TOP 10 Počítačových triků, které Vám zachrání život

Foto: Unsplash

TOP 10 Počítačových triků, které Vám zachrání život

Počítač je nástroj, který používáme každý den. V dnešní době vydržíme déle bez jídla než bez počítače. Jak tedy zefektivnit práci s počítačem?

1. Otevírání nových záložek v prohlížeči

Když hodně pracujete na svém PC váš webový prohlížeč je nástroj číslo jedna, otevírání nových záložek je akce, kterou během dne děláte nespočetněkrát. Místo toho, abyste to provedli ručně pomocí myši, můžete jednoduše stisknout klávesu „ctrl“ + "t" a otevře se nový tab. Pokud používáte MacBook, místo “ctrl” stisknete “command”.

2. Skryjte svou IP adresu, aby nikdo neviděl, co děláte.

IP adresa v síti internet, je váš identifikátor, na základě ip adresy dokáže společnost jako například google zjistit kdo jste. Pokud z nějakého důvodu nechcete aby vás společnosti sledovali při vašem brouzdání po internetu. Skryjte si vaši IP adresu. Jak na to?

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Existuje více způsobů. Nejpopulárnější je využití prohlížeče Tor nebo využití VPN. Pokud vás to zajímá můžete si tyto služby vyhledat.

3. Čistá plocha znamená rychlejší počítač.

Pokud máte problémy s rychlostí vašeho počítače, může to být způsobeno tím, že vaše plocha je plná ikon. Místo toho, abyste měli složku pro každou malou věc na ploše, můžete vytvořit jednu složku a organizovat všechno tam . Navíc můžete umístit všechny své aplikace v hlavním panelu a zbyde vám prakticky prázdná plocha. Tato akce okamžitě maximalizuje rychlost vašeho počítače.

4. Baterie notebooku se nabíjí rychleji v režimu letadlo.

Ta nepříjemná věc, která se stala každému z nás. Baterie se bohužel vybíjí, dá se ale udělat něco proto aby proces vybíjení a nabíjení byl efektivnější?

Ano, režim letadla. Když je váš notebook v režimu letadlo, znamená to, že mnoho funkcí, jako je Wi-Fi a Bluetooth, jsou zakázány. Všechny tyto funkce spotřebují nějakou energii z vaší baterie. Proto jejich vypnutí umožňuje rychlejší nabíjení než při normálním provozu.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

5. Ctrl + I změní styl textu na kurzívu.

Při kombinaci klávesy "ctrl" a "i" existují různé způsoby jak bude počítač reagovat. Reakce se odvíjí od programu, ve kterém tuto zkratku použijete. Nejběžnější reakce je však přepnutí textu do kurzívy. V aplikaci Word a jiných programech pro úpravy textu vám zkratka změní normální text na kurzívu . Jediné, co musíte udělat, je označit požadované slovo nebo slova myší. Uživatelé systému Mac by měli stisknout klávesu "cmd" a pak písmeno "i".

6. Stahování obrázků

Každý z nás někdy z internetu stáhl obrázek, ať už pro školní prezentaci nebo pro jiné účely. Na účelu nezáleží. Většina lidí při stahování nejdříve klikne pravým tlačítkem myší a následně v menu vybere položku stáhnout obrázek. Existuje lepší způsob?

Ano, stačí podržet klávesu alt a kliknout levým tlačítkem na obrázek. Následně se vám obrázek automaticky stáhne.

7. Ctrl + Q ukončí váš webový prohlížeč.

Další nesmírně užitečná zkratka je ta, která opouští váš webový prohlížeč. V tomto případě stisknete „Ctrl“ a potom písmeno Q . Opět platí, že pokud používáte MacBook, použijte tlačítko "cmd" místo tlačítka "ctrl". Tímto způsobem dokážete zavřít váš prohlížeč o něco rychleji.

8. Klávesová zkratka pro spuštění Cortany nebo Siri

Pro uživatele, kteří si zakoupili notebooky společnosti Microsoft nebo používají počítače s nejnovější verzí systému Windows 10, je Cortana digitálním asistentem, který vás může provázet vším, co potřebujete. Pokud nevíte, jak provést určitou akci nebo se nudíte můžete stisknout tlačítko "windows" a písmeno C. Následně se spustí Cortana, se kterou se můžete bavit jako s reálným člověkem. Pokud na druhé straně používáte MacBook, budete muset stisknout "cmd" a pak mezerník, abyste mohli začít mluvit se Siri.

9. Odstraněné soubory můžete obnovit, i když jste vyprázdnili koš.

Každý to zná, vysypete koš a najednou si uvědomíte, že jste odstranili něco co jste nechtěli. Co teď?

Nebojte se, existuje řešení. Co můžete udělat, je stáhnout si program Recuva , což je top program pro obnovení trvale smazaných souborů. Stačí si vybrat, jaký typ souboru hledáte a program pro vás vše prohledá. Pokud jste ale soubor odstranili před delší dobou, je možné, že jej program nebude moci vyhledat.

10. Google pro konverzi mezi měnami

Každý to zná, uvidíte někde nějakou částku například v dolarech, ale vás by zajímalo kolik by to bylo v korunách. Samozřejmě neznáte přesný kurz a násobit počet dolarů 20 by vám nemuselo dát přesný výsledek.

Nepotřebujete znát kurz, stačí do googlu napsat jakou konverzi chcete provést. Například "100 dolarů na české koruny". Google vám okamžitě vrátí přesně spočítanou výslednou částku.

Zdroj: Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: