Jak znovu důvěřovat, když vás někdo v minulosti podvedl?

Foto: Unsplash

Jak znovu důvěřovat, když vás někdo v minulosti podvedl?

Být podveden je strašný a bolestivý pocit. Máte pocit, že už nikdy nebudete moci věřit nikomu. "Zjištění, že váš partner byl nevěrný, je strašná rána. Mění se celá vaše očekávání a přesvědčení o vašem vztahu," říká Tina B. Tessina, Ph.D.

Když je to všechno beznadějné, existují způsoby, jak se "vyléčit" a jak někomu znovu důvěřovat. Zde je 5 způsobů, jak si znova vybudovat důvěru, když jste byli podvedeni.

Pracujte na sobě

<> Poté, co vás někdo podváděl, si můžete myslet, že on je jediný, kdo potřebuje pomoc, ale to není pravda. Vy totiž také. Podvádění vás jistě zasáhlo a nebylo by nejlepší začít nový vztah, aniž byste čelili tomuto traumatu. Budete mít problémy s důvěrou a nové osobě možná nebudete věřit, i když nedělá nic špatného.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Danie Manette, autor knihy Ultimate Betrayal: Recognizing, Uncovering, and Dealing With Trust, navrhuje, že je nejlepší si před vstupem do nového vztahu udělat čas, abyste se stali emocionálně zdravými.

Dejte si pauzu od randění

Zvažte přestávku od randění poté, co ukončíte toxický vztah. Místo přechodu do dalšího vztahu by bylo nejlepší strávit nějaký čas sám a dělat věci, které vás dělají šťastnými. Můžete vyzkoušet i nové koníčky. Pauza vám může dát jasno v tom, jaké důvody byly podnětem vašeho podvádějícího partnera, takže si teď uvědomíte, na co si dávat pozor ve vašem příštím vztahu.

Odpusťte, ale nezapomeňte

Práce na sobě a učení, že to, co se stalo, by nemělo být b ráno osobně, vám může nakonec pomoct člověku odpustit, že podvedl. Nemusíte ale zapomínat. Pokud se zaseknete ve vzájemném obviňování, nebudete se moci posunout. Dr. Tessina říká: „Odpustit neznamená přehlížet to, co se stalo, nebo že by bylo v pořádku, kdyby se to stalo znovu. Znamená to, že jste ochotni tuto kapitolu uzavřít. “

důvěra

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Procvičujte si trpělivost a začněte pomalu

Pokud máte pocit, že jste emocionálně a psychicky připraveni navázat nový vztah, začněte pomalu. Začněte znovu důvěřovat lidem a postupem času se můžete naučit důvěřovat svému novému partnerovi. Existuje spousta lidí, kteří hledají zdravý vztah, jako jste vy, takže si udělejte čas a buďte pozitivně přesvědčeni, že pro sebe najdete tu pravou osobu.

Netrestejte další osobu za to, co udělal ten druhý

Pamatujte, že nikdy nedostanete lásku, kterou chcete, pokud se nebudete moci znovu otevřít. Pracovat na sobě, přemýšlet o tom, co mohlo vést vašeho partnera k podvádění a znovu důvěřovat, bude obtížné, ale je to možné. Pokud si myslíte, že je čas hledat nový vztah, netrestejte další osobu za to, co vám váš bývalý partner udělal. Naučte se znovu důvěřovat svému vlastnímu úsudku. Je dobrý nápad se podělit o tento traumatizující zážitek s novým partnerem, aby také porozuměl tomu, čím jste prošli.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: