Jak být organizovaný?

Foto: Freepik

Jak být organizovaný?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Skutečně organizovaní lidé se nenarodili jako organizovaní, musí si vypěstovat zdravé návyky, které jim pak pomohou zůstat organizovaní. Zde jsou základní body, jak si uspořádat život:

1. Zapisujte si věci

Všichni známe někoho, kdo si pamatuje každé narozeniny a posílá přání ke každému svátku. Tito lidé nejsou většinou kouzelníci, ani nepoužívají memorování. Když si budete pamatovat věci, nepomůže vám to, abyste si udrželi pořádek. Měli byste se pokusit věci si zapisovat.

Pero a nějaký papír je způsob, jak si pamatovat věci zevně a je to mnohem trvalejší.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Život si ještě více zkomplikujete tím, že se budete snažit mít v hlavě důležitá data a připomenutí. Zapište si vše: nákupní seznamy s potravinami, dárky na dovolenou, domácí výzdobu a důležitá data, jako jsou schůzky a narozeniny.

Jako experiment si zkuste zapsat jména lidí krátce poté, co se s nimi seznámíte (když se nedívají). Vsadím se, že si tímto způsobem zapamatujete mnohem více jmen.

2. Vytvořte plány a termíny

Organizovaní lidé neztrácejí čas. Uznávají, že udržování organizovaných věcí jde ruku v ruce s produktivitou. Vytvářejí a dodržují plány pro daný den a týden. Dělají termíny a stanoví si cíle. Stejně tak, že když budete mít přeplněný životní styl, nebudete mít čas, ani prostor na to, abyste si stanovili své termíny nebo dosáhli svých cílů.

3. Neprokrastinujte

Čím déle něco odkládáte, tím obtížnější to následně bude. Pokud chcete, aby váš život byl méně stres ující a méně náročný, udělejte to co nejdříve.

4. Dejte všemu své místo

Je snadné se ztratit, pokud nemáte domov. Udržovat váš život organizovaný znamená udržovat věci na správných místech. Organizovaní lidé udržují pořádek správným ukládáním věcí a označováním úložných prostor.

Vytvořte snadno přístupné úložné prostory pro věci, které neustále používáte, a nenechte své úložné prostory přeplněné. Při hledání míst pro věci buďte kreativní. Navíc jako VELKÉ NE: Nikdy neoznačujte úložný prostor jako „Různé"!

5. Reorganizujte pravidelně

Najděte si každý týden čas na organizaci. Vysoce organizovaní lidé se ujistí, že si každý týden nebo více najdou čas na uspořádání svých věcí. Věci nezůstávají organizovány samy; je třeba je neustále a důsledně reorganizovat. Konkrétně se například podívejte na svůj časový harmonogram a najděte si čas na organizování.

6. Nechte si pouze to, co potřebujete

Více věcí znamená více nepořádku. Lidé, kteří žijí organizovaným životem, si uchovávají jen to, co potřebují a co opravdu chtějí. Mít méně věcí také znamená, že si tyto věci více užíváte a máte lepší pocit z používání všeho, co vlastníte, než abyste nechali polovinu věcí, co doma máte, sbírat prach.

Už jste někdy měli pocit, že nemáte prostor k uložení všech věcí, které vlastníte? Místo toho, abyste si pronajali úložnou jednotku nebo koupili větší dům, se některých věcí zbavte.

Zdroje: Lifehack.org, Freepik

Podobné články