7 Návyků, které mohou poškodit Váš vztah

Foto: Unsplash

7 Návyků, které mohou poškodit Váš vztah

Každý, kdo kdy byl v oddaném vztahu, ví, že to vyžaduje trochu práce, aby vše fungovalo hladce. A i když rychle prohlašujeme věci, jako je lhaní, podvádění nebo zneužívání, za narušitele vztahů, nemusí být tak pravděpodobné, že si všimneme drobností, které pomalu poškozují náš vztah.

Chcete vědět, jaké návyky by si na vaší romantice mohly vybrat daň? Zde je sedm návyků, které by mohly váš vztah nakonec zabít.

Neposlouchání

Pokud věci, které říkáte svému partnerovi, obvykle jdou do jednoho ucha a do druhého, může být váš vztah v nebezpečí. Je pochopitelné, pokud má váš partner těžký den nebo má hodně na mysli. Pokud se však každé tvrzení setká s prázdným pohledem s širokýma očima nebo se předmět okamžitě změní na to, o čem by raději mluvili, je možné, že váš vztah nevydrží.

Nedělat si čas

Každý z nás má v životě různé věci, které vyžadují naši pozornost. Ale když jste ve vztahu, je důležité si udělat čas na svou polovičku, bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni. I když váš partner nemusí být vaší první prioritou, měli byste se alespoň snažit trávit s ním kvalitní čas, když můžete. V opačném případě riskujete, že se stanete navzájem cizími.

Nedostatek náklonnosti

Nedostatek náklonnosti nemusí vždy znamenat nedostatek fyzické náklonnosti ve vztahu. Každý má jiný jazyk lásky, což znamená způsob, jakým lásku vyjadřují a chápou. Některým se mohou líbit slova potvrzení nebo přijímání dárků. Jiní mohou upřednostňovat kvalitní čas nebo služby. Vše záleží na tom, co oba potřebujete. Pokud některý z vás cítí, že vaše emoční potřeby nejsou uspokojeny, může vzrůst odpor a zabít vztah.

Uvíznutí v rutině

Dlouhodobé vztahy jsou skvělé, ale někdy se mohou cítit zatuchlé nebo nudné. Když se vám a vašemu partnerovi bude více líbit, budete si pravděpodobně vytvářet rutinu. Vědění, že budete každou neděli sledovat film nebo budete každý pátek večer večeřet v pátek, může být ve skutečnosti monotónní. Dělat si navzájem nové a vzrušující věci vám může pomoci udržet vztah svěží a vyhnout se zaseknutí v rutině.

Problémy s agresivitou

Pokud se vy nebo váš partner rychle uchýlíte k hněvu kvůli těm nejmenším problémům, může to být pro váš vztah škodlivé. Okamžitá agresivita, když nastanou problémy nebo útok na partnera, místo aby se o této záležitosti klidně bavili, může způsobit, že řekneš věci, které nemyslíš vážně. Je důležité obléknout se do kůže partnera a komunikovat otevřeně, aby nedošlo k dalšímu poškození vztahu.

Kontrolní chování

Pokud ovládáte vy nebo váš partner, je to pravděpodobně kvůli neadresným obavám nebo nejistotě. Přílišné ovládání je jedním z nejrychlejších způsobů, jak ukončit vztah, takže pokud je to váš problém, zkuste s partnerem prodiskutovat své nejistoty. Vy dva byste měli najít způsob, jak dosáhnout kompromisu, aby pro vás bylo více ujištění a svoboda pro ně.

Nereálná očekávání

Všichni jdeme do vztahu s různými očekáváními toho, jak to půjde. Můžete očekávat, že váš partner zaplatí určitý podíl z účtů, udělá určité množství domácích prací nebo se k vám bude chovat jako k první prioritě. I když to nejsou samy o sobě nerealistická očekávání, nakonec se to všechno může sčítat, takže váš partner bude mít pocit, jako by vám nikdy nedokázal dát to, co chcete. Pro vás a vašeho partnera musí být stanoveny zdravé hranice, abyste se vyhnuli pocitu omezení nebo uváznutí.

Tyto návyky jistě mohou dostat vztah na kolena, ale není příliš pozdě na to, abyste věci otočili, když jste si vědomi. Pokud chcete svůj vztah zachránit, zkuste mluvit se svým partnerem otevřeně, čestně a bez úsudku. A nebojte se navštívit terapeuta párů, pokud vaše problémy vyžadují trochu extra TLC.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

David

David

před 3 měsíce

Opravdu to neumíte lépe přeložit a přečíst si to po sobě? Vždyť jsou tam věty co nedávají smysl.

Reply

Napište komentář