V loňském roce jsem cvičila více než 250krát - tady je návod, jak to udržet zajímavé

Foto: Unsplash

V loňském roce jsem cvičila více než 250krát - tady je návod, jak to udržet zajímavé

Před rokem jsem právě dokončila osmitýdenní cvičební výzvu, která zahrnovala krátké 30minutové cvičení tři dny v týdnu. Všiml jsem si velkého zlepšení své síly a vytrvalosti a tři dny v týdnu mi připadaly snadné. Drtil jsem tyto tréninky, používal těžší váhy a cítil se skvěle. Takže mi přišlo, že je ideální čas na to, abych zvýšil svůj tréninkový režim - a tehdy se věci staly zajímavými. Další věc, kterou jsem si uvědomil, byl červen 2021 a já úspěšně absolvoval pět až šest tréninků týdně každý týden. Než jsem se nadál, byl prosinec a já měl ve svém trackeru aktivit zaznamenáno přes 250 tréninků. A budu upřímný, nebylo to tak těžké, jak jsem si myslel.

Je zřejmé, že vypěstování návyku na cvičení mělo velký vliv na to, že jsem si ho letos dokázala udržet, ale díky tomu, že jsem našla způsoby, jak cvičení udržet zajímavé a příjemné, jsem u něj vydržela i ve dnech, kdy bych se nejraději dál dívala na televizi na gauči. První věc, na kterou jsem se spolehla, bylo Obé Fitness. Obé je moje oblíbená streamovací fitness aplikace, protože lekce jsou velmi zábavné a rozmanité, energie instruktorů je nakažlivá a je to docela levné. Tady je pohled na můj cvičební režim a na to, jak jsem se pomocí Obé dostala do nejlepší formy svého života.

Moje cvičební rutina

V průběhu minulého roku mi vybudování rutiny zabralo nějaký čas, ale teď, když už mám náskok, bych řekla, že to je to, co mě nejvíce drží v zodpovědnosti. V běžném týdnu jsem třikrát týdně posilovala v posilovně, doma jsem prováděla jeden další silový trénink, jeden kardio trénink týdně (například krátkou lekci HIIT, tanec nebo dlouhou procházku) a jednu lekci jógy týdně.

Na začátku roku, když jsme byli ještě ve výluce, jsem samozřejmě všechny tréninky dělal doma. Využívala jsem funkce živých lekcí Obé a chodila na pět lekcí týdně. Týden jsem začínala hodinou pilates, pak jsem v úterý a v pátek cvičila posilování, ve středu sculpt, ve čtvrtek taneční kardio a v neděli jógu. A když jsem mohla, chodila jsem v sobotu na dlouhé procházky.

Jak jsem to udržel zajímavé

Na rozdíl od předchozích pokusů o vytvoření tréninkové rutiny jsem měl ve své rutině již zabudovanou rozmanitost. Nečekal jsem, že budu pět dní v týdnu zvedat činky v posilovně a nikdy se nebudu nudit. Místo toho jsem si dal záležet na tom, abych neustále zkoušel nové tréninky. Obé nabízí nepřeberné množství různých lekcí a neustále přidává nové (nedávno přidali lekce stacionárního kola Ride a také Jump!) a já si dala za úkol vyzkoušet každou z nich.

Některé z nich, jako například pilates, se staly základem mé rutiny. Pilates bylo tak těžké, ale díky němu jsem se cítila silná tak, jako nikdy předtím (a pokaždé mě bolely břišní svaly). Jiné jsem absolvovala jen jednou nebo dvakrát (dívám se na tebe, Bounce - mini trampolína, která mi nakopala zadek).

Třídy nebyly jedinou změnou, kterou jsem provedl. Určitě jsem si zvykla myslet, že moje cvičení musí mít 30 minut, aby se "počítalo", a úplně jsem zapomněla na všechno cvičení, které dělám, když žiju ve městě a všude chodím pěšky. Ráda chodím alespoň jednou týdně na dlouhou procházku a začala jsem o tom přemýšlet jako o příležitosti ke cvičení. To mě přimělo zastavit se a nezapomínat více odpočívat, protože jsem si uvědomila, že jsem aktivní tak často, ale také se to stalo standardním cvičením v mé rutině. Těším se na sobotní ranní procházky po okolí.

Po několika měsících cvičení doma jsem se začala trochu nudit. Místo toho, abych to vzdala, jsem si uvědomila, že jsem pravděpodobně připravená zvýšit intenzitu. Okamžitě jsem zvýšil váhy a pocítil jsem okamžitý rozdíl. Trénink byl opět výzvou, při které jsem byla zpocená a bolavá (v tom nejlepším slova smyslu).

Ale našel jsem i jiné způsoby, jak se dostat na vyšší úroveň. Přidala jsem kotníkové závaží do svých lekcí sculptingu a nosila je na procházky. A začala jsem modifikovat na hodinách. Instruktoři Obé dávají skvělé nápady, jak si cvičení udělat trochu zvládnutelnější nebo náročnější, a já se vždycky přikláněla někam doprostřed. Začala jsem občas volit modifikace, ať už proto, abych si ulehčila zápěstí, nebo abych více zapojila core. Díky tomu mi tréninky připadaly vzrušující a zajímavější, protože jsem stále zkoušela nové věci.

Během tréninku poslouchám v podstatě vždy stejnou hudbu, nebo si prostě pustím to, co hraje na pozadí hodiny. Ale po nějaké době to přestane být zábavné a motivující. Po lekci jógy s Beth C. na Obé, během které vás nechá vstát a tancovat na punkrock z 90. let, jsem věděla, že to musím změnit. Rozhodla jsem se pro spoustu různých cvičebních playlistů, které se žánrově lišily. Vždycky se vrátím ke svému rapu/hip hopu, ale mít na výběr mě cestou do posilovny nadchlo.

Začal jsem také cvičit na podcasty. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se mohla cítit motivovaná cvičit, když lidé mluví, ale nějak to funguje. Místo toho, aby mě to motivovalo k tomu, abych se snažila víc a víc, tak mě to zbavuje myšlenek. Jsem příliš zaneprázdněná věnováním pozornosti podcastu, takže nemyslím na to, jak dlouho bude trénink trvat a kdy skončí. Nejlépe to funguje při dlouhých sezeních na běžeckém pásu nebo stairmasteru, 12-3-30 a nastavení vlastního proudu jógy.

Protože jsem cvičila z domova, musela jsem si pořídit domácí posilovnu o velikosti ateliéru. Investovala jsem do dobré podložky, na které jsem mohla dělat vše od planku a ruských otoček až po Warrior 2. Pak jsem do svého repertoáru přidala několik činek. Postupem času jsem jich přidal několik dalších: malou sadu na pilates a kardio box, vyšší váhu, když jsem zesílil, a kettlebell. Když jsem začala chodit na více lekcí, nadchla jsem se pro nové věci, které mi cvičení ještě více zpříjemnily, například jsem si pořídila barre míč, odporové pásky a kotníkové činky. Než jsem se nadála, měla jsem celou domácí cvičební stanici, kterou jsem skutečně ráda používala.

Nechtěl bych říct, že jsem v polovině roku začal chodit do posilovny, což byla také investice do mé cesty. To mi dodalo ultra motivaci cvičit po tak dlouhé době strávené uvnitř. Vcházel jsem dovnitř a pokaždé s nadšením vyzkoušel nový stroj nebo stanoviště. Pak jsem začala navštěvovat několik studií jednou až dvakrát měsíčně.

Nebyla to ale jen posilovna a osobní kurzy. Když jsem se necítila na typické cvičení na podlaze v ložnici, šla jsem do obývacího pokoje a pustila si taneční lekci u televize. Chodila jsem na procházky po okolí. V létě jsem si dokonce několikrát zašla zacvičit jógu na střechu. Jedním z největších způsobů, jak udržet cvičení zajímavé, je udělat z něj spíše zábavnou činnost než povinnost. Jedinou stálicí mé cvičební rutiny se staly lekce Obé, protože si je mohu snadno přizpůsobit svým potřebám. Můžu chodit na hodiny z ložnice, ze střechy, ze zahrady rodičů, z hotelu - na co si vzpomenete.

Jste připraveni vyzkoušet Obé na vlastní kůži? Použijte kód TEG2for2 a získejte dva měsíce Obé za pouhé 2 dolary - nabídka platí pouze tento měsíc!

Tento příspěvek je sponzorován společností Obé Fitness, ale všechny názory v něm uvedené jsou názory redakce The Everygirl.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

3 Komentářů

Jessie

Jessie

před 4 měsíce

Co je to za slátaninu? Jedna věta v mužském, druhá v ženském rodě? To psal robot?

Reply
Gabina

Gabina

před 4 měsíce

Slatanina, bláboly......

Reply
Renda

Renda

před 4 měsíce

Někdo jen hodil do překladače a ani si to sám nepřečetl

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: