Tipy a Triky: Jak posílit imunitní systém?

Foto: Unsplash

Tipy a Triky: Jak posílit imunitní systém?

Jak můžete zlepšit imunitní systém? Celkově váš imunitní systém dělá pozoruhodnou práci, která vás chrání před mikroorganismy způsobujícími onemocnění. Ale někdy selže: Bakterie vás úspěšně napadnou a jste nemocní. Je možné do tohoto procesu zasáhnout a posílit imunitní systém? Co když vylepšíte svůj jídelníček? Vezměte si určité vitamíny nebo bylinné přípravky?

Základ imuního systému je zdravý životní styl

Vaše první obranná linie je zvolit zdravý životní styl. Dodržování obecných zásad zdraví je nejlepším krokem k přirozenému udržení silného a zdravého imunitního systému. Každá část vašeho těla, včetně vašeho imunitního systému, funguje lépe pokud jí napomůžete zdravým životním stylem. Vyvarujte se tedy kouření, alkoholu a stres u, snažte se jíst co nejzdravěji a cvičit.

Vitamín C pro lepší imunitu

Vitamin C je jedním z největších posilovačů imunitního systému ze všech. Ve skutečnosti může nedostatek vitamínu C způsobit, že budete náchylnější k onemocnění. Potraviny bohaté na vitamín C zahrnují pomeranče, grapefruity, mandarinky, jahody, papriky, špenát nebo třeba brokolici. Denní příjem vitamínu C je nezbytný pro dobré zdraví, protože ho vaše tělo nevyrábí ani neuchovává. Dobrou zprávou je, že vitamín C je v tolika potravinách, že většina lidí nemusí užívat vitamin C, pokud to lékař nedoporučí.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Vitamín B6 je pro imunitu také důležitý

Vitamin B6 je životně důležitý pro podporu biochemických reakcí v imunitním systému. Potraviny bohaté na vitamín B6 zahrnují kuřecí nebo třeba ryby jako je losos a tuňák. Vitamin B6 se také nachází v zelené zelenině a v cizrně, což je hlavní složka hummusu.

Vitamín E váš ochrání před nachlazením a chřipkou

Vitamin E je silný antioxidant, který pomáhá tělu bojovat s infekcí. Potraviny bohaté na vitamín E zahrnují ořechy, semenu a nebo třeba špenát.

Imunitní systém a tabletky?

Snad každý z nás zná vitamínové tabletky. Pomohou nám s našim imunitním systémem?Zatímco vitamíny a doplňky mohou pomoci zaplnit mezery ve vaší stravě, nejlepší způsob, jak získat základní živiny a vitamíny, je dostat je přímo z jídla. Takže ano tabletky vám mohou pomoci nicméně lepší je získat vitamíny přímo z jídla

Zdroj: Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: