7 hádek, které škodí novému vztahu

Foto: Unsplash

7 hádek, které škodí novému vztahu

Když s někým nově chodíte a jste ve velmi zábavné a vzrušující fázi zamilovanosti, může být těžké vidět varovné signály. Pokud se v novém vztahu hádáte, může to být známkou toho, že nejste kompatibilní, nebo známkou pokroku (brzy vysvětlíme jak). Existují určité hádky, které mohou být pro nový vztah docela škodlivé, a takové, které mohou páru pomoci se sblížit, pokud jsou správně řešeny.

Podívejme se blíže na to, které hádky mohou sloužit jako hlavní varovné signály a které mohou být za správných okolností produktivní.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Škodlivá hádka: problémy s důvěrou

Otevření se novému partnerovi může trvat delší dobu a není třeba intimitu uspěchat, ale pokud se brzy začnete hádat kvůli problémům s důvěrou, nemusí být váš základ dostatečně pevný, abyste na něm mohli vybudovat zdravý vztah. Pokud jeden nebo oba partneři lžou, snadno žárlí nebo obecně nemají důvěru ve svého partnera, může to vést k nepříjemným hádkám. Pokud jde o problémy s důvěrou, není vyhráno. Buď existuje dobrý důvod, proč ve vztahu není silná důvěra (což je špatně), nebo není důvod k pochybnostem a podezírání, ale k hádkám stejně dochází (což je stejně špatně). Pokračování ve vztahu bez této vzájemné důvěry ztěžuje uvolnění a vytvoření hluboké úrovně intimity, která je nutná k navázání úspěšného vztahu.

Důležitá hádka: budoucnost

Hádky o budoucnosti se mohou rychle rozhořet, protože se zabýváte hypotetickými situacemi, a přestože můžete být velmi citově vázáni na svou představu o budoucnosti, může být těžké jasně si představit budoucnost, kterou navrhuje váš partner. Je v pořádku, že se zde projevují emoce, pokud respektujete přání toho druhého, plně si nasloucháte a oba jste ochotni přistoupit na kompromis. Pokud ani jeden z vás nemůže nebo nechce přistoupit na kompromis (například pokud jeden z vás chce děti a druhý ne), má tato hádka stále důležitý účel, protože může ukázat, že nejste zajedno v tom, jaký život chcete vést. Někdy je lepší si to ujasnit raději dříve než později.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Škodlivá hádka: kontrola času

Je pochopitelné, že když se svým novým partnerem chcete trávit veškerý volný čas, když spolu začínáte chodit (období líbánek potká každého a my ho nebudeme odsuzovat), ale když přijde čas vydechnout, pokud se jeden z partnerů snaží kontrolovat, jak ten druhý tráví svůj čas, jste na cestě k nepříjemným hádkám. Kontrolovat, jak někdo tráví svůj čas a s kým ho tráví, není známkou zdravého vztahu. Je důležité mít i vnější zájmy a vztahy, abyste se nemuseli spoléhat na partnera, že uspokojí všechny vaše emocionální potřeby (spoluzávislost vašemu vztahu neprospívá).

Pokud se hádáte o to, jak trávíte čas, jeden z vás nebo oba možná nejste citově připraveni na vážný vztah, nemluvě o tom, že taková míra kontroly může být známkou citového zneužívání.

Důležitá hádka: stanovení hranic

Stanovení způsobu, jakým chcete trávit svůj čas, je příkladem důležité hranice, kterou je třeba stanovit, a proto si o hranicích promluvme. Někdy lidé překračují hranice záměrně, ale když jste v novém vztahu, může se snadno stát, že hranici omylem porušíte. Například zatímco vy můžete v pohodě uznat, že vaše rodina není dokonalá, a nevadí vám, když se partnerovi svěřujete s jeho chybami, on o své rodině negativně mluvit nechce. Pokud náhodou překročíte hranici a zkritizujete některého z členů jeho rodiny způsobem, který mu není příjemný, může to vést k pěkně velké hádce, a to je v pořádku.

Pokud budete naslouchat hranicím, které vám stanovují, rozhodnete se je respektovat a nepostavíte zeď, můžete se posunout dál a váš vztah skutečně zlepšit. Být pevný při stanovování hranic může vypadat jako boj, ale nemusí to přerůst v hádku, pokud se oba partneři chovají s respektem a pochopením.

Škodlivá hádka: minulost

I když naše minulost ovlivňuje to, co chceme a jak řídíme budoucí vztahy, nikdy není dobré použít něčí minulost proti němu. Pokud se pár nedokáže podívat na chyby, vztahy a rozhodnutí, které se staly předtím, než se seznámili, nemůže svůj vztah dále zdravě rozvíjet.

Důležitá hádka: peníze

Hádky na začátku vztahu mohou být konstruktivní, pokud vám pomohou lépe porozumět jeden druhému. I když se to na první pohled nezdá, peníze jsou pro mnoho lidí emocionálně vypjatým tématem a může být těžké se s nimi sblížit, pokud má váš partner jiné finanční zvyky a názory než vy. Pokud se kvůli penězům hádáte, ale dokážete lépe pochopit, jak ten druhý své finance vnímá, můžete se naučit, jak spolu jako pár lépe spolupracovat. Pokud chcete vybudovat dlouhodobý vztah - možná takový, který bude zahrnovat manželství, děti nebo vlastnictví domu - je nejlepší vyřešit všechny hádky o peníze hned na začátku, abyste mohli správně spravovat své finance jako tým, až přijde čas.

Škodlivá hádka: hrozby

Jakmile do boje zapojíte výhrůžky, ztrácíte šanci, aby se boj stal konstruktivním. Vyhrožování, že někoho opustíte, pokud neudělá, co chcete, nebo vyhrožování jinými typy trestů nefunguje, a pokud ano, tak jen na velmi povrchní úrovni kvůli strachu. Výhrůžky mohou vycházet ze dvou různých míst, která jsou stejně negativní: první je touha manipulovat s partnerem, aby dělal to, co chcete, a druhá je tak zoufalá snaha prosadit změnu, že nevíte, co jiného dělat. Pokud musíte někomu vyhrožovat, že se s ním rozejdete, pokud bude opakovat nějaký čin (například podvádění), je možná načase, abyste šli každý svou cestou.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: