4 Zajímavá fakta, které jste o své zahradě nevěděli

Foto: Unsplash

4 Zajímavá fakta, které jste o své zahradě nevěděli

Zahrada je plná tajemství a když je znáte, bude ta vaše jen krásou vzkvétat. Ačkoli zahradničení stále vyžaduje odhodlání a dovednosti, existuje mnoho zajímavých faktů o vaší zahradě, které by mohly trochu usnadnit její údržbu.

Chcete se dozvědět více o zahradničení? Zde jsou 4 zajímavá fakta, které jste pravděpodobně o své zahradě nevěděli.

Rostliny a zvuk

Slyšeli jste (nebo jste viděli) lidi mluvit se svými rostlinami? Možná jste dokonce zaslechli starý příběh, kde lidé mluví se svými rostlinami, aby podpořili jejich růst. Může to znít hloupě, ale rostliny na zvuk skutečně reagují.

Vibrace zvuku mohou ovlivnit jejich růst. Studie ukázaly, že zvuk jako hudba a váš hlas mohou přispět k růstu vaší zahrady.

Rostliny a člověk

Zdroj obrázku: Unsplash

Dobří škůdci

Mnoho z nás si myslí, že škůdce v zahradě způsobuje jen škodu, což nemusí být pravda. Zatímco u mnoha brouků a hmyzu je toto tvrzení pravdivé, existují škůdci, kteří jsou pro vaši zahradu skutečně prospěšní. Nejtěžší je ale určit, které z nich si ponechat a kterých se zbavit.

Mnoho dobrých škůdců (včetně berušek, pavouků a střevlíků) se živí jinými brouky a škůdci, kteří mohou narušit chod vaší zahrady. Jinými slovy dělají důležitou práci, která vám usnadní údržbu vaší zahrady.

Motýli a plevel

Motýli jsou krásným hmyzem, který se obvykle pohybuje kolem pestrých zahrad. Často si myslíme, že je to právě barva, která přitahuje motýly. Jde ale hlavně o vůni a nektar rostliny, která přitahuje motýla.

Vyšlechtěné rostliny jsou sice jasnější a větší, ale tímto procesem ztrácí svou unikátní vůni. Je to však plevel, který má tendenci udržovat svou vůni, která přiláká motýli.

Motýl

Zdroj obrázku: Unsplash

Zahradničení = štěstí

Mnoho studií zjistilo, že zahradničení pomáhá zlepšit náladu. I když nejste největším fanouškem zahradničení, trávení volného času věnovaného péči o vaše rostliny může pomoci mozku produkovat serotonin, což je hormon, který může bojovat proti depresi. Některé bakterie v půdě dokonce přispívají k produkci serotoninu.

Tato tajemství nejen pomohou zlepšit vaší zahradu, ale mohou také přispět k vašemu zdraví a štěstí v životě.

Zdroje: dumblittleman.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář