6 způsobů, jak převzít kontrolu, když se s vámi někdo snaží manipulovat

Foto: Unsplash

6 způsobů, jak převzít kontrolu, když se s vámi někdo snaží manipulovat

Manipulátoři jsou mazané lišky. Vědí, kdy a jak někoho využít pro jeho vlastní dobro, ale to neznamená, že neexistují způsoby, jak s nimi zacházet. Zde je několik způsobů, jak být při jednání s manipulátorem chytrý a převzít nad ním kontrolu.

Dejte si na ně pozor
Sledujte jejich jednání i to, jak se v jejich blízkosti cítíte. I když je to nenápadné, můžete cítit, že je kolem vás vyvíjen nátlak. Možná vám tato osoba říká věci za zády nebo cítíte dopad jejího klamání, když jste v její blízkosti. Ať už je to jakkoli, cítíte se kvůli nim nepříjemně.

Vytvořte si plán
Jakou máte strategii? Ať už se právě snažíte říci ne, nebo jste připraveni vyjádřit to, co jste dosud tajili, promyslete si, jak se jim postavíte. Existuje možnost, že se budou cítit napadeni, když je oslovíte, a vy byste neradi, aby vám situace vybouchla do obličeje, proto zvažte své možnosti: Udělám to za zavřenými dveřmi? Nebo to udělám v přítomnosti ostatních?"

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Přiznejte si svou sílu
Možná se budete cítit jako terč - proč mi to dělají? Je důležité si přiznat, že zaujímáte stanovisko. Necítíte se špatně, že se od nich odtahujete nebo že děláte rozhodnutí, které jim podle vás ublíží. To je typ vlivu, který na vás chtějí mít; chtějí, abyste se cítili provinile za to, že se na jejich žádosti nerozpustíte jako po másle. Mějte jistotu, že to, co děláte, děláte pro svůj vlastní klid.

Co dál?
Jestliže jde o osobní vztah a vy jste je na jejich chování upozornili, přesto se nezměnili, pak možná je čas odejít a jít dál. Pokud se jedná o vztah, kdy nemůžete danou osobu nutně opustit, třeba spolupracovníka nebo šéfa, dejte mu najevo, že vidíte, co dělá, a nehodláte si to nechat líbit. Pokud v tom budou pokračovat, je nejlepší zajít za svým nadřízeným nebo personálním oddělením.

Přemýšlejte o situaci
Když se vás na něco zeptají, obvykle očekávají odpověď na místě. Udělejte si čas a zhodnoťte, jak se cítíte v souvislosti s tím, co po vás žádají, a zda je to opravdu něco, k čemu se chcete zavázat.

Neobviňujte se
Když se stanete obětí něčí myšlenkové hry, snadno sklouznete k negativnímu myšlení o sobě. Nedělejte to. Uvědomte si, že nejste jediná osoba, kterou se pokusil zmanipulovat, a problém je na jeho straně, ne na vaší.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: