10 Věcí, které produktivní lidé ráno nikdy nedělají

Foto: Pixabay

10 Věcí, které produktivní lidé ráno nikdy nedělají

Velká produktivita začíná v okamžiku, kdy se probudíte. Cílem je vytvořit dobrý precedens pro zbytek dne. Jestliže ale začnete každé zbrusu nové ráno s pomalým a nudným nástupem, tento pocit se bude přenášet po celý den na všechny věci, které jste plánovali, což pro vás není moc povzbuzující. Není příliš obtížné naučit se začlenit do svého života určitou produktivitu, větší výzvou je odnaučit se návyky, díky nimž jste méně produktivní. Je ironií, že právě toto odnaučení může být z dlouhodobého hlediska užitečnější pro váš pokrok! Zde je deset věcí, které produktivní lidé ráno nedělají.

1. NEPIJÍ KÁVU OKAMŽITĚ

Nejste opravdu vzhůru, dokud si nedáte svůj první šálek kávy? Všimli jste si ale, že káva na vás nemá stejný účinek jako dříve? Ach, ta fantazie, že droga zvaná kofein, vás ráno postaví na nohy. Jenže jak studie ukázaly, hladina kortizolu je nejvyšší, když se probudíte. Pití kávy, když máte vysokou hladinu kortizolu, povzbuzuje tělo k budování odolnosti vůči kofeinu - naruší se tedy přirozený proces probuzení. Jaké je řešení? Odpověď: Voda! Vědci prokázali pozitivní vztah mezi pitnou vodou a zvýšeným kognitivním výkonem - přesně to, co chcete hned ráno! Voda pomáhá nastartovat váš metabolismus na celý den. Má okamžitý pozitivní dopad na váš oběhový systém a jak krev začne do vašeho těla proudit plynuleji, přichází okamžité probuzení.

2. PRODUKTIVNÍ LIDÉ IHNED NEKONTROLUJÍ SVŮJ TELEFON

Všimli jste si, že s tím, jak rychle se události odehrávají, se zdá být správné kontrolovat aktualizace a novinky hned ráno? Je však snadné se dostat do cyklónu, což je cyklus zpráv a následného zjištění, že uběhlo několik hodin a vy jste stále v posteli! Co dělat? V ideálním případě byste měli zkontrolovat svůj telefon nebo internet až poté, co jste již provozuschopní. Dejte si čas a prostor, abyste byli naladěni sami na sebe a nahraďte tuto aktivitu něčím příjemnějším a uklidňujícím.

Svět může být dost tvrdý, takový i je - tak proč se místo toho nedívat na začátek dne pozitivně a produktivně?

3. NEUŽÍVEJTE TUNY ALARMŮ

Patříte mezi ty, kteří mají na telefonu alespoň pět budíků? Možná jste vinni z toho, že jich máte tolik a stále spíte a spíte. Můžete sice tvrdit, že toto je jediný způsob, jak se můžete probudit, ale ve skutečnosti tomu tak není. Všechno je to zbytečná práce a zpožďuje proces probuzení. Vy se jen musíte ujistit, že spíte správně a poté trénovat, abyste se probudili na svůj první budík bez nějakého dalšího posouvání. Tímto způsobem můžete zajistit, že váš spánek i váš čas budou efektivní!

4. NAPLÁNUJÍ SI DEN

Necháváte všechno náhodě nebo máte raději přesný plán dne? Pokud nebudete mít schůzky, kterých se máte zúčastnit, svůj den si nenaplánujete? To je ve skutečnosti na škodu, protože to znamená, že stres je na denním pořádku a ve finále na nic nemáte čas. Řešení? Kalendář - pomůže naplánovat seznam úkolů večer před tím, než jdete spát a ráno efektivně využijete čas a energii tak, abyste je měli po celý den. Po několika týdnech plánování se budete cítit pozitivněji a produktivněji. Není nic zábavnějšího a na srdci hřejícího, než když si odškrtáváte úkoly pro daný den! Dávejte však pozor, abyste stanovili zvládnutelný počet cílů - 3 je dobré číslo pro začátek!

5. NEROLUJÍ V NEGATIVNÍCH NOVINKÁCH

Surfujete na internetu jenom tak z dlouhé chvíle a vlastně ani nevíte, co hledáte? Existuje důvod, proč mezi uživateli internetu nyní existuje pojem „doomscrolling“ nebo „doomsurfing“ - a co to znamená? Naskočíte na Twitter nebo Facebook, abyste zkontrolovali novinky a najednou zjistíte, že vás na několik hodin zasáhlo rolování obsahu o ničem. Není to tak, že hledáte informace, díky nimž se budete cítit opravdu lépe. Většina lidí, kteří se přiznávají k doomscrollingu, často záměrně hledá informace, které je dále deprimují - zhoršují náladu a úzkost člověka. Zaměřte se na lepší nastartování pozitivním myšlením. Je to mnohem zdravější pro vaše duševní zdraví, což se nepochybně promítne do lepší produktivity i pro vás.

6. PRODUKTIVNÍ LIDÉ NEPRACUJÍ V PYŽAMU

Pokud pracujete na dálku tzv. home office, je snadné zůstat celý den v pyžamu, že ano? Je to sice pohodlné, ale pokud se snažíte soustředit na práci, pak to může být problém. Je těžké se dostat do správného pracovního rozpoložení, pokud si váš mozek stále myslí, že je čas na válení se pod peřinou. Můžete ho oklamat hygienickými návyky a výbornou snídaní, ale přece jenom - oblečte se do pracovního oblečení a upravte se – nikdy nevíte, komu budete muset otevřít domovní dveře. Cílem je přepnout mozek do pracovního režimu, abyste mohli co nejdříve skočit přímo do produktivity!

7. VČAS SE ROZHODUJÍ

Mnoho lidí si myslí, že ráno produktivního člověka je rušné - a na první pohled to vypadá, že je! Produktivní lidé začínají den v klidu a přesto je večer jejich seznam úkolů hotový. Nastává zasloužený odpočinek. Tajemství je ve způsobu, jakým si připravují svá rána - tím, že předešlou noc dělají všechna rozhodnutí na další den (výběr oblečení, účesu, sepsání povinností, stanovení priorit a plánování úkolů nebo i zabalení zavazadel předem). Výsledkem je, že rána jsou doslova prázdná! Díky tomu je život mnohem jednodušší, protože ráno nemusíte ztrácet čas a energii rozhodováním. Místo toho se můžete okamžitě soustředit na to, co chcete dělat!

8. NEDĚLAJÍ VĚCI, KTERÉ JE NEBAVÍ

Co vás čeká jako první věc ráno? Je to práce? Dřina? Pokud vás ráno nic pozitivního nečeká, jak můžete očekávat motivaci k probuzení? Lidem, kterým se ráno daří, si často dávají za cíl něco, na co se mohou těšit. Produktivní lidé mohou například dělat tyto věci: Těší se na běh v chladném ranním vzduchu, před prací si přečtou kapitolu knihy, připraví si vzrušující a propracovaný plán dne. Co nabudí vás? Videohovor s milovanou osobou? Odměňte se a buďte produktivní!

9. NESTĚŽUJÍ SI

Pozitivní myšlení je silnou zbraní ve vašem arzenálu. Opravdu by měla být používána častěji! Nutí vás hledat dobré věci ve všem kolem vás, udržuje motivaci a vzrušení ve všem, co děláte - včetně začátků nového dne! Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je přestat si stěžovat (hlavně na práci)! Je to proto, že je to ze své podstaty negativní věc. Místo toho raději věnujte čas pozorování světa kolem vás, udělejte si chvilku, abyste ocenili své blízké. Cílem je přirozeně pěstovat chuť do života. Jakmile si vytvoříte pozitivní myšlení, zjistíte, že se prožíváte své dny s ještě větším nadšením než kdykoli předtím!

10. PRODUKTIVNÍ LIDÉ NELENÍ

Často posedáváte nebo lenošíte? Odpočinek je nezbytný, ale v určitém okamžiku si musíte připomenout, že cvičení je pro vaše zdraví zásadní. A pokud jste někdo, kdo se snaží zůstat na správné cestě, pak může být trénink přesně to, co potřebujete! Proč? Není to jenom o fyzické výdrži, ale také o mozkových závitech. Z dlouhodobého hlediska cvičení zlepšuje fyzické zdraví, zvyšuje duševní výdrž a soustředění, podporuje kreativní myšlení a zlepšuje koncentrace, bez ohledu na věk. Nikdy tedy není pozdě začít cvičit a vaše ranní produktivita vám za to může poděkovat!

Tón vašeho dne často určuje způsob, jakým ho začnete - začněte s pozitivními, proaktivními návyky a vyhýbejte se překážkám, které vás mohou během dne zpomalit!

zdroj obrázku: Pixabay Zdroj: www.powerofpositivity.com

Podobné články

8 Komentářů

Boža

Boža

před 4 měsíce

to je ale píčovina celej článek

Reply
Ivana

Ivana

před 4 měsíce

Jo to teda je. Ale v rychlosti jsem projela i ostatní články, děs běs všechno. Ale co čekat, když se to tu jmenuje Gulu? Gula je díra na odpadní vodu, na sra*ky..... Jedenáctá věc, co produktivní lidé dělají je to, že tyhle s****y nečtou.

Reply
Ivana

Ivana

před 4 měsíce

Jo to teda je. Ale v rychlosti jsem projela i ostatní články, děs běs všechno. Ale co čekat, když se to tu jmenuje Gulu? Gula je díra na odpadní vodu, na sra*ky..... Jedenáctá věc, co produktivní lidé dělají je to, že tyhle s****y nečtou.

Reply
Ivana

Ivana

před 4 měsíce

Jo to teda je. Ale v rychlosti jsem projela i ostatní články, děs běs všechno. Ale co čekat, když se to tu jmenuje Gulu? Gula je díra na odpadní vodu, na sra*ky..... Jedenáctá věc, co produktivní lidé dělají je to, že tyhle s****y nečtou.

Reply
Pepa55

Pepa55

před 4 měsíce

Větší hovadina jsem už dlouho nečetl.

Reply
Pepa55

Pepa55

před 4 měsíce

Větší hovadinu
jsem už dlouho nečetl.

Reply
Ghiu

Ghiu

před 4 měsíce

Cela toto "produkce" je uzasna ztrata casu

Reply
Michal

Michal

před 4 měsíce

Já si po ránu-nehoním ocas !!!

Reply

Napište komentář