Jak si zlepšit den?

Foto: Freepik

Jak si zlepšit den?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Někteří lidé se rána děsí, jiní si je naopak vychutnávají. Bez ohledu na to, jaký typ jste, stále existuje velká šance na to, že svou ranní rutinu vyladíte k lepšímu. Pojďme se proto společně podívat na pár tipů, které Vám s tím mohou pomoci. Většina zabere jen pár minut a po jejich vykonání se budete cítit uvolněně a připraveni na cokoli, co v daný den přijde.

  • Jděte na krátkou procházku

Podle National Sleep Foundation jít ven a vystavit se přirozenému světlu vyzve vaše tělo, aby resetovalo svůj vnitřní cirkadiánní rytmus pro nový den, což vám dodá tolik potřenou energii.

Navíc spousta průzkumů ukazuje, že chůze vás udržuje ve zdravé kondici. Jedna studie na asi 72 000 ženách zjistila, že tři hodiny chůze týdně snižují riziko srdečního infarktu a mrtvice asi o 35 %.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Nejlepší na tom je ale to, že chůze je zcela zdarma a vyžaduje pouze pár bot. Možná se ani nemusíte převlékat z pyžama.

  • Ustelte si postel

Nemusíte cvičit srdcervoucí trénink, abyste se ráno cítili dobře. Místo toho autor bestsellerů William McRaven navrhuje něco jednoduššího: ustlat si postel.

"Není to jen o přehození přikrývek přes polštář, je to o tom, že si pořádně ustelete postel a řeknete si: "Fajn, to vypadá dobře. Jsem hrdý na tento malý úkol, který jsem udělal." A to je opravdu to, co si myslím, že udává Vaši notu pro zbytek dne,“ řekl. "Nezabere to ani hodinu, a přesto máte pocit úspěchu."

  • Napijte se vody

Neustále ztrácíme tekutiny, když dýcháme a potíme se – dvě věci, které se dějí, když spíme. Tato ztráta tekutin může vést k dehydrataci, která vám může způsobit závratě, mdloby nebo (ve vážných případech) zmatenost. To není zrovna nejlepší způsob, jak začít svůj den.

Vypití velké sklenice vody ráno zajistí, že vaše tělo zůstane hydratované a vaše mysl zůstane ostrá a připravená na vše, co vás čeká.

  • Dejte si kávu

Už pravděpodobně víte, že kofein u vás může zvýšit stav bdělosti. (Nebo pokud jste závislí na kofeinu, víte, že je nezbytný pro základní fungování.) Věděli jste ale, že jeho účinky se projevují po celý den? V průměru trvá asi 5 až 6 hodin, než vyprchá pouhá polovina kofeinu, který jste ráno požili.

  • Naplánujte si své cíle pro daný den

Namísto pouhého přehodnocování vašeho denního plánu si vytvořte specifický seznam cílů, kterých chcete dosáhnout. Neříkejte jen, že dokončíte úkol – napište si, jak to uděláte a jak dlouho to bude trvat.

Ujistěte se však, že cíle, které si stanovíte, jsou reálné. Když je totiž nedokončíte, budete se cítit pouze sklíčení a to je přesně opačný efekt, o který se snažíme. Nejtěžších cílů se snažte dosáhnout na začátku dne. Když splníte těžké úkoly jako první, přenesete si pozitivní energii a pocit úspěchu do zbytku dne.

  • Promluvte si s někým, koho máte rádi

Takový ten dobrý pocit, který máte po chatování s milovanou osobou, není jen příjemný způsob, jak začít den – je to vlastně dobré pro vaše tělo.

Podle přehledu existujících studií je dokázáno, že sociální interakce je zásadní pro naše blaho. Lidé s větším sociálním spojením žijí déle než ti, kteří jsou více izolovaní. Navíc lidé, kteří jsou osamělejší, mají větší pravděpodobnost zvýšené hladiny stres u.

Věnujte pár minut osobnímu rozhovoru s partnerem, spolubydlícím nebo zavolejte kamarádovi či někomu z rodiny.

Zdroje: www.businessinsider.com, Freepik

Podobné články