tón, jakým přistupujete ke svému dni. Záměry jsou účinnou vizualizační technikou, která pomáhá nasměrovat vaši energii tak, aby se soustředila na oblasti, na kterých záleží. To vám může pomoci překonat tvůrčí blokády a dodat vám energii, kterou potřebujete k dosažení svých cílů.

Dělejte si přestávky

Co se týče produktivity Pětky, je jejich hlava ve hře - někdy až příliš ve hře. Mohou být tak pohlceni úkolem, že čas ubíhá a oni se ani nepohnou nebo se nenapijí vody. Nebo si vytvoří celou strategii, jak být produktivní, ale přitom mají problém věci skutečně dokončit. Možná si myslíte, že produktivita je pouze duševní záležitost, ale hodně závisí na integraci našich tří mozků: hlavy, srdce a těla. Pětky mají v hlavě centrum, takže se přirozeně uchylují k analytickému myšlení. Aby však Pětky plně využily svůj potenciál, potřebují "probudit" centrum těla. Pokud patříte mezi Pětky, zkuste se projít nebo se protáhnout, kdykoli pocítíte, že se zasekáváte nebo jste příliš analytičtí. Pomůže vám to znovu promíchat všechny ty skvělé nápady, na kterých sedíte.

Vytvoření příjemného prostředí

Šestky těží ze známosti a rutiny, což znamená, že jejich pracovní nastavení může mít zásadní vliv na jejich produktivitu. Je pro ně důležité cítit se bezpečně, aby se mohli plně uvolnit a dát průchod svým silným stránkám. Pokud jste Šestka, zvažte, co potřebujete, aby se vám v pracovním prostředí dařilo. Pokud například pracujete z domova, můžete potřebovat pohodlnou židli a správné nástroje po ruce. Pokud pracujete v kanceláři, možná do svého pracovního prostoru vnesete útulné prvky, díky kterým se budete cítit více jako doma (představte si: zavěšení fotografií přátel, rodiny nebo domácích mazlíčků nebo vyzdobení prostoru svíčkami, rostlinami a uměleckými výtisky). Tímto způsobem budete v pohodě a plně vybaveni k tomu, abyste se s odvahou a sebejistotou pustili do jakékoli výzvy.

Zpomalte a pracujte v časových blocích

Zvědavost a hlad po nových příležitostech nutí Sedmičky pracovat rychle a houževnatě. To může být jejich silnou stránkou, ale také to může způsobit, že budou úkoly plnit ve spěchu, budou roztěkaní nebo se budou soustředit spíše na budoucí příležitosti než na aktuální úkoly. Pokud jste Sedmičkou, pro kterou je těžké zůstat v práci přítomní nebo pracujete tak rychle, že jste vyčerpaní nebo vám unikají drobné detaily, berte to jako ukazatel, že byste se měli zastavit a zhluboka se nadechnout. Poté změňte strukturu svého dne tak, abyste si vytvořili větší flexibilitu a prostor pro dýchání. Zkuste pracovat v časových blocích, kdy věnujete určitý čas konkrétnímu úkolu. To vám pomůže zefektivnit soustředění, udělat si mezi nimi přestávku a pak přistoupit k dalšímu úkolu s novou energií.

Nasaďte si klobouk na řešení problémů

Osmičky mají rádi pocit, že mají své úkoly pod kontrolou, a chtějí, aby se jim dařilo efektivně postupovat. Jsou rozhodní a mají silnou vůli, jsou také skvělými řešiteli problémů, kteří se nebojí výzev. Rychle najdou chyby nebo mezery v plánu a přijdou s lepším řešením. Když se Osmičky spoléhají na tyto své silné stránky, dokážou nejen udělat více práce, ale také inspirovat ostatní, aby také začali jednat. Protože Osmičky mohou jednat impulzivně, přístup k jejich úkolům optikou řešení problémů jim může pomoci zamyslet se nad širšími souvislostmi. Pokud patříte mezi Osmičky, nacvičte si přístup k práci tak, že identifikujete problém a vymyslíte několik způsobů jeho řešení. Pokud můžete, může vám také pomoci probrat věci s kolegy nebo s někým, komu důvěřujete, abyste své nápady propracovali.

Vyberte si své denní úkoly

Mírotvorné Devítky vlastní svou sílu, když jednají podle svých cílů. Tajemství jejich produktivity spočívá v pocitu, že jsou to oni, kdo řídí. I když se mohou nechat unést fantazírováním o svých snech, jedna věc, kterou mohou Devítky vzít za svou, je to, co každý den dělají. Protože Devítky touží po harmonii a spojení s lidmi kolem sebe, někdy mají problém oddělit to, co je důležité pro ně, od toho, co je důležité pro ostatní. Devítky mohou znovu získat kontrolu tím, že si vyberou malé každodenní úkoly, které chtějí splnit. Samozřejmě mohou existovat povinné úkoly jako součást každodenního života, ale volba věcí, jako je vyčištění schránky nebo vzdělávání se o novém trendu v oboru, může být obohacující a motivující - jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého hlediska.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: