10 Tipů, jak si udržet dobrou náladu

Foto: Freepik

10 Tipů, jak si udržet dobrou náladu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

1.

Abyste měli co možná nejčastěji dobrou náladu, naučte se kontrolovat sami sebe. Nenechte se urazit maličkostmi, snažte se omezit hádky s blízkými na minimum, naučte se odpouštět. Díky odpuštění se zbavíte hněvu a pomstychtivosti, které rozrušují v první radě Vás.

 

2.

Zkuste se dívat na Svět s humorem. Pokud Vás někdo urazil, nebo jste se dostali do nelehké situace, mávněte nad tím rukou, usmějte se a řekněte si: „Vždyť to přejde!“. Možná Vám to bude znít jako klišé, ale těm, kdo upřímně věří, se daří lépe.

 

3.

Neseďte doma, uražení na celý Svět! Můžete si být jistí, že při procházce na čerstvém vzduchu či ve společnosti přátel a známých je nálada vždy lepší, než když budete stále o samotě. To je osvědčená rada.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

 

4.

Vneste do svého života nějaké nové prvky. Psychologové radí, abychom čas od času změnili každodenní návyky – například najít si nového koníčka, nebo změnit styl oblékání. Určitě pocítíte významné změny: například, když si místo džínů a trička vezmete šaty. Ty Vám dodají sebevědomí, budete chodit zpříma a budete mít více milé pozornosti. Upřímně – nic nezlepší náladu tolik, jako milá pozornost okolí.

 

5.

Naučte se odpočívat. Když musíte udělat nějakou nezáživnou práci, myslete na něco příjemného. Například na nadcházející sraz s přáteli či milovaným člověkem. K odpočinku Vám může pomoci aroma lampa. Zde je seznam éterických olejů, které pozitivně ovlivňují náladu a celkový stav mysli: mandarinka, pomeranč, citrón, grapefruit, bergamot.

 

6.

Choďte plavat. Voda pomáhá tělu uvolnit se a odpočinout si. Zvedá srdeční tep i náladu. Navíc je minimální šance, že se stane nějaké neštěstí či si vytvoříte trauma, což se u některých jiných druhů sportu může stát.

 

7.

Zastavte a rozhlédněte se. Někdy se lidé sami uloví do pasti jen kvůli tomu, že si neudělají čas na zamyšlení, zda mají špatnou náladu skutečně zapotřebí. Je třeba srovnat si včas myšlenky, cíle a spojitosti, stejně jako pravidelně uklízíte domácnost.

 

8.

Usnadněte si život. V životě se vždy najde místo pro úspěch, protože čas od času ho potřebuje zažít každý. Soustřeďte se na přítomnost – co v každé dané chvíli děláte. Často to pomáhá k pocitu úspěchu více, než snaha dosáhnout dlouhodobých výsledků. Radujte se i z malinkých úspěchů. Život je celkem krátký na to, abychom byli smutní a něco si vyčítali.

 

9.

Udržujte si perspektivu. Život je dynamický a to, co se Vám dnes zdá jako tragédie Vám možná zítra vykouzlí letmý úsměv na rtech. Ne nadarmo se říká, že ráno je moudřejší večera.

 

10.

Zapomeňte na nepříjemnosti. Pokud chcete ležet v posteli a litovat se, je lepší nenechat se touto touhou vést. „Pohybujte se a Vaše emoce budou také pohyblivější.“ Radí psychologové. Podívejte se na film, ukliďte si a nezapomeňte: Vy sami nesete odpovědnost za své pocity.

 


Zdroje: anchiktigra.livejournal.com; Freepik

 
 

Podobné články