Záludné způsoby, jak zakomponovat zeleninu do vaší stravy.

Foto: Freepik

Záludné způsoby, jak zakomponovat zeleninu do vaší stravy.

Samozřejmě, měli bychom jíst zeleninu. I když je to něco, co všichni víme, často v ní selháváme. Přesto že ze salátu se dá vykouzlit velmi chutné jídlo, rozhodně to není něco co chceme jíst celý den. Dobrou zprávou proto je, že v dnešní době si tolik lidí hraje v kuchyni a přichází s několika neuvěřitelně záludnými způsoby, jak přidat více zeleniny do naší stravy! Ani byste nečekali, jak se dá například z obyčejné buchty, udělat buchta se stejnou chutí, a přesto plná zeleniny.

Smoothie z lesního ovoce a květáku

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Smoothies jsou skvělý způsob, jak do těla dostat spoustu živin v malé porci, často aniž byste si všimli, že tam jsou. Existuje tolik skvělých doplňků do smoothie, jako jsou zelené, proteinové prášky, ořechová másla, maca, kakaový prášek, acai prášek, ovoce a také zelenina, jako je cuketa nebo právě květák.

Květák je nabitý nutričními výhodami, jako je podpora zdravého srdce a mozku, což z něj dělá skvělou zeleninu, kterou můžete mít po ruce! Mnoho obchodů s potravinami dokonce prodává květákovou rýži, která je ideální pro doplnění vašich smoothies. Díky tomu bude smoothie tak husté a krémové a po chuti květáku nebude ani stopa.

Čokoládové zeleninové muffiny

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Pokud máte v domě vybíravého strávníka, ať už jste to vy, váš partner, nebo vaše dítě, pak může být zelenina problémem. Ale pokud existuje jedna věc, kterou téměř každý člověk neodmítne, je to čokoláda.

Tyto čokoládové muffiny obsahují několik různých druhů zeleniny, které váš vybíravý jedlík rozhodně nepozná. Jediné co ucítí je úžasná chuť čokoládových muffinů. Navíc, protože jsou plné živin, nemusíte se cítit provinile, že se z toho jídla stane vaše každodenní snídaně!

Cuketové nudle

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Cuketové nudle získávají na popularitě. Do kuchyně si můžete koupit i zařízení, která vám pomohou přeměnit cuketu nebo jinou zeleninu, jako jsou sladké brambory, mrkev a okurky, nakrájet na nudle.

Nudle potom můžete použít ve kterémkoli ze svých oblíbených těstovinových pokrmů, od špaget a masových kuliček, pad thai nebo dokonce s krevetami. I když možná nikoho neoklamete, že ve skutečnosti jíte těstoviny, rozhodně nepoznáte žádnou extrémní změnu v chuti.

Sekaná

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Freepik

Jedním z oblíbených pokrmů je sekaná. Nejen že můžeme z jedné sekané udělat několik porcí, ale můžeme ji také vyplnit extra zeleninou, o které pravděpodobně žádný strávník vědět nebude. Tato zdravá zeleninová sekaná je dokonalá, protože je plná špenátu, brokolice a cukety.

Čočkové tacos

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Unsplash

Je celkem bezpečné říci, že lidé milují tacos! I když milujeme přidávání restované zeleniny, rajčat a salátu do našich tacos, musí existovat další způsob, jak zakomponovat do našich tacos nějaké další živiny, zejména pro vybíravé jedlíky, kteří při večeři odmítnou jakékoli známky zdravých věcí. Tento recept na čočkové taco je úžasný nejen proto, že je deální pro taco večer, ale také uvnitř skrývá fazole, čočku a mrkev.

Květákový burger

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Ať už jste vegetarián, pescetarián nebo šťastný jedlík masa, nějaká forma hamburgeru je skvělou volbou k večeři, zejména v těch teplejších měsících, kdy můžete grilovat. I když existuje spoustu salátových hamburgerů, je dobré zkusit zase něco nového. A buďme upřímní salát moc hamburger neudrží. Pokud chcete zdravou alternativu, ale chcete něco trochu statnějšího než hlávkový salát, můžete si vyrobit vlastní houstičky pomocí květáku.

Kapustové brownies

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Unsplash

Čas od času si skoro každý pochutná na nějaké dobrotě, zvláště na té, která je sladká a plná čokolády, jako brownies. Myšlenka, že dokážeme zvýšit nutriční hodnotu této čokoládové dobroty je úžasná. Toto kapustové brownies vypadají jako dokonalá volba! Mezi kakaovým práškem a kousky čokolády byste ani neřekli, že dezertu se skrývá výživový bonus! Brownies jde také dělat například z avokáda, cukety, cizrny, fazolí nebo řepy.

Které zkusíte jako první?

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

S tolika možnostmi zahrnutí zeleniny do naší stravy by měla být neustálá spousta výmluv, dávno pryč. Jedinou otázkou tedy je, který recept zkusíte jako první?

Zdroje: thelist.com, Unsplash, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: