7 nejčastějších problémů ve vztazích - a jak každý z nich vyřešit

Foto: Unsplash

7 nejčastějších problémů ve vztazích - a jak každý z nich vyřešit

Vztahy jsou složité. Aby jakékoli manželství nebo dlouhodobý vztah fungoval, musíte s danou osobou trávit hodně času a vyvíjet soustředěné úsilí, abyste pochopili její potřeby a otevřeně, společně a produktivně sdělovali své vlastní.

Přitom je běžné, že i ty nejzdravější, nejspojenější a hluboce zamilované páry se hádají, mají spory a čas od času se zdrží komunikace, když se objeví problémy a záležitosti.

Nejdůležitější je si uvědomit, že žádný vztah není dokonalý.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Problémy ve vztahu a manželství se mohou objevit, ale to neznamená, že se musíte přestat hádat, abyste spolu mohli žít šťastný život.

Všechny páry procházejí podobnými problémy a naučit se, jak vztah napravit pomocí několika jednoduchých řešení, vám může pomoci vrátit se na správnou cestu.

Tady je 7 nejčastějších problémů a otázek, se kterými se muži a ženy v manželstvích a dlouhodobých vztazích potýkají, spolu s jednoduchými řešeními, jak každý z nich napravit:

1. Nedostatek komunikace

Nezdravý vztah je takový, ve kterém spolu páry nekomunikují. Nedělejte chybu, když si myslíte, že váš partner ví, co cítíte. Nikdo není jasnovidec, a proto musíte své pocity vyjadřovat jasným způsobem.

Řešení: Vyhněte se agresivní komunikaci, protože ta bude mít zcela opačný účinek. Sedněte si s partnerem a řekněte mu, jak se cítíte, aniž byste na něj svalovali vinu.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

2. Neustálá kritika

Perfekcionisté to mají ve vztahu těžké. Jsou v pokušení vidět na svém partnerovi chyby a kritizovat ho za cokoli, co nedělá podle jejich měřítek.

Přestože trocha kritiky může udělat divy a motivovat vašeho partnera, neustálé rýpání způsobí jen to, že se od sebe budete ještě více vzdalovat.

Řešení: To, co chcete udělat, je změnit svůj pohled na věc a ocenit partnera za všechny věci, které dělá dobře.

3. Hádky kvůli domácím pracím

Jako dospělí už nemáme rodiče, aby za nás řešili obtížné věci. Ve vztahu patří domácí práce k nejčastějším předmětům sporů, zejména když oba partneři pracují dlouho.

Pokud je práce nerovnoměrně rozdělena, můžete se cítit špatně, a proto máte větší sklon k hádkám.

4. Rovnováha mezi prací a osobním životem

Pokud je pro vás kariéra důležitá, neznamená to, že byste měli zanedbávat svůj osobní život. Workoholici mají problém udržet se ve vztahu, protože jsou spíše ženatí se svou prací a mají tendenci ignorovat svého partnera.

Řešení: Přineste určité oběti a snažte se udržet přiměřenou rovnováhu mezi svým pracovním a osobním životem. Zároveň, pokud máte pocit, že váš partner dělá totéž, nezapomeňte si o svých pocitech promluvit. Neskrývejte je, jinak nakonec prasknete v nepravou chvíli.

5. Vyzkoušejte si, jak se vám to líbí. Podvádění

Samozřejmostí je, že nevěra je vážným varovným signálem, který vede k rozchodu a dokonce i k rozvodu.

Řešení: Nejlepší je o vašem vztahu otevřeně mluvit a najít chytrá řešení, jak nespokojenost vyřešit. Říká se, že nikdo nepodvádí jen proto, že chce - partneři se mohou cítit přehlíženi, špatně s nimi zacházeno nebo se již necítí být milováni. Věnujte svému partnerovi pozornost, dávejte najevo své pocity a komunikujte o tom, co vás trápí, abyste se nevěry nemuseli obávat.

6. Správný okamžik stát se rodiči

Ne všechny páry chtějí děti. Ale ti, kteří chtějí, se nakonec často hádají o správný okamžik, kdy se stát rodiči. Otevřená komunikace má na vztah vždy pozitivní vliv, proto je třeba partnerovi přesně říct, co cítíte.

Řešení: Vždycky je třeba, abyste se s partnerem dohodli na tom, že budete mít dítě: Pokud se domníváte, že chcete počkat, nezapomeňte uvést pádné důvody. Na druhou stranu, pokud máte pocit, že na to není připraven, promluvte si o důvodech, které za takovými pocity stojí. Neztrácejte čas tím, že se budete snažit partnera dešifrovat. Skončíte frustrovaní, a tím si mezi sebou vytvoříte větší odstup.

7. Peníze

Finanční potíže mohou vztah ještě více zatížit. Budete se neustále hádat kvůli výdajům a svalovat vinu na partnera, že příliš utrácí.

Řešení: Vyhněte se problémům, které vás trápí: Přestaňte se nejprve hádat a obviňovat jeden druhého, protože to způsobí jen to, že se budete hádat ještě více. Poté si jako zodpovědní dospělí lidé sestavte rozpočet na pokrytí vašich výdajů a přijměte jednoduchá opatření, abyste se omezili. Nakupujte se seznamem, vyhýbejte se výprodejům a nepřehánějte to s osobními výdaji. Jakmile se opět finančně srovnáte, odměňte se nějakou maličkostí.

Tyto jsou jedny z nejčastějších vztahových problémů, kterými si procházejí všechny páry, takže pokud se s partnerem potýkáte s jedním nebo více z nich, nejste v tom sami.

Abyste se však naučili řešit své vztahové problémy a překonat je, je důležité, abyste spolu otevřeně komunikovali a snažili se společně najít co nejefektivnější řešení. Obviňování partnera, kritizování nebo povyšování se nikdy není řešením.

Otevřená komunikace a láska jsou dva základní kameny, na kterých stojí všechny vztahy. Mějte svého partnera rádi a řekněte mu, co cítíte. Je to tak jednoduché.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: