Jak se vypořádat se záští a vyčistit se od špatných věcí, které si držíte v srdci

Foto: Unsplash

Jak se vypořádat se záští a vyčistit se od špatných věcí, které si držíte v srdci

Čím lehčí cestu v životě absolvujete, tím více si ji můžete užít.

V životě zažíváte nejrůznější zážitky. Některé jsou skvělé a jsou i takové, které vás vyvedou z míry. Když se to stane a hluboce vás to ranilo, je pak pochopitelné, že na tuto epizodu chcete zapomenout. Pokud se však s emocemi a pocity, které vás kolem zranění provázejí, nevypořádáte, ponesete si je s sebou, dokud se s nimi nevypořádáte.

Podívejte se, funguje to takto: Z každé etapy svého života máte vzpomínky. O vtipné nebo roztomilé historky z dětství se podělíte na večírku nebo při posezení s přáteli.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ale jak se podělíte o bolestné vzpomínky, které jste za ta léta nasbírali? Dělíte se o ně s někým? Jste vůbec ochotni se na ně podívat, nebo předstíráte, že tam nejsou?

Nebezpečí jejich ignorování spočívá v tom, že se zamotáte do vlastní minulosti a vaši démoni se postupem času stávají většími a děsivějšími. Nyní si vytváříte své vlastní soukromé peklo bez možnosti úniku.

Démoni nezůstávají pěkně v krabici. Jsou nebezpeční jen v určitých situacích nebo rozhovorech a ovlivňují každý aspekt vašeho života.

Přemýšlejte o tom: pokud máte nevyřešené problémy s rodiči, jak otevřený můžete být vůči partnerovi? Pokud jste zažili zneužívání v jakékoli podobě, jak moc věříte laskavému činu? Pokud jste byli šikanováni, jak to ovlivňuje vaše přátelství?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Všechny tyto zraňující a negativní emoce si představte v batohu. Tento batoh s sebou nosíte každý den a všude, kam jdete; nemůžete ho odložit. Máte na výběr, zda se na všechny tyto nevyřešené problémy a zášť podíváte a vypořádáte se s nimi a najdete štěstí.

A jak se s touto záští vypořádat, je mít na paměti tyto tipy:

1. Buďte k sobě mírní.

Vaši démoni jsou děsiví. Jinak by vás to tolik netrápilo. Proto si dejte na čas a nebijte se, pokud démoni nezmizí tak rychle, jak byste chtěli. Posviťte si na ně z různých úhlů a oni se nakonec vyřeší.

2. Odpusťte sobě i druhým.

Odpuštění znamená nechat jít; znamená odmítnout nosit s sebou v batohu břemeno. Znamená to dát si dar cestovat nalehko a užívat si života.

3. Najděte si pomoc.

Pohlédnout do batohu a čelit svým démonům může být skličující, ale s pomocí životního kouče nebo terapeuta to bude bezpečná cesta.

4. Oslavte zabití svého démona.

Vykonali jste neuvěřitelnou práci. Prokázali jste odvahu a odhodlání a to si zaslouží odměnu. Záleží jen na vás, jak se odměníte, pokud to uděláte, protože to udržuje odvahu vypořádat se s další děsivou příšerou.

Vtipné je, že když se podíváte a vypořádáte se se svými vnitřními monstry, zjistíte, že život je barevnější, vůně hlubší a jídlo chutnější. Nezatěžujete se bolestivou minulostí, jste živí a oslavujete vše, co život nabízí.

Vaše vztahy se stanou otevřenějšími a smysluplnějšími jen proto, že nemusíte hlídat tu bolestivou část sebe sama.

Dejte si dar života a najděte odvahu a zdroje, abyste se ponořili do svého batohu a odešli jen s prázdným pytlem, protože za to stojíte.

L

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: