13 nenápadných příznaků, že vás váš partner tajně nenávidí

Foto: Unsplash

13 nenápadných příznaků, že vás váš partner tajně nenávidí

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Mám za sebou nejeden vztah, který začal dobře, ale nakonec se proměnil ve zmatek plný zášti. A z velké části to bylo způsobeno tím, že jsme často socializováni nevyjadřovat obavy ze strachu, že budeme "sprostí".

Než jsme si o tom skutečně promluvili, moje nechuť k partnerovi přerostla v plnou nenávist a já vím, že nejsem sama. Zášť se může hromadit a hromadit, pokud se jí nikdy nezabýváme, což způsobuje vážné problémy ve vztazích... a je pravděpodobně hlavní příčinou rozchodů.

Pohledem zpět si uvědomuji, že jsem měla prostě odejít nebo si s ním o tom prostě promluvit. Ale být na straně příjemce nelibosti také není úplně zábavné. Taky jsem si tím prošla. Škoda jen, že jsem na to nepřišla dřív, než se mi to vymklo z rukou.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Dobrá zpráva je, že existují varovné příznaky nelibosti ve vztahu.

Pokud si těchto příznaků všimnete, možná si budete muset s partnerem o partnerské nelibosti dlouze promluvit ... nebo si prostě najít úplně nový vztah. Koneckonců je těžké skutečně vyléčit nelibost, jakmile se jednou dostaví.

13 příznaků nelibosti ve vztahu

1. Nelibost ve vztazích. Váš sexuální život se zastavil nebo se zdá být trapný.

Jedním z nejčastějších znaků toho, že vám někdo projevuje odpor, je, když už vám neprojevuje fyzickou náklonnost nebo s vámi nechce spát, a když se nad tím zamyslíte, dává to smysl.

Nikdo nechce mít sex s někým, koho nesnáší nebo přímo nenávidí. Pokud váš partner vypadá, že to chce mít prostě "za sebou", je pravděpodobné, že vás buď nesnáší, podvádí vás, nebo k vám ztratil přitažlivost.

2. Začal být nezvykle tichý a není to "pohodlné" ticho.

Nechápejte mě špatně. Tiché chvíle se mohou vyskytnout i u těch nejhlasitějších lidí a mohou to být příjemná ticha.

Spousta lidí, zejména pokud jde o hlasité extrovertní typy, se odmlčí, když jsou naštvaní nebo rozzlobení na osobu, se kterou jsou.

3. Přestali vás žádat o domácí práce nebo pravidelně slyšíte rozhořčené: "Nevadí, udělám to."

To je opravdu, opravdu špatné znamení a je to znamení, před kterým lidi neustále varuji.

Pokud vás váš partner dříve neustále žádal, abyste něco udělali, a pak vás o to přestal žádat, je to často znamení, že vás začal mít v nelibosti a už neočekává, že se k tomu postavíte čelem.

Nebo, což je ještě horší, to může být znamení, že se už nechce pokoušet o záchranu vztahu a pracuje na strategii odchodu.

4. Pasivně-agresivní chování je stále častější.

Nechává teď váš partner špinavé nádobí ve dřezu s vědomím, že je to jeho oblíbená činnost? Nebo jen tak náhodou "zapomněl", že je večer rande?"

Partneři, kteří mají k manželovi či manželce odpor, se častěji uchylují k pasivní agresi, než aby si věci vyříkali.

5. Když se s nimi pokusíte promluvit, vyletí na vás.

Pokud vás někdo nesnáší, má tendenci se vyhýbat všemu, co s vámi má co do činění. To se týká i rozhovorů s vámi, zejména o těžkých tématech.

Pokud okamžitě vyletí a snaží se na vás obrátit jakoukoli křivdu, kterou udělali, pak jste již měli tušit, že se do nich mohla vkrást nelibost.

6. Pravidelně se vyjadřují hanlivě o vás nebo o něčem, co vás baví.

Pokud jste s partnerem, kterému vadí, že vyděláváte hodně, často to dává najevo uštěpačnými "vtipy" o vaší práci.

Podobně i lidé, kteří vás prostě obecně nesnášejí, se často vymykají a říkají věci, které jsou zraňující, jen aby měli pocit, že na vás "mají."

7. Občas "nezávazně" vtipkují o tom, že vás uhodí nebo opustí.

Tyto vtípky se mohou zdát neškodné, ale pravdou je, že ve zdravém vztahu by se takové vtípky nikdy neobjevily.

Ve skutečnosti tento typ "vtipů" často svědčí o tom, co mají ve skutečnosti chuť udělat. Pokud by se to stalo vašemu partnerovi, možná byste si s ním měli promluvit o tom, jak se cítí.

8. Váš vztah se zvrhl v situaci "spolubydlícího".

Ve vztazích bez urážek se tato ledová spolubydlící věc nevyskytuje.

To obvykle naznačuje, že osoba, se kterou jste, se citově odhlásila a už se ani nesnaží udržet jiskru. Nebo v horším případě to může znamenat, že doslova nesnese představu, že by s vámi měla být, a snaží se předstírat, že jste spolubydlící.

9. Jaké je vaše chování? Kdybyste k sobě byli upřímní, možná byste si přiznali, že jste pro ně byli špatným partnerem.

Byli jste ten typ partnera, který vždy nechával nádobí ve dřezu, nikdy po sobě neuklízel a prostě vždy upřednostňoval své potřeby bez ohledu na to, jak důležité to pro vašeho partnera bylo? I tyto drobné činy, které děláte, mohou mít dlouhodobé následky.

Pokud jste je pravidelně shazovali nebo prostě vyloženě ignorovali jejich potřeby, pak by vás nemělo překvapit, když vás po letech takového zacházení budou mít v nelibosti.

10. Jak se k vám partner chová? Váš partner má auru vroucího hněvu, který se skrývá.

Vzteklí lidé jsou vzteklí lidé. Jsou naštvaní, protože prostě nejsou spokojeni s tím, jak se věci vyvíjejí, a protože jsou zklamaní z toho, jak se život vyvinul.

Pokud jste si všimli, že váš partner má čím dál tím víc naštvanou atmosféru, pak je velká pravděpodobnost, že na vás může být naštvaný.

11. Prožíváte úžasné věci, zatímco váš partner stagnuje.

Ať se nám to líbí, nebo ne, je možné, že partner nesnáší naše úspěchy, a může se to stát téměř každému. Pokud vaše kariéra raketově stoupá, zatímco váš partner dostal výpověď, je možné, že mu váš úspěch vadí.

Není to něco, co by se dalo snadno napravit, ale měli byste zvážit, zda si s ním o tom, jak se cítí, nepromluvit.

12. Jak se cítíte? Dělá věci, o kterých ví, že je nesnášíte, nebo se vás snaží vyprovokovat k hádce.

Tomu se také říká "vábení", protože vás v podstatě láká k hádce. Důvodem, proč to uražení lidé dělají, je to, že chtějí mít záminku, aby na vás mohli křičet, aniž by to vypadalo "jako z čistého nebe".

Toto dělají i násilníci, kteří se snaží nastolit určitou mocenskou dynamiku.

13. Partnera už nedokážete přimět k empatii.

Dříve k vám přiběhl, když vás viděl plakat. Dnes se vaše stížnosti nebo slzy setkávají s obracením očí v sloup, mlčením nebo prostě odejdou.

V tomto okamžiku je to znamení, že byste se s ním možná měli prostě rozejít.

Nikdo si nezaslouží být s partnerem, který postrádá empatii.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články