Zaručené triky pro boj s celulitidou. Může nám pomoci masáž?

Foto: Unsplash

Zaručené triky pro boj s celulitidou. Může nám pomoci masáž?

Léto už se rychle blíží. Plánujete dovolenou a zkoušíte plavky a najednou si všimnete nenávistné „pomerančové kůry“. Dobrá zpráva: celulitida vůbec není vadou. 90% žen ji má, ale u některých z nich je to téměř nepostřehnutelné kvůli specifičnosti stavby těla. Celulitidy se nemůžete úplně zbavit, ale je možné ji téměř zneviditelnit. Jak tedy můžeme udělat naši pokožku hladkou a fit?

Zdravý jídelníček

Častý mýtus: pokud zhubnete, celulitida zmizí. To není pravda. Boj proti celulitidě začíná správnou výživou. Potraviny, které by vaše strava měla zahrnovat:

  • bílkoviny (maso, luštěniny, ořechy)
  • lecitin (vejce, rajčata, špenát, sója)
  • mastné kyseliny (ryby, olivy, avokádo, ořechy)
  • ovoce a zelenina spalující tuky (grapefruit)
Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Voda

Nejlepším nápojem pro zdravé tělo je běžná čistá voda. Odborníci na výživu doporučují pít 1,5-2 l vody denně, nepočítáme-li čaj, kávu a jiné nápoje.

Cvičení

Pokud konzumujete více kalorií, než kolik spálíte, získáte další tuk, který ovlivňuje vzhled celulitidy. Fyzická cvičení vám pomohou spálit přebytečné kalorie a získat fit tělo. V tomto případě jsou sit-upy, cardio, běh a aerobik účinnější než činky a samotné posilování.

Masáž

Efektivní je jak samo-masáž speciálními kartáči a košíčky, tak profesionální služby. V masážních salonech a na klinikách se masáž provádí pomocí speciálního vybavení, které ničí nahromaděné vrstvy podkožního tuku a zlepšuje metabolismus. Masáž éterickými oleji je ještě účinnější, protože pronikají do pokožky, spalují tuky a eliminují stagnaci lymfy.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Peelingy

Krémy proti celulitidě nepřinášejí žádoucí účinky, ale peelingy odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky, zlepšují krevní oběh a urychlují metabolické procesy.

  • Díky drcené mleté kávě je pokožka fit a hladká a celulitida je méně viditelná.
  • Peeling s mořskou solí vytáhne přebytečnou vlhkost ze zóny celulitidy.

Teplota sprchy

Kontrastní sprcha zlepšuje krevní oběh a stimuluje metabolismus. Tlak vodních toků eliminuje stagnaci. Proud intenzivně čistí pokožku a podkožní vrstvy. Nasměrujte vodní proud na problémovou oblast ze vzdálenosti 10 cm a masírujte problémová místa: oblast hýždí - krouživými pohyby, nohy - pohyby shora dolů pro přední část a zdola nahoru pro zadní část .

Sauna

Vysoké teploty v sauně zvyšují průtok krve a lymfy, díky čemuž je pokožka hladká a fit a obnovuje se její pružnost. Sauna otevírá potní žlázy, kterými toxiny opouštějí pokožku a čistí ji od mastnoty. Pouze jedna návštěva sauny týdně vyhladí vrstvu podkožního tuku. Pomohou také anticelulitidové zábaly se speciálními oleji nebo léčivým bahnem. Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Tyto metody boje proti celulitidě přinesou viditelné výsledky, pouze pokud budou použity společně. Jedna zvolená metoda nemusí být dostatečně účinná.

Zdroje: brightside.me, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář