Jak reagovat, když je na vás někdo hrubý?

Foto: Unsplash

Jak reagovat, když je na vás někdo hrubý?

Důležité je si nebrat osobně to, co vám takoví lidé říkají. Samozřejmě člověk se dostává do situací, kdy neví, proč je vůči nim někdo hrubý. Na druhou stranu se nechcete snížit na jejich úroveň a chcete situaci zvládnout zralým a klidným dojmem. Zde je několik možností, jak toho docílit.

Poděkujte

Lidé neurvale komentují nejrůznější věci i v situacích, kdy nikdo o jejich komentář nežádal. Jak se vypořádáte právě s takovými komentáři poukazuje na to, jak vyspělí ve skutečnosti jste. Často stačí jednoduše říct: „Děkuji.“ Důvod, proč je dobré využít prosté poděkování je celkem zřejmý. Takový obrat ukáže, že člověk je dost vyspělý nato, aby dokázal brát v potaz i hrubé a drzé komentáře. Taková reakce pak často ostatním zavře pusu.

Zhluboka se nadechněte

Pokud vás někdo naštval a vy mu to nechcete dát přímo najevo, abyste nepodpořili ego takového člověka, zhluboka se nadechněte a bez komentáře odejděte.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Zeptejte se, zda to bylo nutné

Samozřejmě nemusíte vždy mlčet a odejít. Klidně se takového člověka zeptejte, zda jeho komentář byl nezbytný. Takový dotaz poukazuje na zralost člověka a může zpacifikovat danou osobu do patřičných mezí (někdy se takový člověk dokáže i omluvit).

Souhlaste

Přitakání někomu, s kým nesouhlasíte a dokonce člověku, který byl na vás hrubý může být opravdu těžké. Když však takové osobě ukážete, že je v právu, zkrátí to veškerou konverzaci a takový člověk ani nebude připraven nijak reagovat.

Nechte to být

Jak již bylo zmíněno výše, neberte hrubý komentář osobně. Samozřejmě většinou netušíme, proč se člověk chová hrubě. Pokud je to tedy možné, situaci neřešíme nebo se usmějeme a necháme to být.

Zdroje: Womenworking.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

1 Komentářů

Michal

Michal

před 1 roky

Pošlu jej zkrácenou formou-DO PRDELE !!

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: