8 Tipů pro úspěšnou jarní detoxikaci

Foto: Freepik

8 Tipů pro úspěšnou jarní detoxikaci

Jaro! Období obnovy a znovuzrození. Jaro není jen čas na úklid Vašeho domova, ale i Vašeho těla. Matka příroda nám na jaře poskytuje přirozeně detoxikační jídla, takže je ideální čas vyzkoušet detoxikační očistu. Nejlepší programy jsou ty, které zahrnují péči o sebe a výživu jako součást detoxu - detoxikaci celého těla.

1. Připravte své tělo

3–5 dní, tolik si dejte času, než své tělo připravíte na detox. To znamená, vyloučit ze stravy toxiny, jako jsou mléčné výrobky, cukr, chemická sladidla, alkohol. Čím více toxických látek z těla vyloučíte, tím menší je pravděpodobnost, že během Vašeho detoxikačního programu pocítíte bolesti hlavy a únavu.

2. Vyberte správnou detoxikační očistu

Ne všechny programy jsou vytvářeny stejně - proveďte svůj průzkum o tom, jaká kúra pasuje přímo k Vám. Většina detoxikací trvá 1 až 5 týdnů. Existují detoxy, které jsou založeny pouze na stravě, a jiné, které zahrnují koučování, péči o sebe a výživu. Je nesmírně užitečné, pokud jste schopni najít si holistického trenéra zdraví, který provozuje detoxikační program a který vám může předem poskytnout konzultaci, která Vám pomůže rozhodnout se, jaká délka kúry je pro Vás nejlepší.

3. Získejte podporu

Budete potřebovat podporu od své rodiny, spolupracovníků a přátel. Pokud se můžete připojit ke skupinovému detoxikačnímu programu, tím lépe! Programy holistických trenérů v oblasti zdraví zahrnují recepty a návody, ale také spoustu koučování a podpory!

4. Začleňte jarní potraviny

Jaro je tak skvělý čas na očistu a detoxikaci, protože máme k dispozici sezónní ovoce a zeleninu. Přidáním celých potravin, které mají přirozené protizánětlivé vlastnosti, bude program čištění opravdová jarní bomba!

5. Jezte + pijte

Očista nebo detox nejsou deprivační dietou. Neměli byste mít hlad a neměli byste jídlo vynechávat. Součástí programu by měla být plnohodnotná strava - detoxikace se nerovná tekuté stravě. A pijte hodně čerstvé filtrované vody s citronem!

6. Cvičení

Nezapomeňte se hýbat! Pot je skvělý způsob, jak detoxikovat své tělo a pokožku. Choďte každý den ven na čerstvý vzduch, les je pro očistu úžasné místo nejen po fyzické stránce, ale i psychické.

7. Relaxujte

Udělejte si čas na odpojení - doslova. Uvolněte svou mysl meditací, deníky a spoustou spánku! Buňky vašeho těla se omlazují a obnovují přes noc, takže dostatek zzzz je velmi důležitý pro správnou detoxikaci.

8. Péče o sebe

Naučte se umění péče o sebe a využijte toto období detoxikace k procvičování. Udělejte si pleťovou masku z jílu, nebo medovou s kurkumou, které dopřejí Vaší pleti restart.

Tak hurá na detox!

Zdroje: naturallysavvy.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář