7 věcí, které bláznivě šťastné páry dělají, aby zůstaly zamilované

Foto: Unsplash

7 věcí, které bláznivě šťastné páry dělají, aby zůstaly zamilované

Pokud chcete mít opravdu co nejlepší vztah, nenechávejte osud svého "šťastně zamilovaného" vztahu na štěstí nebo náhodě. Věřte mi, že páry, které zůstávají dlouhodobě zamilované, si aktivně volí takové chování, které je udržuje v dobrém vzájemném vztahu.

Jako manželský terapeut, který je šťastně ženatý a poskytuje poradenství již 40 let, se s vámi mohu podělit o několik poznatků, které pomáhají párům zůstat spolu a šťastní.

Tady je 7 hlavních návyků, které vidím u směšně šťastných párů poctivě praktikovat:

1. Trávit spolu čas.

Je ohromující, kolik párů přichází do mé kanceláře, aniž by spolu od posledního sezení strávily jedinou smysluplnou chvíli. Já vím, já vím - děti a zaměstnání rychle zmaří vaše šance na čas strávený o samotě. Ale no tak! Nemůžete se sblížit, když spolu nikdy netrávíte čas. Je to ten nejzřejmější a nejzákladnější krok k udržení lásky při životě.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Takže se s tím smiřte, vytáhněte si kalendáře, stanovte si datum, kdy spolu strávíte nějaký čas, a pak ho dodržujte. Vytvořte si prostor (bez dětí), kde můžete společně dýchat - tedy kdy dochází ke smysluplnému spojení a rozhovorům.

2. Poznejte jazyk lásky svého partnera.

Tento je tak důležitý. To, že vás maminka chválila za to, že jste si uklidili pokoj, ještě neznamená, že váš partner je tímto činem stejně nadšený. Každý z nás si ve vztahu cení jiného láskyplného chování a gest. Často mají páry zcela odlišné jazyky lásky.

Pokud nevíte, jaký je jazyk lásky vašeho partnera, zeptejte se ho. Váš miláček se pravděpodobně snažil podělit o ten svůj, ale možná vám to uniklo. Zjistěte to tedy ještě dnes.

Jen se zeptejte: "Jaké věci jsem udělal, abys cítila, že jsi nejvíc milovaná?" Možná to bude chvíle, kdy jste ji překvapili tím, že jste uvařili večeři. Možná jeho bude jen to, že se ho láskyplně dotýkáte. Nebo tenkrát, když jste mu uspořádali nečekanou oslavu narozenin.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Nevíte, jaké jsou různé jazyky lásky? Domluvte si schůzku a společně si prolistujte knihu Pět jazyků lásky od Garyho Chapmana. Díky tomu, že objevíte partnerův jazyk lásky, bude projevování uznání a náklonnosti opět skutečnou zábavou.

3. Zavažte se, že se budete dvakrát denně objímat po 20 vteřinách.

Nemluvím o zdvořilostním objetí ve tvaru písmene A. Mám na mysli medvědí objetí bokem k boku, kdy se opravdu držíte navzájem. Proč musí trvat 20 sekund? Protože právě tak dlouho trvá, než se ve vás rozproudí oxytocin (jinak známý jako "hormon mazlení"), který vám dodá ten slastný pocit, že je na světě (a ve vašem vztahu) všechno v pořádku.

Svým pacientům pravidelně "předepisuji" 20vteřinové objetí, protože toto gesto je silným lékem, jak vysvětluje tato zpráva Harvard Health. Takže každé ráno, než odejdete do práce, a pak znovu, když přijdete domů, věnujte objetí celých 20 sekund. Zaručuji vám, že jeden z vás nebo oba rychle vklouznete do svého šťastného místa.

Ale nezapomeňte, protože to tak dobře funguje a je to tak příjemné, pokud tento rituál budete příliš často vynechávat, váš partner se bude brzy cítit bez péče. Proto se k němu zavažte a užijte si ho!

4. Naučte se naslouchat (bez přerušování).

Nic nevyjadřuje "miluji tě" více než skutečné naslouchání, když váš partner mluví. O jeho myšlenkách. O svých pocitech. Dokonce i o té velké schůzce se šéfem a o svém stresujícím, náročném dni.

Autentické naslouchání je však dovednost, se kterou většina lidí bojuje. Znamená to vypnout obrazovky, ztišit vlastní myšlenky, navázat oční kontakt, uznale pokývat hlavou - víte, skutečně se zajímat a být přítomen. Vhodné je také podpůrné zavrčení a plácnutí. Bonusové body získáte, když se ve vhodných chvílích dotknete partnerovy ruky, abyste ukázali, že mu skutečně věnujete pozornost.

Dáte-li partnerovi slovo, aniž byste museli říkat své vlastní dva centy (nebo si ukrást pozornost), ukážete, že jeho myšlenky a pocity jsou pro vás stejně důležité jako ty vaše. Jen nezapomeňte zrcadlit to, co váš partner říká (samozřejmě bez redakčních komentářů). Neříkejte jim, co mají dělat, jen odrážejte to, co jste slyšeli říkat, a své chápání toho, jak to na ně působilo.

5. Udržujte se navzájem v obraze.

Jak můžete vědět, kdy máte s partnerem oslavovat nebo soucítit, když vás neinformuje o tom, co se děje v jeho životě?

Pokud váš partner věří, že celá jeho pracovní budoucnost závisí na tom, aby byl tento současný klient spokojený, můžete mu navrhnout večeři na přípitek při příležitostech, kdy tyto šťastné okamžiky s klientem nastanou. Nebo když se váš partner podělí o to, že řeší napětí v ceněném přátelství, můžete se usmát a vyjádřit mu podporu, když vám oznámí, že se mu podařilo tuto překážku úspěšně zahladit.

Všichni chceme a potřebujeme se vracet domů k někomu, kdo nás nosí v mysli, když čelíme výzvám a radostem našeho dne. Díky vědomí, že partnerovi záleží na vašem životě i mimo váš společný vztah, se cítíme chráněni, povzbuzováni a máme pocit, že na našem místě na Zemi záleží.

6. Skutečně plánujte společnou budoucnost (ve skutečném kalendáři).

Většina věcí, na kterých ve vztahu záleží, se nestane, pokud nejsou v kalendáři. Patří sem sex, setkávání s přáteli a čas, který si na sebe uděláte. Když si každý měsíc uděláte čas na to, abyste si společně stanovili cíle, posílíte tím pocit, že jste na stejné cestě a plánujete smysluplnou budoucnost, které oba dáváte přednost a které si vážíte.

Pamatujte, že jste tým, takže táhněte za jeden provaz, ať už jde o děti, vaše individuální kariérní cíle, sexuální život nebo jen o to, abyste vymysleli, co chcete dělat o víkendu.

7. Často se navzájem ujišťujte.

Každý čas od času potřebuje ujištění. Nečekejte, až ho jeden z vás bude potřebovat, abyste ho mohli poskytnout. Časté potvrzování toho, jak moc vám na druhém záleží, udržuje ve vašem vztahu uvolněnost a pocit bezpečí.

Někdy z ničeho nic pronesené upřímné "Miluji tě" okamžitě vynahradí všechny ty chvíle, kdy jste si nerozuměli.

A nic nám nezajistí pocit bezpečí ve vztahu tak, jako když slyšíme, jak si nás náš partner váží. Je těžké sklouznout k nejistotě ohledně své lásky, když právě zmínil dva důvody, proč je tak rád, že jste v jeho životě.

Lidé přežívají napříč věky, protože se náš mozek vyvinul se sklonem k negativitě - zůstává stále ve střehu, co je možná špatně. Náš mozek nás krmí záblesky každého potenciálního nebezpečí, což často znamená, že si některé z nich jen představujeme. Když vidíte, že váš partner panikaří a "vymýšlí si" problém, místo abyste se rozčílili nebo bránili, oslovte ho v klidu. Potřebují jen trochu ujištění, aby se ta prvotní část jejich mozku zase uklidnila.

Společným znakem výše uvedených 7 návyků je to, že každý z nich učí šťastné páry zaměřit se na to, co se v jejich vztahu daří, oproti tomu, co se nedaří.

Takže oslavujte to, čeho chcete vidět více.

Pochvalujte místo kritizování. V hloubi duše všichni toužíme po pocitu, který se nachází v krásných slovech pana Rogerse: "Mám tě rád... takového, jaký jsi." Vyzvěte sami sebe, abyste se oprostili od kritiky, a pozvěte svého partnera, aby spočinul ve štěstí, že je milován právě pro to, že je takový.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: