22 nových rad a tipů pro vztahy, jak se vyhnout chybám nováčků, které mnozí dělají

Foto: Unsplash

22 nových rad a tipů pro vztahy, jak se vyhnout chybám nováčků, které mnozí dělají

Když se seznámíte s někým novým, můžete se dopustit mnoha chyb. Pokud hledáte rady pro nový vztah, zde najdete vše, co potřebujete, aby se věci daly do pohybu.

Není nic vzrušivějšího než nový vztah. Nový vztah s sebou přináší naději na dobré věci a přidává trochu tajemství, které vás zaujme, abyste se dozvěděli více. Unáhleností nebo špatným krokem byste však mohli ohrozit to, že uvidíte, kam se vztah bude ubírat. V takovém případě se musíte naučit několik rad pro nový vztah, abyste neudělali špatný krok.

Jakkoli může být nový vztah vyčůraný, musíte na něj jít pomalu a hrát podle pravidel, pokud chcete mít dobrý vztah, který může časem rozkvést v dokonalý.

Většina mladých milenců se do nového románku vrhá po hlavě a chce během prvních dnů poznat vše, co nabízí. Vstup do nového vztahu však není jako strhávání obalu z vánočního dárku. Musíte si dát na čas a rozbalit jednotlivé vrstvy.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Nové vztahy jsou o objevování

Zahájení nového vztahu je vzrušující! Toho člověka vlastně neznáte, takže trávíte čas tím, že se snažíte zjistit, kdo je a jaké má zvláštnosti. Co na tom nemilovat? V podstatě prozkoumáváte neprobádané území.

Mnoho lidí si však neuvědomuje, jak důležitý je začátek nového vztahu. Ano, prozkoumáváte, ale je to také doba, kdy si stanovujete hranice a standardy vztahu. Dalo by se říci, že je to nejdůležitější část vztahu.

Proto potřebujete kvalitní rady pro nový vztah, které vás nasměrují správným směrem.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Od nového vztahu k dobrému vztahu

V ostříleném vztahu se může zdát, že největším průšvihem je udržet vzrušení. Ale v novém vztahu je to právě naučení se zadržovat vzrušení, které nakonec nové milence oddálí.

Pokud jste právě potkali dokonalého partnera a nechcete si pokazit dokonalý začátek, zde jsou všechny tipy, které potřebujete, abyste se z nového vztahu dostali do dobrého vztahu.

1. Jak se dostat z nového vztahu do dobrého? Scházejte se často, ale ne příliš často

Když jste zamilovaní jako zamlada, chtěli byste se svým miláčkem trávit každou volnou minutu. Je to pochopitelné, jste zřejmě nadšeni. Ale nemohli byste to přehnat?

Pamatujete si na ten nový seriál od Netflixu, který se vám líbí a který má 7 sérií a stovky dílů? Ze začátku jste byli nejspíš opravdu nadšení, ale jak vám seriál zabíral stále více času z každodenní rutiny, začal vám lézt na nervy. S láskou je to stejné. Něco milujete, baví vás to, a přesto si nemůžete pomoct, ale když to přeženete, začne vás to trochu štvát.

Příliš častým setkáváním najednou měníte životy dvou jedinců, kteří se do sebe zamilovali. První týden se můžete cítit skvěle, ale nakonec se vám mohou nahromadit další závazky a jeden z vás může být nakonec na toho druhého naštvaný, že mu bere příliš mnoho času.

Jděte na rande jednou nebo dvakrát týdně, a to udrží lásku a vzrušení na vysoké úrovni po dlouhou dobu. Pokud jste však oba bláznivě zamilovaní a nemůžete od sebe odtrhnout ruce, pak je omluvitelné, abyste se scházeli častěji, ale s rozvahou. To je jedna z nejdůležitějších rad pro nový vztah.

2. Nebuďte vlezlí

To, že spolu chodíte, ještě neznamená, že jeden druhého vlastníte. Ano, je to šokující, ale je to tak.

Pokud chcete od začátku vědět, jak mít dobrý vztah, naučte se dávat jeden druhému prostor. Zvláště v novém vztahu opravdu nepotřebujete o sobě vědět každou drobnou informaci.

Zrovna teď jste jen malou součástí života toho druhého, takže si nepřikládejte větší důležitost, než si zasloužíte.

3. Nebuďte štědří na dárky

Vaší nové lásce možná celý den běhá mráz po zádech, ale to neznamená, že byste to měli přehánět a kupovat svému milému něco pokaždé, když při nákupech uvidíte něco pěkného.

Utrpělivé výdaje si nechte na později, až vztah přeroste v pevné základy. Pokud přece jen chcete svou lásku vyjádřit dárky, vyberte zpočátku něco malého, osobního a levného.

Extravagantní dárky si nechte na dobu, kdy budete vědět, že váš nový protějšek je pro vás ten pravý. Tato rada pro nový vztah vám nejen ušetří peníze, ale také nevytvoří nebezpečný precedens.

4. Netlačte na sex příliš rychle

V každém novém vztahu se může stát, že se ručička nadrženého metru rozjede na plné obrátky, stejně jako váš milostný metr. To však neznamená, že byste se měli snažit svého partnera donutit k sexu hned na prvním nebo druhém rande.

Jděte na to pomalu, a pokud oba nakonec brzy skončíte se sexem, budiž. Nesnažte se však rezervovat hotelový pokoj nebo požádat svého nového milence, aby se přesunul na zadní sedadlo a dopřál si intenzivní mazlení, pokud se tak nestane bez jakéhokoli předchozího plánování. Mohlo by to ve vašem partnerovi vyvolat dojem, že vám jde jen o sex, a vést ke ztrátě důvěry.

5. Nebuďte majetničtí

Movitost není ve vztahu nikdy dobrou vlastností. Posesivita je známkou nejistoty a žárlivosti, a to jsou obvykle velké červené vlajky v každém vztahu, ať už novém nebo starém.

Pamatujte, že jste stále v novém vztahu a nemůžete svému protějšku nařídit nebo dokonce požadovat, aby se vyhýbal lidem nebo aby sám nechodil ven. I když cítíte žárlivost na večírkové návyky svého milého nebo na množství času, které tráví se skupinou přátel, naučte se to vysát a vydržet.

Známky žárlivosti a nejistoty hned na začátku mohou vztah ukončit ještě dříve, než se nadějete.

6. Přijměte vzájemně své zvyky

Když se zamilujete do někoho nového, zamilujete se do člověka, který je jedinečný, nikoliv do vypiplaného obrazu vašeho vysněného milence.

Namísto toho, abyste se ho snažili změnit tak, aby vyhovoval vašim požadavkům, naučte se přizpůsobit jeho zvykům. Omezováním milence nebo snahou někoho změnit hned na začátku riskujete, že ho navždy ztratíte.

Ať už jste zamilovaní nebo ne, něčí osobnost opravdu změnit nemůžete. Pokud zjistíte, že je váš nový milenec nekompatibilní, ukončete vztah, místo abyste se nervově zhroutili kvůli frustracím nebo nejistotě. Z hlediska rad pro nové vztahy je toto klíčové.

7. Nemusíte říkat slovo na L

Jen proto, že jste ve vztahu se svým novým milencem, neznamená to, že si musíte začít říkat ta "tři kouzelná slova" hned, jak se rozhodnete spolu chodit.

Tím, že je vyslovíte jako první, nenápadně nutíte svého partnera, aby vám je oplatil. A ať už to vaše nová láska opětuje, nebo ne, povede to jen k trapnosti ve vzduchu, protože se to všechno děje tak rychle.

Nejděte na to pomalu a chvíli počkejte, třeba měsíc nebo déle, než to řeknete nahlas - podle toho, jak vám to připadá správné.

8. Nepředstavuj kamarádům svou partnerku příliš brzy

Když jste v novém vztahu, stále se ještě navzájem zkoumáte a učíte se o sobě. Nevolejte své přátele, když je váš nový milenec s vámi, ani neplánujte skupinové rande jen proto, abyste se pochlubili svým novým úlovkem

Ačkoli to není špatné, zahlcení vašeho nového milence příliš mnoha informacemi najednou se může zdát jako příliš mnoho a příliš rychle. Tato rada pro nový vztah je důležitá, protože když se někdo cítí zahnán do kouta, nezbývá mu než utéct.

A pokud se s přítelem na rande přece jen setkáte, představte ho jménem a nezabíhejte do detailů. Vaši přátelé by pochopili stav vztahu. A své rande byste ušetřili trapné situace, zejména pokud se ještě nerozhodlo, jaký je váš vztahový status.

9. Mluvte spolu

Když jste v novém vztahu, může být tělesné zkoumání vrcholem každého rande, které končí v útulném koutku nebo v posteli jednoho z vás. Ale to ve skutečnosti nepomáhá vytvořit dobrý vztah. Pomáhá komunikace.

Snažte se čas od času propašovat do dlouhého rozhovoru a dozvědět se jeden o druhém, co se vám líbí, co nemáte rádi, jaké máte zájmy a podobně.

Pomůže vám to zjistit romantickou kompatibilitu a také vás to oba sblíží na úrovni, která přesahuje sexuální přitažlivost.

10. Buďte vždy upřímní

Toto je jedna z nejdůležitějších rad pro nový vztah, vlastně pro jakýkoli vztah, nejen pro ten nový. Pokud nedokážete být upřímní hned od začátku, váš vztah nevydrží.

Musíte být k této osobě upřímní hned od začátku vašeho vztahu. To je obvykle nejtěžší, ale pokud budete upřímní sami k sobě, budete upřímní i ve vztahu. To je to, co vás udrží pohromadě v dobrém i zlém.

11. Vždy si uvědomte, že je to pro vás důležité. Vždy pamatujte na to, že pomalý a stálý závod vyhrává

Když máte někoho opravdu rádi, chcete vše urychlit. Je to zcela normální. Ale to je chyba, kterou děláme vždycky, a stane se to, že líbánky rychle vyprchají. Proč si ji naopak neužít?

To je chvíle, kdy byste měli chodit na vzrušující a zábavné schůzky, pořádat sexy přespávačky a skutečně se poznávat.

12. Žádné hádky kvůli textovkám

Prosím, ach prosím, než začnete svému partnerovi zlostně psát, zamyslete se nad tím. Opravdu si tuto zprávu přečte tak, jak chcete? Samozřejmě že ne.

Jakýkoli problém s nimi musíte probrat z očí do očí. Tento čas je ve vztahu klíčový pro navázání komunikace. Musíte vytvořit standard, který bude pokračovat po celou dobu vašeho vztahu.

13. Vynechejte z toho své bývalé

Mnoho lidí se tím velmi provinilo, ale vám to nepomůže. Když se bavíte o vtipných situacích z minulosti, nevytahujte v rozhovorech své bývalé.

Víme, že nemůžete za to, že tam byli, ale upřímně řečeno, musíte je z konverzace vynechat, jinak to bude vypadat, že jste se ještě neposunuli dál.

14. Nepřestávejte se stýkat se svými přáteli

To nemůžeme dostatečně vyjádřit. Je snadné nechat se unést vztahem a ignorovat lidi, kteří jsou kolem vás už léta.

S partnerem byste neměli trávit více než polovinu času. Potřebujete čas se svými přáteli a rodinou. Nejenže je to dobrá rada pro nové vztahy, protože partnera nedusíte, ale také si udržujete vlastní život a sociální vazby, což je ohromně důležité.

15. Stanovte si své hranice

Jestliže to neuděláte nyní, budete mít později potíže s jejich stanovením. Každý má své osobní hranice a není na tom nic špatného

Je však třeba je vyjádřit a dát dotyčnému najevo, kde je hranice. Tyto hranice se mohou týkat čehokoli, například toho, kdo za co platí, PDA, osobního času o samotě. Čím dříve to uděláte, tím snazší to bude.

16. Neměňte se kvůli nikomu

Když se nám někdo líbí, snadno změníme své názory, aby lépe vyhovovaly našemu partnerovi. Děláme to proto, že k němu chceme cítit vztah, tudy cesta nevede.

Naopak, pokud jste si příliš podobní, může to být nuda. Zůstaňte věrní svým názorům a pocitům, protože je máte z nějakého důvodu.

17. Buďte otevření ohledně sexu

Pro vás by možná byl sex lepší, kdyby váš partner změnil způsob, jakým na vás jde, ale neví to, protože mu to neříkáte.

Radi předstíráme, že sex není tak důležitý, pokud jde o vztah, ale je to obrovský faktor. Na začátku vztahu buďte otevření ohledně svých sexuálních preferencí a naopak. Vždy však nezapomeňte o těchto věcech mluvit citlivě!

18. Vždy se snažte o těchto věcech mluvit citlivě. Se setkáním s rodiči jděte v klidu

Poslouchejte, na setkání s rodiči nespěchejte. Dají vám vědět, až budou připraveni, a nejlepší bude, když se s vaší rodinou setkají, až projeví přání. V opačném případě je můžete dostat do nepříjemné situace.

To samozřejmě neznamená, že byste je neměli zvát na večeři, jen je místo toho nechte rozhodnout, zda chtějí jít, nebo ne.

19. Jaké jsou vaše možnosti? Snažte se poznat jejich přátele

O druhém člověku se můžete hodně dozvědět, když zjistíte, s kým se stýká. Když vás představí svým přátelům, ujistěte se, že si uděláte čas na to, abyste je poznali.

Budete moci zjistit, s kým váš partner rád tráví čas a proč si vybírá lidi, se kterými se stýká. Partnerovi to také ukáže, že do jeho života dobře zapadnete.

20. Jaké jsou vaše vztahy? Mluvte o tom, co je to vztah

Musí se vám opravdu líbit, ale pokud si myslí, že jde jen o známost, no, jste na jiných stránkách. Oba musíte vědět a mluvit spolu o tom, kam byste chtěli, aby se tento vztah ubíral.

Pokud váš partner chce jen něco nezávazného, nebudete do vztahu citově investovat. Nechoďte však na tuto konverzaci po druhém rande. Musíte chvíli počkat a pak se pokusit hledat jasno, které potřebujete.

21. Važte si prostoru

Na začátku chceme s partnerem trávit všechen čas na světě, ale prostor je stejně důležitý. Když s někým trávíme příliš mnoho času, začneme se cítit přidušeně. Tehdy mají lidé tendenci se od sebe distancovat.

Namísto toho, aby se to stalo, dejte tomu druhému prostor pro sebe, protože mu tím dáte najevo, že respektujete jeho osobní čas. Také vnímejte prostor jako dobrou věc, protože vám dává možnost si o něčem povídat!

22. Nepřemýšlejte příliš

Při navazování nového vztahu máme tendenci o věcech příliš přemýšlet a dívat se nadoraz do budoucnosti. Přestaňte to dělat.

Přítomnost se odehrává právě teď, a pokud se díváte dopředu, uniká vám to, co se děje před vámi. Snažte se zůstat v přítomnosti, budete si vztah více užívat.

Tyto nové rady a tipy týkající se vztahů vám pomohou pochopit tajemství, které se skrývá za tím, že víte, jak mít dobrý vztah hned od začátku. Koneckonců nový vztah, jakkoli vzrušující může být, je stále křehký a zlomitelný.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: