Ženy se navzájem shazují. Jakými způsoby si vzájemně ničí sebevědomí?

Foto: Unsplash

Ženy se navzájem shazují. Jakými způsoby si vzájemně ničí sebevědomí?

Pocity nejistoty jsou nejhorší a mohou pocházet téměř odkudkoli. Mít silný vztahy mezi kamarádkami, které vás podporují, může sloužit jako úžasný systém podpory, díky kterému se budete cítit šťastní, sebevědomí a v bezpečí. Ale stalo se vám někdy, že jste mluvili s jinou ženou a po rozhovoru s ní jste se cítili příšerně nesebevědomí?

Zatímco váš partner může náhodou říct něco, co zabolí vaše sebevědomí, někdy mohou být jiné ženy ještě horší. Je těžké někdy čelit úsudku a názorům jiných žen. Jakými způsoby si ženy takto ubližují?

Nepřibrala jsi?

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Doufejme, že vaši přátelé vědí dost, aby nenaznačovali, že jste přibrali na váze, protože je to jedno z nejnebezpečnějších výroků, které může jedna žena říct druhé. Mnoho žen bohužel nenajde svou vlastní hodnotu ve své atraktivitě a dotazování se jiné ženy, zda přibrala, je jedním z nejrychlejších způsobů, jak se cítit nejistě.

Reverend Sheri Heller, licencovaná klinická sociální pracovnice, říká: „Pro ženy je to dost náročné to, aby se kultivovaly, aby jejich hodnota byla spojena s jejich vzhledem. Pro nějaké ženy je zkoumání těla ještě více skličující, protože s sebou nesou nejistotu.“ Jinými slovy, jiná žena může komentovat vaši váhu, protože se cítí nejistá svým vlastním vzhledem. Místo toho, aby oslavovala každou z vašich jedinečných krás, může se vám snažit konkurovat.

Heller dodala, že když mluví o váze jiné ženy, může mít pocit, že je méně žádoucí, což činí toto téma diskuse ještě více ne-ne. Pokud máte kamarádku, která cítí potřebu pravidelně komentovat vaši váhu, uvědomte si, že pravděpodobně má nejistotu ohledně své vlastní váhy. Buďte soucitní, ale pevně jí řekněte, že vaše váha není téma k diskusi.

Ty jsi tak citlivá.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Ženy jsou obvykle považovány za citlivější než muži. To je dobrá věc. To znamená, že se můžete snadno naladit na emoce jiného a intuitivně mluvit o důležitých věcech. Často se však ženy navzájem obviňují, že jsou příliš citlivé na to, aby se navzájem obviňovaly. Místo toho, aby se omluvili, že si navzájem ublížili, vytáhnou „kartu citlivosti“, čímž navzájem zdiskreditovali emoce. Z tohoto důvodu je snadné cítit nejistotu ohledně svých emocí.

Heller mi říká: „Emocionálně vnímavé ženy jsou náchylné k tomu, aby byly charakterizovány jako„ choulostivé “, dokonce nestabilní. Slyšet od přítelkyně nebo kolegyně, že jste„ tak citlivé “, může způsobit, že si někdo špatně vyloží své intuitivní schopnosti jako projev slabosti. " Podívejme se na to takhle, je to způsob, jak se druhá žena může vyhnout převzetí odpovědnosti za své vlastní emoce a činy.

Kimberly Hershenson, terapeutka z New Yorku, dodala: „Toto tvrzení znehodnocuje něčí emoce a dává jiné ženě pocit, že se mýlí, nebo je s ní něco špatně, protože se cítí tak, jak se cítí. Dodala, že všechny emoce jsou platné, a je neužitečné, aby jiná žena měla pocit, že její citlivost je problém. Pokud se jiná žena pokusí předat vaše velmi skutečné emoce jako citlivost, dejte jí najevo, že zatímco ona má nárok na svůj názor, vy máte nárok na své pocity.

Moje druhá kamarádka tohle nedělá.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Bohužel je příliš běžné, že se ženy srovnávají s jinými ženami. Může být tak bolestivé, když vám jiná žena řekne, že její ostatní přátelé jednají jinak než vy. Je důležité si uvědomit, že jsme všichni jedineční jedinci a že jednání odlišně od ostatních může být ve skutečnosti dobrá věc, a nikoli důvod nejistoty!

Hershenson řekla: „Srovnání jednoho přítele s druhým může vést k pocitu méněcennosti nebo k jiskření konkurence mezi přáteli. Tato věta může vést k nedostatku sebevědomí.“ Pokud vaši přátelé dělají věci jinak, buďte rádi, každý jsme jedinečný. A pokud si najdete kamarádku, která vás srovnává s ostatními jejími přáteli, řekněte jí, že děláte věci jinak a že se vám to tak líbí.

Nemůžeš mít všechno

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Pokud jste ambiciózní žena, která si také váží rodiny, můžete podléhat jiným ženám, které budou rozhodovat o vašich rozhodnutích. Ženy se často obávají o svou schopnost mít úspěšnou kariéru, vdát se a mít děti, a proto vám mohou říci, že nemůžete mít všechno. To může způsobit nejistotu, protože mnoho pracujících matek také bojuje s pocitem viny za to, že se příliš nebo moc málo zaměřují na své rodiny.

Heller řekla, že u žen, které cítí tikání biologických hodin, často existují obavy, jak vyvážit kariérní cíle a touhu po rodině. Vysvětlila: „Ženy, které říkají„ nemůžete mít všechno “, snižují možnost splnění těchto přání.

Pokud jste odhodláni mít prosperující kariéru a vychovávat milující rodinu, můžete. Pokud se vás na to ptá jiná žena, uvědomte si, že s těmito otázkami o svém vlastním životě může bojovat, a nabídněte ji o tom otevřený a nekritický rozhovor.

To nedokážeš

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Stejně jako si ženy mohou navzájem říkat, že není možné mít prosperující kariéru a šťastnou rodinu, mohou také mluvit o dalších věcech, které si myslí, že nemůžete dělat nebo dokázat. Když vám kamarádka často říká, že nemůžete dělat věci, může to být známka toho, že má pocit, že nemůže jít za tím, co chce, nebo to nedokáže. Ale to neznamená, že to bude méně bolestivé nebo frustrující.

Dr. Sona DeLurgio, psycholožka a terapeutka pro manželství a rodinu řekla: „Vyřčení jakékoliv věty tímto způsobem může být přínosem pro vlastní pochybnost o jiné ženě. Některé ženy se tímto tvrzením mohou cítit plné energie, protože to v nich vyvolává soutěživost, mnoho dalších to bude brát jako rozpadání jejich nadějí. “

Dr. DeLurgio doporučila, aby ženy používaly slovo „nemohu“ jako způsob, jak lépe porozumět svým vlastním, nebo přátelským, představám o tom, co žena může a co nemůže dělat. Řekla mi, že pokud žena zjistí, že říká něco omezujícího o tom, co může udělat, nebo jiná žena, je to znamení nahlédnout dovnitř a zpochybnit její přesvědčení.

Musíš zkusit tuhle dietu.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

I když pro vám vaše strava funguje dobře, neočekávejte, že vaše volby životního stylu přijmou i jiné ženy. Mohlo by to způsobit, že se budou cítit nejistě, protože mohou mít pocit, že nejsou tak „dobré“ jako jste vy, což vede k pocitům hanby.

Kromě toho se nechcete stát dalším hlasem v davu lidí, který říká ženám, co musí udělat, aby vypadaly atraktivněji. Dr. DeLurgio sdíleal: „Ženy jsou neustále bombardovány způsoby, jak zlepšit jejich těla. Být hubenější, zdravější, svůdnější atd. Vždy existuje tlak na to, aby se staly odlišnými.“

Tento neustálý příval informací může mít i další škodlivé účinky. Dr. DeLurgio uvedla, že způsob pokusů a neúspěchů při mnoha dietách často ponechává ženy ve špatném vztahu k jejich tělu. Přechod z diety na dietu není zdravý, takže nenutě své přátele, aby zkoušeli vaši dietu, pokud to pro ně není správné. Pokud jste našli stravu, kterou milujete, skvěle! Můžete to sdílet s jinými ženami, ale také jim dát prostor, aby si mohli vybrat způsob života, který pro ně bude fungovat.

Proč si ženy vzájemně ničí sebevědomí

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Pokud ve vás jiná žena neustále vyvolává nejistotu, můžete se divit, co se s ní děje. Proč cítí potřebu říkat věci, kvůli kterým o sobě pochybujete? Je pravděpodobné, že se cítí nejistá a kvůli tomu vás soudí. Psycholožka Patricia O'Gormanová vymyslela frázi „dívčí myšlenky“, aby popsala způsob, jakým se ženy samy posuzují.

Řekla: „Dívčí myšlenky jsou nepříjemné, ale dobře popisují, jak dívka, dospívající a žena přijímá společenské úsudky, které jí ostatní říkají, jak by měla jednat, měla by vypadat a co by měla chtít, a obrací je zprávy do negativního sebevyjádření, které přesměruje její energie, frustruje ji, způsobí, že o sobě bude pochybovat a začne soudit ostatní ženy podle stejných přísných standardů. “

O'Gormanová si myslí, že je důležité tento proces pojmenovat a uvědomit si ho, aby se ženy místo toho mohly přestat soudit a začít se navzájem podporovat.

Zhttps: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář