9 Způsobů, jakými může úzkost způsobit špatná rozhodnutí

Foto: Freepik

9 Způsobů, jakými může úzkost způsobit špatná rozhodnutí

Úzkost se může vyvinout, pokud stoupne hladina stresového hormonu a náš uklidňující systém, parasympatický nervový systém , jim nedokáže čelit a udržet nás emočně vyrovnaný. Úzkost pak může způsobit problémy s rozhodováním .

1. Úzkost může způsobit oslabení nebo vypnutí výkonných funkcí (vaše myšlení a rozhodování se zhorší).

2. Úzkost může způsobit vypnutí reflexní funkce.

3. Úzkost může způsobit fyzické pocity (zvýšená srdeční frekvence, dechová frekvence, pocení, napětí) protože tyto pocity byli spojeny v minulosti s nebezpečím, můžou vás přimět věřit tomu, že to na co myslíte je hrozba.

4. Úzkost může způsobit, že popíráte realitu, abyste se vyhnuli úrovni nejistoty, kterou nejste připraveni tolerovat, nebo výsledku, který nemůžete přijmout.

5. Úzkost může způsobit, že budete věřit, že se nemusíte chránit, protože Bůh vás chrání.

6. Úzkost může způsobit, že rozhodnutí odložíte, protože přemýšlení o aspektech, které jsou v konfliktu, je stresující.

7. Úzkost může způsobit, že se vyhnete závazku, protože to může být „špatné“ rozhodnutí.

8. Úzkost může způsobit, že necháte ostatní rozhodovat za vás, i když jsou méně adekvátní, aby se rozhodli lépe, než vy.

9.Úzkost může způsobit, že se nebudete chovat ve svém nejlepším zájmu, protože někdo řekne, že vždy myslíte jen na sebe.

Děláme lepší rozhodnutí, když je úzkost pod kontrolou. Úroveň našeho stresu má být automaticky a nevědomě regulována souhrou mezi systémem, který nás rozvíjí (sympatický nervový systém) a systémem, který nás uklidňuje (parasympatický nervový systém). Ačkoli obvykle obviňujeme stres ze způsobení naší úzkosti, skutečnou příčinou může být neaktivní parasympatický nervový systém. K jeho aktivaci dochází prostřednictvím nevědomých procesů, které vyvíjíme v raném věku.

Zdroje: www.psychologytoday.com Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář