9 znaků, že jste konečně připraveni na nový vztah

Foto: Unsplash

9 znaků, že jste konečně připraveni na nový vztah

Znovuzačínat s partnerem dříve, než jste připraveni, může vést k nevyřešeným problémům a zlomeným srdcím. Zde se dozvíte, zda jste na tento skok připraveni.

Po krizi po rozchodu si možná nejste jisti, zda jste připraveni vrhnout se rovnou do nového vztahu. Možná chodíte na rande a stýkáte se s dalšími nezadanými, ale může být těžké určit, zda se chcete pustit do dalšího vážného vztahu, nebo se jen snažíte zaplnit prázdnotu, kterou po sobě zanechal váš poslední vztah.

Každý se s koncem vztahu vyrovnává jinak. A každý stráví různě dlouhou dobu tím, že se s koncem vyrovnává a léčí se sám. Když však dojde na vstup do nového vztahu, jak poznáte, zda jste skutečně připraveni přijmout do svého života někoho nového?

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Jste připraveni na nový vztah?"

Jen vy sami dokážete říct, zda je čas začít budovat nový vztah. Pokud však hledáte nějaké znamení, nebude vám velkými tučnými písmeny říkat, že jste připraveni. Právě tato znamení byste měli kontrolovat.

#1 Už se nezlobíte. Jedním ze způsobů, jak se vyrovnáváme se zármutkem, je vybíjení a vyjadřování hněvu buď na osobu, která zármutek způsobila, nebo na situaci samotnou. Není nic neslýchaného, když se na svého bývalého zlobíte, ale není ani zdravé se hněvem zabývat. Jedním z jistých způsobů, jak poznat, že jste citově vybaveni pro nový vztah, je, že už necítíte svíravý hněv, který často provází vztah, který skončil špatně.

#2 Nesrovnáváte nové lidi se svým bývalým. Hra na srovnávání je známkou toho, že jste se možná ještě úplně nevyrovnali se svým bývalým. Kdykoli jste s někým na rande, všímáte si drobností, které váš protějšek dělá a které vám připomínají vašeho bývalého? Děláte si ze svého bývalého partnera měřítko, podle kterého posuzujete, jak se s ním měří ostatní potenciální partneři? Jdete s danou osobou ven jen proto, že vám připomíná vaši bývalou?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Možná se někdy stane, že si nemůžete pomoct a trochu ji srovnáváte, a to je v pořádku. Na co byste si však měli dát pozor, je, když se neustále snažíte tuto novou osobu stavět proti svému bývalému. Pokud to stále děláte nebo pokud si s tím nemůžete pomoci, pak možná potřebujete více času, abyste se oprostili od minulosti.

#3 Našli jste si čas na to, abyste si užívali svého svobodného života. Málo lidí si dopřeje dostatek času na to, aby si užili svobodný život, protože se nechají osamělostí dotlačit k okamžitému vstupu do nového vztahu. Skutečná snaha užívat si nezadanost vám však může velmi pomoci k tomu, abyste se stali vyrovnanějším člověkem.

Je to čas, kdy si můžete dělat v podstatě cokoli, co chcete, aniž byste se museli zodpovídat nějakému významnému člověku. Můžete dělat věci sami a být v bezpečí. To vám umožní pěstovat nezávislost a zároveň vám ukáže, že být svobodný není tak špatné. Když si tuto fázi užijete, můžete se více soustředit na věci, které chcete, aniž byste museli hledat radu u partnera.

#4 Nesnažíte se jen zahnat samotu. Spousta odskočených vztahů začíná tím, že alespoň jeden osamělý člověk zoufale hledá někoho, kdo by jeho samotu udržel na uzdě. To může někdy pomoci s procesem uzdravování, ale často to způsobuje, že jste na druhé osobě příliš závislí. Osamělost sice není příjemný pocit, ale neměli byste se vrhat do náruče nějakého ochotného nového potenciálního partnera jen proto, abyste se jí zbavili.

Být osamělý po rozchodu je normální. Můžete mít pocit, že se pod vámi právě zametla podlaha, protože si bolestně uvědomujete, jak jste sami. Být sám má však i své dobré stránky, protože můžete lépe poznat sám sebe. A když už jsme u té samoty...

#5 Jste zase sami sebou. Lidé se nevyhnutelně mění, kdykoli vstoupí do nového vztahu. Drobné zvyky, myšlenky a názory se mezi dvěma lidmi sdílejí a splývají s jejich osobností. Možná dokonce dovolíte, aby vás vaše role něčího významného partnera zformovala do podoby, jakou jste nyní. Můžete být například "přítelkyní jednoho z kluků" nebo "pečující, mateřskou přítelkyní" nebo "panem romantickým vtipálkem"

Ale jakmile vztah skončí, musíte se umět vrátit ke svému starému, svobodnému já. Vaše osobnost by již neměla být závislá na vztahu, ve kterém jste byli. Také byste již neměli být definováni koncem svého vztahu. Dokud nedosáhnete toho, že váš minulý vztah bude odložen jako jedna z vašich životních zkušeností, musíte stále pracovat na tom, abyste se od vlivu tohoto vztahu osvobodili.

#6 Jste citově dostupní. Když najdete někoho, kdo by se vám mohl líbit, měli byste být schopni do této osoby plně investovat své emoce. Musíte se cítit svobodně a milovat, protože chcete, a ne proto, že chcete zaplnit prázdnotu, kterou po sobě zanechal váš bývalý.

Kromě toho byste také měli vstupovat do nového vztahu, protože chcete, a ne proto, že máte pocit, že je to klíč k tomu, abyste se dostali přes svého bývalého. Pokud vstoupíte do nového vztahu dříve, než jste připraveni, může se stát, že si nakonec jen znovu vyříkáte své staré problémy a promítnete je do své nové drahé polovičky. Nejenže tím brzdíte svůj proces uzdravování, ale také můžete nakonec někomu ublížit.

#7 Učíte se znovu důvěřovat. Problémy s důvěrou, alespoň pokud jde o vztahy, se obvykle objevují, když vám bývalý partner lhal. Může jít o otevřenou nevěru nebo o lež o něčem pro vás důležitém, například o financích nebo tajemstvích z minulosti vašeho bývalého. S jistotou víme, že když je naše důvěra k někomu narušena, může být velmi těžké ji obnovit. Ale další věc, která se týká důvěry, je, že problémy s ní spojené se mohou přenést i do budoucích vztahů.

Chránit si srdce před zraněním je normální. Ale střežit si ho natolik, že od sebe lidi odstrkujete až k citové nedostupnosti, znamená, že ještě nejste připraveni dát své srdce někomu novému. Existuje spousta způsobů, jak můžete své problémy s důvěrou řešit, takže by bylo nejlepší, kdybyste si před navázáním nového vztahu prošli nejprve ty.

#8 Už není žádné "co by kdyby". Fáze "Co by kdyby" se často objevuje ve fázi vyjednávání v době smutku. Přemýšlíte o všech věcech, které jste mohli udělat jinak. Přemýšlíte o věcech, které byste ještě mohli udělat, abyste možná zachránili to, co zbylo z vašeho zničeného vztahu. V podstatě si představujete scénáře, které se pravděpodobně nikdy nestanou.

Tato touha vrátit čas a napravit věci je známkou toho, že jste uvízli v minulosti. Stále spotřebováváte energii na to, abyste přehrabovali všechny věci, které se staly, zatímco byste mohli být venku a dívat se do budoucnosti. Jakmile se smíříte s tím, že se věci staly tak, jak se staly, budete se moci z této zkušenosti poučit, vyrovnat se s ní a jít dál.

#9 Zjistíte, že můžete být za svého bývalého upřímně rádi. Přes to, co se mezi vámi stalo, ať už to bylo skvělé, v pořádku nebo vyloženě hrozné, můžete v sobě najít schopnost být za svého bývalého šťastní. Nebudete je zarytě pronásledovat a doufat, že ve všem selžou. Místo toho jste se naučili být pasivně lhostejní k tomu, co váš bývalý dělá.

A jakmile zjistíte, že je šťastný s novou drahou polovičkou, necítíte se žárliví ani zahořklí. Nedoufáte, že se to všechno zhroutí. Co však cítíte, je pocit klidu, protože doufáte, že váš bývalý může být šťastný i kvůli vám.

Skočit do nového vztahu, když máte ještě problémy z toho předchozího, znamená jen katastrofu. Je lepší být v bezpečí tím, že si ověříte tyto příznaky, než litovat, když váš nový vztah nevyhnutelně ztroskotá.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: