15 způsobů, jak dát ve vztahu prostor a cítit se blíž než kdy dřív

Foto: Unsplash

15 způsobů, jak dát ve vztahu prostor a cítit se blíž než kdy dřív

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Pokud váš partner řekne: "Potřebuji prostor," bezpochyby zpanikaříte. Ale prostor ve vztahu je důležitý. Naučte se, jak ho poskytnout a vyhnout se problémům.

Vztahy mohou být matoucí. Někdy potřebují hodně pospolitosti. A jindy zase vztahy potřebují prostor, aby mohly růst. Umět dát ve vztahu prostor a zůstat spolu je umění, které by se měl naučit každý pár.

Toto staré rčení: "Když někoho miluješ, osvoboď ho, a pokud to tak mělo být, vrátí se," je na nic. Ne proto, že by nebylo pravdivé, ale protože zní zatraceně jednoduše.

Chcete-li vědět, jak dát někomu prostor, aniž byste ho ztratili, odpověď zní: rozum nad způsoby. Pro ty z nás, kteří hůře zvládají vnitřní hlasy vyvolávající úzkost, to může být mučení.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Racionálně vzato, to, co už víte a co vám nemusíme říkat, je, že nemůžete ovládat ničí jednání, kromě svého vlastního. Někdy to však nepomáhá.

Strach, zvláště v lásce, je jednou z nejtěžších věcí, které se překonávají. Problém je, že pokud mu nevytvoříte prostor a nenecháte ho přijít na to, co chce a potřebuje, vaše dušení vede k tomu, že vás stejně odstrčí.

Proč vztah potřebuje prostor

Nejkrásnější okamžiky našeho života jsou ty, které sdílíme s někým výjimečným. Některé z nejšťastnějších vzpomínek, které můžete mít, se obvykle týkají milované osoby. Život je vždycky skvělý, pokud máte někoho výjimečného, s kým ho můžete sdílet.

Ale na druhou stranu, přílišná pospolitost může zničit i dokonalý vztah. Udržení vztahu při životě potřebuje vzpomínky a výjimečné okamžiky stejně jako vy potřebujete individuální vzpomínky a výjimečné okamžiky také.

Chcete-li udržet vztah svěží a vzrušující, musíte prožívat věci odděleně i společně. To vás jistě může přimět k tomu, abyste si více vychutnávali vaši pospolitost.

Každý potřebuje prostor a vy musíte vědět, jak prostor ve vztahu dávat a přijímat. Nemůžete být věčně zavření v polibku. Musíte se dostat na vzduch. Láska potřebuje prostor, aby mohla růst.

I stromky musí být zasazeny s přiměřeným prostorem mezi sebou, mají-li pevně zakořenit a zesílit. A když vyrostou, mohou se jejich větve prolínat a poskytovat stín a krásu, ale jejich kořeny stále potřebují prostor.

Potřebuje váš vztah více prostoru?"

Chcete-li mít se svým partnerem zdravý vztah, musíte oba pochopit, jak ve vztahu dávat prostor.

Tím se vyhnete bolesti, když budete muset od svého milovaného slyšet slova, která jako by vašemu vztahu zvonila umíráček: "Chci svůj prostor!"

Ale i když vám to váš partner řekne, ještě nemačkejte tlačítko paniky. "Chci být chvíli sám" nebo "Potřebuji trochu prostoru" nebo "Potřebuji se soustředit na svou kariéru" jsou normální a platné výkřiky o pomoc, nikoli výkřiky odmítnutí.

Váš partner může ve vztahu volat po prostoru, i když to neřekne nahlas. Dělá váš partner rád věci sám, nebo raději dělá něco společně s vámi? To může hodně prozradit o osobnosti vašeho partnera a o tom, jak je nezávislý.

Jak dát ve vztahu prostor

Pokud jste ve vztahu, kde jsou potřeby intimity obou z vás na různých úrovních, máte co dělat, abyste je pořádně vybalancovali. Nebojte se, není to tak těžké, jak si možná myslíte.

Zvyšování intimity ve vztahu je nezbytné, ale když se muž a žena spojí ve vztahu a začnou žít společný život, vzdávají se svého svobodného života. Začínají nový život, v němž už nejsou odděleni, ale v očích všech, včetně zákona, tvoří jeden celek.

Během líbánek se pár může izolovat od světa a uvelebit se společně. Nakonec se však musí vrátit do reálného světa a řešit své vlastní problémy a životy. Toto přizpůsobení může být těžké.

Vědět, jak dát prostor, může být nesmírně obtížné, zejména na začátku. Ale vzhledem k tomu, co je v sázce a co můžete ztratit, byste se měli vycvičit, abyste se v tomto umění stali zkušenými.

Pokud se to nepodaří vyvážit, jeden člověk se stane bezstarostným nebo neemotivním a ten druhý potřebným nebo lpícím.

1. Přestaňte psát textové zprávy

Tekstování je pro každý vztah asi to nejhorší. Pokud se nejedná o počáteční zábavu, rychlé zprávy nebo sexting, může být psaní textových zpráv rakovinou vašeho vztahu. Bývaly doby, kdy jste se k někomu nemohli dostat, a tak to prostě bylo.

Naučit se přestřihnout pupeční šňůru bylo bez tak snadného přístupu jednodušší. Pokud chceš dát někomu prostor, přestaň mu psát, třeba úplně. Až budou připraveni, osloví vás.

Nesnažte se vměšovat do jejich dne, prostě jim nechte jejich prostor tím, že se odmlčíte.

2. Neptejte se pořád

Pokud máte pocit, že potřebují prostor, pak pravděpodobně cítíte, že je něco špatně, odtahují se nebo víte, že se něco mění. Ptáte se jich každou chvíli na něco, ale dokud nejsou připraveni vás pustit dovnitř, neodpoví vám.

Možná ani nevědí, co chtějí nebo jak se cítí. Jediné, co otázky způsobí, je, že se uzavřou do sebe a uzavřou se vám, což je sebenaplňující se proroctví toho, co nechcete.

3. Dělejte si své věci sami

Jestliže vám někdo buď řekne, že potřebuje prostor, nebo to prostě cítíte, pak se ve vašem vztahu něco děje.

Místo toho, abyste se obávali, že jim dáte prostor a ztratíte je, věnujte čas odděleně a soustřeďte se na to, co od svého vztahu chcete. Dělejte všechny věci, kterých jste se od začátku vztahu vzdali.

Možná zjistíte, že podobně potřebujete prostor a čas na vlastní věci. Možná jste se ztratili v lpění na svém partnerovi. Být si příliš blízko a nemít oddělený život je recept na to, jak ztratit sám sebe.

4. Přestaňte žádat o povolení

Pokud se obáváte, že někoho ztratíte, pak je velká pravděpodobnost, že na něj neustále čekáte, než uděláte rozhodnutí sami za sebe. Nevyvíjíte žádnou iniciativu, abyste byli sami sebou. Ve vztahu byste měli někoho chtít mít u sebe, ale ne ho potřebovat.

Pokud se obáváte, že někoho ztratíte, když mu dáte prostor, pak nechci být poslem špatných zpráv, ale nikdy jste ho neměli na začátku. Nejistota není známkou lásky, ale nejistých citů.

5. Víte, co je pro vás důležité? Rozhodujte se sami za sebe

Namísto obav ze ztráty někoho jiného udělejte některá rozhodnutí zcela sami. Jedním z nejlepších pocitů, když najednou zjistíte, že stojíte na vlastních nohou nebo máte svůj vlastní prostor, je, že se můžete rozhodovat sami za sebe, aniž byste se museli obávat následků nebo toho, co si bude myslet nebo říkat ten druhý.

Je to jen na vás, zlato! Rozhodování má velkou sílu a možná vám dodá odvahu odejít a nechat ho, aby se připlazil zpátky.

6. Víte, co je pro vás důležité? Zjistěte, co vás dělá šťastnými

Pokud se obáváte, že je ztratíte, pak nemyslíte na sebe, ale na to, co všechno ztratíte, až budou pryč. Důležitá osoba by měla být prodloužením vás samotných, nikoliv náhradou.

Přestaňte si dělat starosti s tím, co se stane, když je necháte odejít. Začněte přemýšlet o všech možných věcech, které děláte, abyste našli štěstí úplně sami.

7. Uznejte, že nemůžete kontrolovat jejich rozhodnutí

Pokud chcete skutečně vědět, jak dát někomu prostor, aniž byste ho ztratili, musíte ho pustit. V této věci nemáte na výběr.

Nemůžete se držet někoho, kdo o to nestojí. Pokud se na to budete dívat jako na rozhodnutí, pak hodíte velkou část odpovědnosti na sebe a budete se obviňovat z toho, že jste se vzdali.

Vy se nevzdáváte a nemáte na výběr. Nemůžete někoho donutit, aby zůstal. Dávat jim prostor není to, co děláš, nech je, ať se sami rozhodnou, co potřebují, zatímco ty najdeš, co potřebuješ. Odpověď vás možná překvapí.

8. Pokud se rozhodnou nevrátit, bude to bolet, ale vy to přežijete

Zlomené srdce ještě nikoho nezabilo. Tedy pokud nečtete o těch starých párech, které umírají s odstupem několika dní. Ale vždyť vám není devadesát a neprožili jste spolu celý život

Ano, bolí to jako čert. Vlastně to může být to nejtěžší, co jste kdy zažili. Ale ať se stane cokoli, slunce opět zasvítí a vy najdete svůj nový normál s někým, kdo se chová a jedná, jako by s vámi chtěl být, a ne jako by potřeboval prostor.

To je jedna z nejdůležitějších lekcí, které se kdy naučíte, a rozhodně je to velká část toho, jak dát ve vztahu prostor.

9. Jaké jsou vaše představy? Pokud se nevrátí, jakkoli je to těžké vidět, prokázali vám soucit "> laskavost

"Všechno se děje z nějakého důvodu." - "To je pravda. Pravdou je, že pokud jim teď nedáte prostor, nakonec se stane to, co se stát má. Oni se rozhodnou, zda jim ustoupíte a dáte prostor, nebo ne

A nedej bože, abyste to nechali tak dlouho, až skončíte staří, naštvaní a nenapravitelně zranění. Pokud to není v pořádku a oni to vědí, udělají vám oběma soucit "> laskavost , když vám to dají vědět hned, místo aby byli zbabělí a nepřestřihli pupeční šňůru.

10. Je tohle způsob, jakým chcete, aby vztah byl?"

Limbo je peklo, ne takové, kdy se ohýbáte pod holí, i když počkat... to je taky peklo. Chcete být ve vztahu s někým, u koho nevíte, jestli vás chce, připadá vám podrážděný a obecně prostě víte, že něco není v pořádku?

Člověk, se kterým jste, by vás měl bezpodmínečně milovat, chovat se k vám tak, že je šťastný, že vás má, a vážit si každé chvíle s vámi, protože život je příliš krátký.

Ok, ne vždy budou dobré časy. Pokud si myslíte, že potřebují prostor, pak vám buď řeknou, že je něco špatně, nebo to víte sami ve svém srdci. Ať tak či onak, zasloužíte si cítit se milováni a oceňováni, ne zmítáni úzkostí a zmateni.

11. Ponořte se do něčeho

Nejlepším lékem na zlomené srdce je rozptýlení. Najděte si nový koníček, pořiďte si štěně *dobře, možná ne tak docela* nebo se přihlaste do nějakého společenského klubu.

Pokud budete celý den sedět a myslet na ně, pak to nepomůže ničemu jinému než tomu, že ve vás bude úzkost doutnat a předurčovat vás k tomu, abyste zvedli telefon a navázali kontakt. Dát jim prostor znamená žádný kontakt. Najděte si tedy něco jiného, co vás od toho odtrhne, i když jen na chvíli.

12. Vyzkoušejte si, jak se s nimi můžete spojit. Znovu se spojte s přáteli

Když jde o to, jak někomu dát prostor, aniž byste ho ztratili, přátelé jsou tím nejlepším rozptýlením vůbec.

Jen si nevybírejte skupinu, která miluje neštěstí. Ne, mizérie nemiluje vysedávání u pláče a omílání. Misery miluje Vegas s přáteli a být ve svém živlu tím, že se nenecháte zlomit.

13. Dejte jasně najevo, že jim dáváte prostor

Ujistěte se, že partnerovi řeknete, že cítíte, že potřebuje prostor, a že právě to děláte. Pokud mu nedáte jasně najevo, že ustupujete z nějakého důvodu, mohl by si vaše ochlazení vyložit špatně a myslet si, že je to něco, co chcete.

Dávat jim prostor je dobré pouze tehdy, když jim dáte najevo, že ho mají, ne že jste naštvaní. Měli by prozatím odejít s vědomím, jak na tom jste a jak jsou na tom oni s vámi, ne že jste bezdůvodně chladní a odměření.

14. Vypněte na chvíli sociální média

Jsou dny, kdy jsme přesvědčeni, že sociální média zničí svět. Vyvolávají totiž takovou úzkost. Je s podivem, že všichni nechodíme jako blázni.

Pokud chcete vědět, jak se nebát o někoho přijít a dát mu prostor, jde o to, abyste se odpojili od sociálních sítí a nevytvářeli si v hlavě scénáře

Všude budete hledat známky toho, co dělá, na co myslí a zda si vás vybere, nebo ne. Nepotřebuješ další úzkost z toho, že bys viděla, jak ostatní holky nebo kluci lajkují nebo sledují toho, koho jsi osvobodila.

15. Nechte svůj telefon za sebou

Když jsme si kdysi nechávali prostor, opouštěli jsme dům. Neseděli jsme a nečekali, až zazvoní telefon. Teď prostě vezmete úzkost a nosíte ji v kapse.

Pokud jim chcete dát prostor a nestarat se o to, nechte mobilní telefon za sebou. Neustálé připomínání, že nezvoní nebo že od nich nedostáváte zprávu, nedělá vašemu mozku dobře. Nechte ho doma.

Dávat prostor a žít lepší život

Rádi trávíme čas se svými partnery, ale jak už jsme si řekli, v každém vztahu se vždy najdou chvíle, kdy je potřeba dát druhému prostor, abychom si pomohli v osobním růstu.

Ať už jste si jakkoli blízcí, někdy příliš mnoho dobrého není tak skvělá věc. Prvním krokem k tomu, abychom se naučili ustupovat, je připomenout si, o co můžeme přijít, o svou vlastní individualitu. Když budete vědět, jak si ve vztahu dát prostor, pomůže vám to najít rovnováhu mezi společným časem a vlastní individualitou.

Trávit všechen čas spolu vás může oba sblížit, ale může to poškodit vaši individualitu. Tím, že se o všechny aktivity dělíte, nevíte, co vás nebo vašeho partnera baví, a nemůžete se oba vyvíjet na své vlastní cestě jako lepší milenci a lidé. Možná byste nebyli v pasti lásky, ale stagnovali byste a neměli byste co nového nabídnout.

Pravá láska je slepá, říkají někteří, ale i pravá láska může v průběhu let nudit, pokud ani jeden z partnerů nemá nic nového nebo jedinečného, o co by se podělil. Se svým milencem můžete trávit každý den, ale když si pár hodin denně vyhradíte pro sebe, můžete si zachovat nezávislost.

Dávat ve vztahu příliš mnoho prostoru

Může ve vztahu existovat něco jako dávat příliš mnoho prostoru? Určitě!

Nebezpečí příliš velkého prostoru nelze dostatečně zdůraznit. Příliš mnoho prostoru by znamenalo, že by oba partneři nebo jeden z nich naplnili svůj život až po okraj jinými věcmi a neudržovali by pocit spojení.

Takový vztah by brzy postrádal citovou intimitu, nebo by to v jednom z partnerů zanechalo pocit, že je brán jako samozřejmost a není dostatečně ceněn.

Pokud pochopíte, jak dávat prostor, dejte si pozor na to, abyste nedělali věci, které vztah zničí, jako je zapomínání na důležité schůzky, časté pozdní návraty domů nebo ignorování partnerových žádostí o trávení času a udržení vztahu.

Jaká je dokonalá rovnováha?"

Neexistuje zde žádný dokonalý vzorec. Množství prostoru, které vztah potřebuje, závisí na konkrétním páru.

Ale myšlenka je jednoduchá, trávit s partnerem tolik času, kolik chcete, a umožnit partnerovi totéž. Zároveň si ale položte otázku, co jste během týdne dělali sami.

Pokud máte stále svou vlastní individualitu a nepotřebujete partnera neustále u sebe, aby vám pomáhal nebo vás zaměstnával, je život dobrý.

Odpusťte si to utahující se lpění na partnerovi, který možná ve vztahu lapá po dechu, a zaměřte se na posílení sebe sama. Naučte se hledat štěstí sami v sobě, protože nakonec jste za nalezení svého štěstí zodpovědní vy sami.

Pokud byste se naučili dávat ve vztahu prostor, naučili byste se udržovat vzrušení tím, že se stanete lepší osobností s vlastními zvláštními vlastnostmi a vzpomínkami. A dokud budete mít něco nového, o co se můžete se svým milencem podělit, váš vztah zůstane šťastný a vzrušující!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články