5 Důvodů, proč bychom měli jíst alespoň lžičku medu denně

Foto: Unsplash

5 Důvodů, proč bychom měli jíst alespoň lžičku medu denně

Lahodně sladká a lepkavá pochoutka, ať už na snídani, před spaním v teplém čaji nebo v koláči od babičky. Není divu, že má tak bohatou historii exotických a biblických příběhů zahrnujících medové koláče jako dary bohům, nebo dokonce med používaný jako starodávná měna.

Ale kromě toho, že chutná přímo božsky, je skutečným přínosem pro naše zdraví a mysl. Zde je pět důvodů, proč je pro nás lžička medu denně tak užitečná.

Med snižuje hladinu cholesterolu

Jsme tím, co jíme, a nic není pravdivějšího než v případě cholesterolu. Jíst stravu bohatou na potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, jako jsou zpracovaná a červená masa, znamená, že máme větší pravděpodobnost problémů s vysokým cholesterolem.

Bohužel med není lékem na vysoký cholesterol, pokud pokračujeme v konzumaci těchto potravin, jako součást zdravé a vyvážené stravy. Nyní se ale objevil výzkum, který potvrdil, že pravidelné konzumace medu by mohla pomoci snížit hladinu cholesterolu.

Med se doporučuje při léčbě nachlazení

Med je účinný na uklidnění bolesti v krku a zmírnění kašle. Vědci dokonce doporučují, abychom jej používali místo sirupů proti kašli a antibiotik. Léčivý med je také přirozeně antimikrobiální.

Med podporuje zdravý imunitní systém

Léčivý med není jen antimikrobiální látka, je i bohatý na antioxidanty. Antioxidanty pomáhají tělu bojovat s volnými radikály, které mohou poškodit buňky těla, včetně buněk imunitního systému.

Med podporuje zdraví střev

Bilion bakterií, hub a virů, které se přirozeně nacházejí v našich střevech, souhrnně nazývaných mikrobiom, je v současné době oblastí intenzivního vědeckého výzkumu. Zdraví našeho mikrobiomu má vliv na vše od našeho trávení, imunity až po naše duševní zdraví. Tyto mikroorganismy jsou také označovány jako probiotika. Probiotika se živí sbírkou molekul vlákniny nazývaných prebiotika. Aktivní léčivý med obsahuje prebiotickou vlákninu, a tedy její každodenní konzumace pomáhá krmit střevní mikrobiom, čímž podporuje zdraví střev.

Díky medu jsme chytřejší!

Med obsahuje antioxidant zvaný pinocembrin, o kterém se vědci domnívají, že pomáhá chránit nervové buňky a mozek před poškozením.

Pamatujte, že mám na mysli léčivý a vysoce kvalitní med. Spíše než levnější, méně kvalitní med, který najdete v supermarketu, zainvestujte do kvalitnějšího a uvidíte, že se vám to vyplatí!

Zdroje: nectahive.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář