Jak být šťastný mezi nešťastnými lidmi?

Foto: Unsplash

Jak být šťastný mezi nešťastnými lidmi?

Když se tedy ocitneme v náročném a negativním prostředí, které nám kazí náladu, tak bychom měli využít pár doporučených rad a způsobů, jak negativnímu smýšlení zabránit.

Neberme si věci až moc osobně

Základní radou, co pro vás může být více než vhodná, je umět se zhluboka nadechnout a negativní věci pomalu vypouštět. Lidé si často vybíjí své problémy na vás či je do vás rovnou promítají, díky svému mizernému myšlení i víře, ve které se drží. Někdy se zdaleka nejedná o vás, ale o ně!

Snažme se regulovat čas s nešťastnými lidmi

Pokud si všimnete, že vás začínají ovlivňovat věci, které tito lidé říkají nebo dělají, omezte s nimi kontakt. Je dobré si určit zdravé hranice pro vaše pozitivní myšlení, aby vás to nakonec jen nesráželo dolů.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Důležitá je i péče o sebe

I přes všechny tyhle rady můžou občas nastat situace, kdy k vám lehce proklouzne stres a problémy ostatních osob. V tuto chvíli je dobré si udělat čas na sebe a na věci, které vás baví. Postarejte se o sebe a dopřejte si třeba bublinkovou koupel. Běžte se proběhnout či projet na kole nebo si sedněte ke knize, dopřejte si lahodný nápoj a zhluboka odpočívejte.

Vciťte se do mysli druhých

Je tak jednoduché odsoudit, ale vězte, že ty lidi často neznáme, proto by bylo někdy dobré se vcítit, ale nesoustředit se na negativitu. Mnoho těchto lidí prochází často těžkým zdlouhavým obdobím, kde zpracovávají emoce a jak se vůbec cítí. Tudíž by jim mohla pomoct vaše empatie a podpora, která by je mohla dostat dříve do pozitivnějšího prostoru.

Sledujte své spouštěče

Důležitým krokem je také sledování vašich spouštěčů. A to těch věcí, díky nimž se změní vaše emoční chování. To může být téma, názor či pouhé zvýšení hlasu. Zkrátka něco, co vás odtahuje od vašeho komfortu. Mohli jste si všimnout, že vás odpuzují lidi, co neustále pomlouvají či neustále jen předhazují své problémy. Dobré je si udělat seznam, protože pouhé vědění, co jsou vaše spouštěče těchto nálad, vám pomůže si udržet dobrou náladu kolem negativního okolí.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: