Jak poznat, zda jste skutečně zamilovaní?

Foto: Unsplash

Jak poznat, zda jste skutečně zamilovaní?

Ach ta láska nebeskááááá...

"Ach ta láska nebeská", jak se zpívá v jedné slavné české písničce. Asi každý z nás se těšil/těší na svou první lásku. Ale jak vlastně poznat, že už přišla? První polibek přeci nestačí k tomu, abychom poznali, že jsme se konečně zamilovali. A právě od toho je tu náš článek. Rádi vám pomůžeme to rozlousknout. Tak pojďme na to!

Nervozita z každého setkání

A tím nemíníme jen první rande, ale všechny schůzky a třeba i náhodná setkání. Určitě už mnoho z vás zažilo ten panický pocit „Tamhle jde, co mám dělat? Co mám dělat ?!“ V této chvíli by se lidé, kteří mají sklony k panikaření asi nejraději někam vypařili. Avšak lepší je udělat pravý opak, ne? Jít svému štěstí naproti. Říká se, že každý je svého štěstí strůjce. A zde to platí také. A pokud se přeci jen spálíte, budete to moci brát alespoň jako dobrou zkušenost do budoucna. Dámy pozor! To samé platí i pro vás! Už dávno nežijeme v dobách, kdy bylo nepřípustné, aby dáma oslovila muže jako prvního, ale doba už dávno pokročila. Tak směle do toho, nebojte se!

„Motýlci v břiše“

Psychika dokáže divy! Výše zmíněná nervozita je predispozicí k psychosomatickým jevům. Tím nejčastějším bývají v případě zamilovanosti tzv. "motýlci v břiše". Oč se vlastně jedná? Kdo má pocit „motýlků v břiše“, ten ve svém břiše cítí jakési šimrání. Za něj můžou hormony vylučované při stresových situacích: kortizol a adrenalin. Při prudkém vylučování adrenalinu se nám zrychluje tep a pociťujeme změny i v trávicím traktu, neboť takto dochází k jeho odkrvení. Mozek a trávicí trakt spojuje nerv zvaný nervus vagus. A právě jemu můžeme být „vděční“ právě za ony „motýlky“. Co se kortizolu týká, tak ten se nejvíce projevuje v prvotním kontaktování druhé osoby. Pomáhá nám totiž překonat strach a stres z jejího oslovení.

Stále na něj/ni myslíte

Myslíte na něj/ni prakticky stále ? Gratuluji, nesjpíš jste se zamilovali. Vídáme to běžně v romantických filmech a seriálech, ale ono to tak vlastně bývá i ve skutečnosti. Pokud nám v srdci utkví nějaký člověk, zůstane tam už navždy. A pokud se do něj navíc zamilujeme, těžko ho dostaneme z hlavy. I proto také často v práci či ve škole býváme tak nepozorní, prostě se nemůžeme soustředit a v myšlenkách jsme stále s naším milovaným. Jsme plní nadšení, očekávání, vzrušení, představ... No prostě samých krásných pocitů.

Přehlížíte většinu jejich nedostatků, a ty, které vidíte se vám zdají roztomilé

A tomuto stavu se, vážení, říká růžové brýle. Je krásné si naši polovičku představovat jako nějakého prince/nějakou princeznu, ale bohužel zde často hrozívá nebezpečí, že přehlédneme nějaké jeho/její závažné chyby. Proto buďte vždy obezřetní. Mohli byste pak totiž být velmi zklamaní.

Shrnutí

Pokud jste ve fázi seznamování, nebojte se! Opravdu to chce jen trpělivost a kuráž. Nenasazujte si růžové brýle a pokud jste tak již učinili, okamžitě je odhoďte. Buďte prostě sví. Dívejte se pozorně kolem sebe a možná zjistíte, že po vás už dlouhou dobu touží osoba z vašeho okolí. Nebojte se oslovovat jako první. Užívejte si ten krásný pocit zamilovanosti. Není nic krásnějšího než se těšit na schůzku se svou láskou.

Zdroje: womanworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář