Jak funguje obrácená psychologie?

Foto: Unsplash

Jak funguje obrácená psychologie?

Obrácená psychologie Vám může pomoci ovlivnit člověka aby udělal něco co chcete. Používání této metody vůbec není složité a můžete začít už dnes.

Co znamená obrácená psychologie?

Obrácená psychologie anglicky reverse psychology. Víceméně spočívá v tom, že můžete někoho přesvědčit aby něco udělal, tím, že mu řeknete aby to nedělal. Zdá se to být moc jednoduché na to aby to fungovalo. Opak je ovšem pravdou.

Vědci zkoumali obrácenou psychologii a přišli na to, že obrácená psychologie opravdu dokáže v určitých situacích ovlivnit člověka. Když vědci mluví o obrácené psychologii většinou se baví o pocitu nezávislosti a nadřazenosti. Každý z nás zná takové to "Ty mi nebudeš říkat co mám dělat".

Pocit svobody

Podle psychologů platí, že když dostaneme přesné instrukce abychom něco udělali. Cítíme to jako omezování naší svobody. Když nám někdo řekne ať něco neděláme, cítíme potřebu tento pocit svobody chránit.

A jakým způsobem tento pocit svobody bráníme? Jednoduše tím, že dokážeme, že můžeme udělat cokoliv. Díky tomu máme opět pocit svobody.

Záleží na věku

Při použití obrácené psychologie, si často vzpomeneme na mládí, kdy nám máma řekla ať něco neděláme a o to víc jsme to chtěli udělat. V té době nám vůbec nedocházelo, že jsme byli ovlivnění obrácenou psychologií.

Záleží ale při použití reverzní psychologie na věku člověka? To je těžká otázka. Víme, že tento pocit bránit naši svobodu, má každý člověk bez ohledu na věk. Ve spoustě situací jako při poslouchání rady od přátel nebo při konfrontaci s názorem se kterým nesouhlasím. Je

Ukázka na zákonu konzumace alkoholu v USA

Když se v americe zvýšil věkový limit pro konzumaci alkoholu na 21 let, proběhla studie zaměřující se na studenty vysokých škol. Ukázalo se, že studenti, kterým nebylo 21 let v 81% pili alkohol. Zatímco studenti kterým bylo 21 a více (legálně mohli pít) pili pouze v 75%. V tomto případě to vypadá, že studentům se nelíbilo "omezování jejich svobody" proto měli větší potřebu pít alkohol.

Zdroj: Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: