Těšíte se na rozvolnění? Zde je 10 nejlepších zoologických zahrad na světě!

Foto: Freepik

Těšíte se na rozvolnění? Zde je 10 nejlepších zoologických zahrad na světě!

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Hledání volně žijících zvířat není vždy snadné, když cestujete, zvláště když jsou tyto cesty do hlavních světových měst. Zoologické zahrady a rezervace zvířat jsou skvělým způsobem, jak tuto zvědavost ukojit, a nabízejí vám příležitost vidět a učit se o zvířatech z celého světa na jednom místě. Není těžké přidat si čas do místní zoo do svého příštího cestovního itineráře.

1. Tiergarten Schönbrunn, Vídeň, Rakousko

Pokud chcete navštívit nejstarší zoo na světě, která funguje nepřetržitě od roku 1752, vydejte se do neuvěřitelné vídeňské Tiergarten Schönbrunn . Tato historická instituce, známá také jako vídeňská zoo, se nachází v krásném areálu stále populárnějšího zámku Schönbrunn. Tiergarten Schönbrunn, původně vytvořený jako císařský zvěřinec, se nyní zaměřuje na ochranu a vzdělávání. Stejně jako jeho velkolepé okolí, zoo stále používá několik elegantních barokních budov, takže je tato krásná zoo k návštěvě. Mezi různými zvířaty, která zde ve Vídni můžete vidět, jsou orientální vydry s malými drápy, arktičtí vlci, sloni a sibiřští tygři.

2. Zoo Bronx, New York City, USA

I když v New Yorku existuje poměrně málo zoologických zahrad, není pochyb o tom, že zoo v Bronxu je na vrcholu nejlepších zoologických zahrad v NY. Nachází se v parku Bronx, zoo je jednou z největších v USA, pokrývá 265 akrů, a řeka Bronx protéká přímo přes ni. Zoo Bronx byla otevřena v roce 1899 a v roce 1916 založila první moderní nemocnici pro zvířata v zoo, což naznačuje její dlouhodobou vášeň pro dobré životní podmínky a ochranu zvířat. Exponáty předvádějí populaci zoo s více než 6 000 zvířaty, která představují více než 700 druhů. Prozkoumejte zoo a budete mít příležitost spatřit zvířata z celého světa, od tygrů, lvů a goril až po menší zvířátka, jako jsou lemuři a plazi.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

3. Zoo San Diego, USA

Jednou z nejlepších zoologických zahrad v USA a možná nejlepší zoo na světě, nebo alespoň nejznámější, je zoo v San Diegu v Kalifornii. Od otevření v roce 1916 v parku Balboa se zoo v San Diegu stala nejnavštěvovanější zoo v zemi a hlavní atrakcí města. Je rozdělena do osmi různých exponátů tematicky zaměřených na geografii a stanoviště. Exponáty jsou domovem více než 3 500 zvířat u 650 druhů. Jedním z nejznámějších exponátů je zde výstava Outback, která je domovem tvorů z Austrálie, jako jsou koaly a tasmánští ďáblové. Existují však také exponáty z jiných míst, jako je Afrika a Asie, a zajímavé způsoby, jak se dostat, jako je letecká tramvaj Skyfari.

4. Singapurská zoo, Singapur

Singapurská zoo s hvězdnou pověstí je další mezinárodní zoo, kterou by milovníci zvířat měli navštívit, pokud mohou. Návštěva této zoo, ukrytá mezi lesy uprostřed tohoto malého národa jihovýchodní Asie, je zážitkem světové úrovně. Singapurská zoo se rozkládá na 69 akrech a je domovem 2 800 zvířat napříč 315 druhy, což je o něco menší než zde zmíněné jiné zoologické zahrady. Ale co mu chybí ve velikosti, vynahradí to v atmosféře a exponátech. V jeho jedenácti zónách narazíte na zvířata z celého světa; orangutani, lemuři a lenochodi, stejně jako klokani, lvi a zebry.

5. Zoo v Pekingu, Čína

Ve městě Peking v okrese Xicheng se nachází největší a nejstarší zoo v Číně, pekingská zoo.

Zoo byla založena v roce 1906 a nyní je domovem více než 450 druhů suchozemských zvířat a také více než 500 druhů mořského života v akváriu. Zoo v Pekingu se rozprostírá na více než 200 akrech a byla navržena s ohledem na klasické čínské zahrady. Přirozeně se zoologická zahrada silně zaměřuje na vzácná zvířata pocházející z Číny, nejznámější populace pandy obrovské. Mezi další druhy, které vidíte v Číně, patří endemické pandy červené a sečuánské opice, zatímco za jejími hranicemi je také mnoho tvorů.

6. Národní zoologická zahrada, Pretoria, Jižní Afrika

Největší a nejznámější zoo na africkém kontinentu je Národní zoologická zahrada v Jižní Africe. Tato zoo je často označována také jako zoo v Pretorii a díky své poloze ve městě Pretoria funguje od roku 1899. S rozlohou 210 akrů se zoologická zahrada může pochlubit více než 9 000 zvířaty více než 600 druhů, včetně akvária a parku plazů. Lze zde vidět africké tučňáky, slony africké savany, hrochy a dokonce i ohrožené Okapi. Ve skutečnosti budete těžko hledat kdekoli s lepší sbírkou zvířat z celé Afriky než tady, zatímco tam jsou také tvorové z Asie, Austrálie a Ameriky.

7. Zoologická zahrada, Berlín, Německo

Pokud jde o působivé historické zoologické zahrady, je těžké porazit berlínskou Zoo. Tato zoo byla otevřena v roce 1844 a je pro berlínské obyvatele velkým zdrojem hrdosti. Ale není jen památkou, je to také největší zoo na světě, měřeno počtem zvířat. V této městské zoo je neuvěřitelných 20 200 zvířat napříč 1380 různými druhy, což z něj také dělá klíčového hráče v mnoha různých šlechtitelských programech. Na jeho 86 akrech můžete objevit závratnou rozmanitost zvířat, která zahrnují lední medvědy, pandy obrovské, lemury a mnoho dalších druhů primátů.

8. Zoo Taronga, Sydney, Austrálie

V Austrálii je několik významných zoologických zahrad, ale největší zoo je zoo Taronga v Sydney. Taronga o rozloze 69 akrů naproti centru Sydney má nádherný výhled na nábřeží města. Byla založena v roce 1916 a dnes je domovem 350 druhů a více než 4 000 zvířat ve svých osmi zoogeografických oblastech. Jak se dalo očekávat, uvidíte zde spoustu původní australské divočiny, včetně klokanů, koal a emu. Ale zoo také obsahuje některé neuvěřitelně vzácné tvory z celého světa, jako jsou sluneční medvědi a ohrožené sumaterské tygry.

9. Zoo Chester, Anglie, Velká Británie

Ve Velké Británii je zoo v Chesteru nejoblíbenější přírodovědnou atrakcí v zemi, a to z dobrého důvodu. Zoologická zahrada pokrývá 128 akrů půdy na sever od anglického města, což z ní činí jednu z největších ve Velké Británii. Byla otevřená v roce 1931 a nyní ji spravuje charita zvaná Zoologická společnost na severu Anglie. Návštěvníci zoo v Chesteru mají více než 35 000 zvířat, která se pokusí najít, včetně neuvěřitelných exotických tvorů, jako jsou Kapibara, Babirusa a andští medvědi. Zoo Chester zveřejnila zprávy, když se tam narodil vzácný černý nosorožec, což je bezpochyby další důvod k návštěvě.

10. Zoo Wellington, Wellington, Nový Zéland

To, co začalo v roce 1906 darem jediného mladého lva městu Wellington, se změnilo na Wellington Zoo , nejoblíbenější zoo Nového Zélandu. Od svého skromného původu se zoo ve Wellingtonu rozšířila a stala se domovem pro více než 500 zvířat. Spravuje ji charitativní trust pro místní městskou radu. Ochrana je velkou částí práce zde v první zoologické zahradě na Novém Zélandu, zejména v nemocnici zvířat v zoo - Nest Te Kōhanga. Zoo je známá svými rezidentními šimpanzi, ale najdete zde také gepardy, malé modré tučňáky a samozřejmě ptáky kiwi, národní ikonu Nového Zélandu.

Zdroj: Freepik, roadaffair.com

Podobné články