Jak v tomto roce dosáhnout kariérního úspěchu

Foto: Unsplash

Jak v tomto roce dosáhnout kariérního úspěchu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Jaro je tak osvěžující období: proto je jaro ideální dobou k tomu, abyste se znovu zamysleli nad svými kariérními cíli a skutečně je uskutečnili.

Pokud pilně vykonáváte práci v rámci svého pracovního úvazku, můžete mít pocit, že už nemůžete udělat nic jiného, abyste posunuli svou kariéru kupředu. I když je každodenní práce nesmírně důležitá, je také snadné upadnout do pracovní rutiny, kdy uděláte jen minimum práce a nesoustředíte se na to, abyste si ze seznamu odškrtli další cíl.

Manifestace vašeho kariérního úspěchu vám pomůže udržet vaše kariérní cíle na vrcholu mysli a usnadní vám vědomou i podvědomou práci na dosažení těchto cílů. Podívejme se, jak můžete v tomto roce manifestovat svůj kariérní úspěch. Až hodiny 31. prosince odbijí půlnoc, budete si moci připít na něco vzrušujícího.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Vytvoření nástěnky vizí

Začněme tou opravdu zábavnou částí. Vytvoření nástěnky vizí vám umožní strávit nějaký čas soustředěným přemýšlením o tom, co chcete. Pokud nevíte, co od své kariéry v tomto roce chcete, praxe, kdy si dáte prostor najít, jaké obrazy a slova vás přitahují, vám může pomoci zaměřit se na nové cíle.

V dnešní době jsme všichni tak zaneprázdněni a je těžké si najít čas na to, abychom si pořádně promysleli, co chceme a jak toho můžeme dosáhnout. Strávit několik pohodových hodin (tady nespěchejte) nad objevováním a manifestací může být jak inspirativní, tak velmi praktický krok k určení a dosažení vašich cílů, nemluvě o tom, že se budete moci vrátit ke své nástěnce vizí, když si budete potřebovat připomenout, na čem pracujete.

Pokud můžete, mějte svou nástěnku s vizemi na pracovišti, abyste ji měli na očích po celý pracovní den. Pokud pracujete ve veřejné kanceláři a chcete mít svou nástěnku vizí v soukromí, zvažte, zda si ji nezapíšete do deníku nebo do svého plánovače, abyste na ni mohli během pracovního dne nenápadně odkazovat.

Udělejte z manifestace každodenní praxi

Manifestace funguje pouze tehdy, pokud se jí pravidelně věnujete. Zařaďte manifestaci do své každodenní praxe jakýmkoli způsobem, který vám nejlépe vyhovuje. Můžete si své cíle denně zapisovat do diáře a sledovat svůj pokrok, můžete si každý den před zrcadlem opakovat manifestační fráze nebo si před začátkem pracovního dne dát za úkol zamyslet se nad svou nástěnkou vizí. Ať už si zvolíte jakoukoli cestu manifestace, ujistěte se, že jste ji začlenili do své každodenní rutiny. Pomůže vám to udržet vaše cíle v popředí zájmu a bude snazší identifikovat způsoby, jak můžete každý den dosáhnout kariérního pokroku.

Přijměte veřejnou odpovědnost

Napište o tom na Twitter, založte si blog nebo své záměry jasně uveďte na LinkedIn. Na veřejném projevování záměrů je něco, co se dá říct. Když své cíle zveřejníte, výrazně se zvýší vaše zodpovědnost vůči sobě samým. Pokud chcete mít své cíle více v soukromí (což může být nezbytné, pokud si chcete najít novou práci nebo změnit odvětví), můžete si vždy dát záležet na tom, abyste se o své cíle podělili s přítelem, členem rodiny nebo partnerem. Opakování vašich cílů, rozhovory o nich a stanovení očekávání vám mohou pomoci je splnit.

Zařaďte manifestaci do své meditační rutiny

Čas od času si udělejte přestávku a zařaďte manifestaci do své meditační rutiny. Vizualizační meditace je druh meditační praxe, která zahrnuje soustředění se na představy během meditačního sezení s cílem pěstovat bdělost. Mnoho lidí s meditací bojuje, protože cítí obrovský tlak na vyčištění mysli, což je pro většinu z nás opravdu těžké. Vizualizace může být jednodušší technikou ke zvládnutí, protože se můžete rozhodnout soustředit svou mysl na vizuální představy svých cílů. Pro někoho to může být představa slavnostního předávání diplomů MBA, pro jiného rohová kancelář a pro vás třeba konečně přesvědčit šéfa, aby vás nechal pracovat na dálku.

Najděte si svůj kmen, který se snaží dosáhnout cíle

Trávení času s lidmi, kteří mají stejné cíle, má něco do sebe. Když se snažíte dosáhnout klíčových kariérních cílů, snažte se strávit nějaký čas navíc s přáteli, rodinou nebo kolegy, kteří také pracují na dosažení kariérních cílů a chtějí si s vámi popovídat o pokrocích, kterých dosahujete. Pokud je například vaším cílem přeměnit vedlejší podnikání na podnikání na plný úvazek, zkuste se spojit s dalšími podobně smýšlejícími podnikateli. Nejenže se budete moci společně učit a růst, ale možnost mluvit o svých kariérních ambicích s někým, kdo vaši cestu podporuje a zároveň jí rozumí, může být také nesmírně užitečná.

Manifestace nemusí probíhat tiše a v soukromí, takže se nebojte říct lidem, co přesně si pro svou kariéru v tomto roce přejete.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články