12 příznaků, že se snažíte vynutit si vztah, který prostě není správný

Foto: Unsplash

12 příznaků, že se snažíte vynutit si vztah, který prostě není správný

Někoho jste potkali a docela vám to klape. Byli jste na několika schůzkách, píšete si každý den a vše nasvědčuje tomu, že se z toho něco stane. Nebo spolu možná chodíte už tak dlouho, že je váš vztah pohodlný a cítíte se naprosto v pohodě. Ale pak se vám do mysli vkrádá ten nepříjemný pocit: Je to opravdu "ten pravý", nebo jen ztrácím čas snahou vynutit si vztah? Pravdou je, že když víte, víte, ale když si nejste jistí, víte to také; jen je těžší si to přiznat, protože to, co víte, v takovém případě vede k rozchodu.

Všichni jsme někdy zůstali s lidmi, o kterých víme, že pro nás nejsou vhodní, ale rozhodli jsme se tento pocit ignorovat. Zůstáváme, protože je to jednodušší než být sami, protože bychom "měli" mít toho druhého rádi nebo protože se bojíme, že už nebude nikdo jiný. Možná ten člověk splňuje všechny podmínky, ale něco mu prostě chybí. Znáte to rozchodové klišé "to ne ty, to já"? No, někdy to nejsi ty, ale nejsem to ani já; je to "my", které nefunguje. Chemie je nepředvídatelná a kompatibilitu (nebo nekompatibilitu) nelze vždy předvídat. Je těžké poznat, že vám něco chybí, když nedokážete určit, co to je.

Protože si ale zasloužíte nepopiratelnou lásku a šťastný, trvalý vztah, přečtěte si 12 příznaků, že možná tu jiskru nutíte a váš protějšek není ve skutečnosti "ten pravý".

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

1. Chceš vztah víc než osobu, se kterou chceš mít vztah.

Pokud už dlouho doufáte ve vztah, cítíte tlak na to, abyste se dali dohromady, nebo vás už nebaví cítit se osaměle, je možné, že jste více zamilovaní do myšlenky na vztah než do této osoby. Chcete-li rozluštit, zda chcete danou osobu, nebo vztah, zamyslete se nad tím, zda byste s touto osobou byli přáteli, nebo ne. Chtěli byste být v její blízkosti, i kdyby to bylo platonické nebo vztah nepřipadal v úvahu? Co kdyby se tato osoba nikdy nechtěla vdát nebo bydlela na druhém konci země? Chtěli byste s ním být i nadále, nebo byste se přesunuli k někomu vhodnějšímu? Pokud jste s touto osobou jen kvůli příhodným okolnostem nebo touze po vztahu, je pravděpodobné, že jste zamilovaní spíše do toho, že jste ve vztahu, než do této osoby.

2. Jste si vědomi sami sebe

Ať už máte jiskru, nebo ne, pokud jste s někým, kdo vás dusí, vyvolává ve vás pocit, že se musíte cenzurovat, nebo vás nutí přemýšlet nad svými slovy a činy, nejedná se o skutečné partnerství. I když mezi vámi "přeskočí jiskra", je to chemie mezi vaším protějškem a cenzurovanou verzí vás; proč byste o tu jiskru vlastně stáli? Pokud je vztah závislý na tom, že budete chodit po špičkách, aby fungoval, nestojí za to s ním ztrácet čas.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

3. Vztah se z hádek nevzpamatuje

Když dojde k neshodám ve vztahu, vyrůstáme a učíme se o smíšených sděleních. Buď očekáváme vášnivý milostný románek (à la Zápisník jedné lásky), kde jiskření znamená neustálé hádky, nebo věříme v představu "toho pravého", který je pro nás dokonalou osobou. Nedělá nic špatného, a proto nikdy nemusíme nesouhlasit; jedna hádka nebo chyba musí znamenat, že tam venku je někdo lepší.

Kompatibilita a úspěch vztahu však nezávisí na tom, zda se neshodnete, ale na tom, jak se z neshod dostanete. Bez ohledu na to, kdo je vaším dokonalým protějškem, nebude to robot (jen divoký odhad!), takže pamatujte, že oba budete dělat chyby, přijdou špatné dny a dojde k hádkám. Věnujte pozornost tomu, jak váš protějšek v těchto chvílích reaguje. Naslouchá vám, komunikuje efektivně a nikdy neudělá stejnou chybu dvakrát? Záleží vám oběma více na vztahu než na tom, abyste měli pravdu? Nebo se vám nedaří komunikovat, chováte k sobě zášť a máte pocit, že každá hádka by mohla znamenat konec vztahu? Pokud se vaše blízkost po hádkách neodrazí ode dna, možná si vztah vynucujete.

4. Vaše PDA je láskyplnější než v soukromí.

Každý člověk a každý vztah je jiný. Možná vám připadá laciné zveřejňovat na Facebooku měsíční výročí a stydět se za líbání před přáteli, nebo možná chcete, aby se svět dozvěděl, jak jste šťastní. Ani v jednom případě se nemusíte stydět, ale oba byste měli mít stejně (nebo více) soukromých projevů náklonnosti jako veřejných. Pokud mezi vámi přeskočila jiskra, pravděpodobně si náklonnost místo otevřeného PDA projevujete pouhou náhodou: vyměňujete si úsměvy přes celou místnost, držíte se za ruce pod stolem nebo jim říkáte, jak moc je milujete, když se večer chystáte do postele.

Místo toho, abyste se líbali před přáteli nebo svou lásku ukazovali na sociálních sítích, můžete se veřejně škádlit, chlubit se svými úspěchy a možná si ukrást polibek nebo objetí, když si myslíte, že se nikdo nedívá. Pokud je vaše náklonnost více veřejná než soukromá (pro jednoho z vás nebo pro oba), může být váš vztah spíše o dokazování něčeho než o tom, co vnitřně cítíte.

5. Doufáte, že se na nich něco změní.

Pokud se přistihnete, že si říkáte, že tenhle člověk by byl perfektní, kdyby jenom [zde vložte věc] nebo že budeme mít skvělý vztah, až [zde vložte změnu], snažíte se jiskru vynutit. A vynucené jiskření nikdy nevydrží. Nemusíte mít vždy stejné hodnoty, názory a postoje, ale musíte alespoň chápat, respektovat a oceňovat své odlišnosti. Neměli byste je měnit, abyste je mohli milovat. Když už jsme u toho, pokud se přistihnete, že nedostatek přitažlivosti svádíte na podivný účes nebo špatný smysl pro módu, vězte, že se to pravděpodobně nezmění, ani když si pořídí nový účes nebo zmodernizuje šatník. Fyzická přitažlivost je o tom, jak se vaše těla spojují, a vy byste k nim měli cítit magnetickou přitažlivost a nepopiratelnou přitažlivost, která nebude záviset na proměnlivých faktorech.

6. Nedůvěřujete jim

Samozřejmě, že zpochybňování jejich loajality je největší červenou vlajkou (ženská intuice má vždycky pravdu). Pokud jim nevěříte, že vám zůstanou věrní, rozhodně to nejsou ti praví. Ale mluvím také o tom, zda jim důvěřujete i v jiných ohledech. Pokud jsou někým, s kým stojí za to být, budete důvěřovat jejich názorům, vážit si jejich příspěvků a věřit tomu, kým jsou. Věříte v jejich upřímnost a nezpochybňujete jejich poctivost. Zavolají, kdy řeknou, že zavolají, a dají vám pocit bezpečí, když jste od sebe. Jiskření je závislé na přitažlivosti, to ano, ale jde také o vaše spojení, když nejste fyzicky spolu.

7. Musíte předstírat zájem, nebo naopak.

Vy a váš partner máte pravděpodobně mnoho různých zájmů. Vlastně byste měli, protože chodit s někým jiným by byla nuda. Ne, ne vždy se můžete zajímat o jeho vášeň nebo koníčky, ale měli byste se chtít dozvědět víc, protože víte, jak moc je to pro něj důležité, a skutečně chcete mít možnost sdílet to, co miluje. Na druhou stranu byste neměli předstírat, že neradi posloucháte v autě soundtracky z Broadwaye, nebo mít pocit, že nikdy nemůžete mluvit o nejnovějších módních trendech, protože víte, že to vašeho partnera nebude zajímat. Měl by chtít milovat všechno, co milujete vy, a mluvit o všem, co chcete vy. Pokud se jejich oči zalesknou, když mluvíte o svém dni, nebo vás nezajímá, že se ptáte na jejich nejnovější koníček, jiskra možná není ta tam.

8. Dokážete si představit život s nimi, ale nevzrušuje vás to.

To, že si dokážete představit společný život, nemusí vždy znamenat, že je to pro vás to pravé. Když přemýšlíte o tom, jaký by byl vztah, bydlení, založení rodiny nebo stáří s touto osobou, je vzrušující spíše představa, nebo to, že to všechno s ní skutečně děláte? Nechci být klišé a citovat romantický film (JK, vždycky cituji romantické filmy), ale "když si uvědomíte, že s někým chcete strávit zbytek života, chcete, aby ten zbytek života začal co nejdříve". Život s nimi by měl být vzrušující.

Pokud mezi vámi přeskočí jiskra, budete se těšit na každý další krok a uvidíte se spolu šťastně i v 80 letech. Pokud jiskru nutíte, nebudete se těšit na život s ním nebo se budete více těšit na velké životní události (svatba, koupě domu, narození dětí atd.) a nebudete si umět představit, že za 50 let budete jen vy dva spolu.

9. Nemáte dobré přátelství

Pokud se spolu nesmějete, nežertujete a neužíváte si i neromantické chvíle (například běhání po úřadech, úklid domu nebo procházky se psem), může být vaše "jiskření" jen iluzí založenou na fyzické chemii nebo novém vztahu, ale ne trvalým spojením. Nejsou nejlepší přátelství ta, která vás bezdůvodně rozesmívají a nutí vás se smát? Pokud se chystáte s někým strávit život, ať je to to nejlepší přátelství, jaké jste kdy měli. Váš partner by ve vás měl probouzet to nejhloupější já, protože jen tak víte, že vás udrží ve smíchu, když bude těžko, nudně nebo všedně. To je ta správná jiskra.

10. Cítíte se s nimi dobře jen v určitém prostředí.

Možná se bavíte s jejich neteřemi a synovci, ale když je váš partner ve vaší rodině, neustále se trápíte, protože se do ní nehodí. Nebo si možná myslíte, že je milujete během večerních schůzek, ale nesnesete být v jejich blízkosti v neděli ráno, když ležíte doma. Místo toho, abyste se rozptylovali tím, kdy se s nimi cítíte dobře, zaměřte se na chvíle, kdy se tak necítíte. Láska je nepohodlí; je to péče o něco, když to není snadné. Pokud jsou vaše city k nim v některých prostředích silné, ale v jiných chybí, je jiskra jen iluzí založenou na vnějších faktorech.

11. Necítíte se v bezpečí ani respektováni

Často si pleteme "jiskru" se spoustou jiných emocí. Pohodlí, závislost a zamilovanost jsou časté emoce, které se často nesprávně označují jako láska. I když láska může působit návykově, rozdíl mezi skutečnou závislostí a pouze závislost připomínajícími vlastnostmi lásky je v tom, že u zdravé lásky (AKA trvalé jiskry) je také respekt, důvěra a závazek. Pokud jste na nějaké osobě pouze závislí (rychlá jiskra), budete se cítit spíše jako na dosažení "opojení" za každou cenu.

Stejně tak je rozdíl mezi pohodlnou láskou a láskou pro pohodlí v pocitu bezpečí. Při pohodlné lásce budete cítit bezpečí a důvěru, ať se děje cokoli. Pokud jste ve vztahu kvůli pohodlí, budete se cítit nepříjemně, kdykoli nebudete s dotyčným, z nedostatku důvěry k němu nebo ke vztahu. Uvědomte si, co je to láska, a nezaměňujte ji za nic jiného.

12. Nejste na stejné straně

Vymýšlíme matoucí definice a příběhy o tom, co "chemie" skutečně znamená, ale pravdou je, že jiskra znamená jen to, že jste na stejné vlně: v humoru, intimitě, hodnotách a v tom, co od vztahu chcete. Pokud je mezi vámi opravdová jiskra, která přetrvá, i když novota vyprchá, nebudete se muset ptát, zda tam je, nebo není, protože to oba prostě budete vědět. Spřízněná duše, ten pravý, nebo dokonce jen někdo, s kým stojí za to trávit čas, se nikdy nebude cítit nuceně. I když se vám vztah bude zdát těžký (protože bude), milovat jeden druhého nikdy nebudete. Takže pokud vám něco připadá "mimo", je to proto, že to tak je.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

Markéta

Markéta

před 8 měsíce

To překládal Google Translator?

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: