Jak okamžitě poznat co si ostatní myslí?

Foto: Unsplash

Jak okamžitě poznat co si ostatní myslí?

Zní to jako superschopnost, čtení myšlenek. Poznat co si člověk myslí není tak složité, stačí sledovat řeč těla.

Když někoho potkáváme poprvé, je složité poznat osobnost. Navzdory tomu si během prvních pár vteřin vytvoříme první dojem. Z čeho je tento dojem vytvořen? Podle expertů: 55% řeč těla, 38% tón, ve kterém osoba mluví a 7% to co osoba říká.

1. Oční kontakt

Lidé často tvrdí, že oči jsou okna do duše. Z toho jak se na Vás daná osoba dívá dokážete usoudit spoustu věcí. Například, pokud se na Vás osoba neustále dívá, může to znamenat, že se jí líbíte. Pokud se Vám ale nedokáže dívat do očí, znamená to, že je osoba buď nervózní nebo něco skrývá.

2. Obočí

Pokud chcete vidět jak se osoba cítí, podívejte se na její obočí. Za zdviženým obočím stojí 3 hlavní emoce: překvapení, starost a strach.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ale nemusí to nutně znamenat jen tyto 3 emoce. Pokud osoba při konverzaci zdvihne obočí a to co jste řekli není žádným způsobem překvapující a nemělo by to druhé osobě způsobit strach. Pravděpodobně se osoba necítí dobře.

3. Úsměv

Určitě jste někdy udělali falešný úsměv. Není to tak složité prostě se usmějete většinou ze zdvořilosti. Jak ale poznat falešný úsměv od pravého?

Co se úsměvu týče, nikdy nemůžete věřit puse, podle pusy většinou nedokážete poznat zda je úsměv upřímný nebo falešný. Pravý úsměv ale poznáte pomocí očí. Pokud se usmíváte a myslíte to upřímě. Vaše oči jsou přimhouřené, nikdo se nesměje s otevřenými oči a to samé platí i pro úsměv.

4. Rty

V dnešní době si spousta lidí nechává uměle zvětšit rty. Z pohledu psychologie to není úplně dobrý nápad.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Pokud má osoba velké rty, často se na ni lidé dívají jako na dětinskou a naivní. Na druhou stranu osoba s malými rty, je často považována na inteligentní a odhodlanou.

5. O čem osoba mluví

Pokud někoho potkáte poprvé a daná osoba mluví pouze pozitivně. Například o jejím příteli nebo přítelkyni. O osobách se kterými pracuje. Chválí je a vyzdvihuje jejich dobré vlastnosti. Pak je pravděpodobně i daná osoba velmi dobrým člověkem. Studie prokázaly, že když člověk často hodnotí ostatní jako milé, vtipné, hodné nebo slušné. Pravděpodobně má daný člověk podobné vlastnosti.

Nicméně, platí to i naopak. Pokud osoba neustále mluví negativně. Stěžuje si na spolupracovníky, přátele a na celé okolí. Opět je pravděpodobné, že negativní vlastnosti, které používá osoba k popisu druhých náleží i dané osobě.

6. Směr osoby

Pokud chcete poznat zda se osoba opravdu zajímá o to co říkáte, podívejte se kam jejich tělo směřuje. Pokud jsou k Vám například nakloněni, opravdu je zajímá co říkáte. Pokud jsou ale otočeni na stranu a nedívají se přímo na Vás, znamená to, že se snaží opustit tuto konverzaci. Pravděpodobně je nezajímá co říkáte nebo je jim to co říkáte nepříjemné.

7. Neverbální komunikace

Neustále komunikujeme, náše tělo neustále říká spousty věcí. Mezi neverbální komunikaci patří gestikulace nebo například tón ve kterém mluvíte. Když tedy pozorujete neverbální komunikaci, soustředíte se na způsob jakým daná osoba něco říká.

Například pokud Vám někdo odpovídá monotónně (mluví pořád ve stejném tónu). Pravděpodobně je nezajímá co říkáte a odpovídají jen ze slušnosti. Použití sarkasmu je další dobrý příklad. Pokud osoba používá sarkasmus myslí si přesný opak toho co říká. Dávejte tedy pozor na neverbální komunikaci. Velice Vám to napoví co osoba doopravdy myslí.

8. Odpověď

Jak osoba odpovídá Vám dá velice dobrou představu o tom jak je konverzace zajímá. Pokud osoba odpovídá pomocí delších vět nebo pokud se při odpovědi ptá. Znamená to, že osobu zajímá co říkáte. Pokud ale odpovídá jednoslovně jako například "Jo", "Ne", "Proč?" nebo "Dobře" znamená to, že osobu nezajímá co říkáte.

9. Postava

Podle stylu jakým osoba stojí, dokážeme poznat spoustu vlastností dané osoby. Například pokud jde narovnaně s rameny vzadu a dívají se přímo před sebe. Znamená to, že si věří a cítí se dobře. Naopak pokud je člověk předkloněný a dívá se dolů. Znamená to, že si pravděpodobně nevěří.

10. Zkřížené ruce a nohy

Určitě jste měli někdy konverzaci s někým kdo měl zkřížené ruce nebo nohy. Pokud jste například na prvním rande nebo pokud se někomu snažíte předvést Váš nový nápad. Není to dobrý příznak. Překřížené ruce mohou znamenat, že daná osoba není otevřená tomu co říkáte. Je možné, že se při překřížení rukou daná osoba usmívá. Většinou se ale nejedná o upřímný úsměv.

Zdroj: Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

validccseller

validccseller

před 1 roky

<a href="https://validccseller.com">buy dumps</a>

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: