Jste na KETO stravě? Toto jsou nejlepší tuky, které můžete při této dietě jíst!

Foto: Freepik

Jste na KETO stravě? Toto jsou nejlepší tuky, které můžete při této dietě jíst!

Co to keto dieta vlastně je?

Zjednodušeně jde o omezení sacharidů, které našemu tělu dodávají energii a tudíž tělo tuto energii musí brát z tuků. Maximální příjem sacharidů je vyměřen na 50 gramů/den. Po představu se jedná o 1 bramboru/den, 1 plátek bábovky/den, 1x meruňku + 1x švestku/den, 1 mrkev/den.... Při této dietě jde o vytvoření "ketózy", což je změna stavu našeho organismu.

Zakázané potraviny při této dietě: jakékoli výrobky z mouky, přílohy jako jsou brambory, tstoviny, rýře a samozřejmě knedlíky, sldaké nápoje a alkohol!

Zjednodušeně jde o to omezit sacharidy a dopřát si tuky. Zní to jednoduše že ano...? Musíte si ale dopřávat ty správné kvalitní tuky, které jsou zároveň prospěšné pro naše zdraví a proto je důležité, jaké tuky konzumujeme. Zdali nasycené - což je máslo, jakékoli oleje, vejce, maso, sýry, smetana apod... A nebo Trans tuky. Nenene, tyto ne! Jedná se totiž o pekařské výrobky, jako jsou koláče, koblihy, housky nebo také hranolky, sušenky, dorty, popcorn, cereální tyčinky, salátové zálivky, brambůrky atd...

Ryby a mořské

Plody už od malička se nám vtlouká do hlavy, že ryby jsou velmi zdravé, ale některé jsou příliš tučné a toho se lidé na dietách bojí. Ale přesně o to nám v keto dietě jde! Takový losos obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny. Tudíž nejen že je vhodný v keto, ale zároveň nám tyto tuky poskytnou zdravý tuk pro tělo a mozek!

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Freepik

Avokádo

Alias superpotravina, která je plná zdravých tuků. Avokádo můžete konzumovat nejen jak jej známe pouze nakrájené, ale ve formě quacamole a velmi dobrou variantou je také avokádový olej, který se využívá i při smažení! Avokádo dále obsahuje vitamíny, minerály a draslík.

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Freepik

Oleje! Rybí tuk, olivový olej, kokosový olej, avokádový olej, řepkový olej ...

Všechny tyto oleje jsou přínose pro naše tělo a každý z nich je výborný v přípravě a dochucování různých jídel. Olejů se není třeba bát!

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Freepik

Máslo a smetana

do syta s nimi! Dobré tuky a jen malé množství sacharidů. Obsahují složky, které podporují odtučňování tuků.

Sýry, jogurty,tvarohy...

Všechny mléčné výrobky jsou skvělé na bílkoviny. Samozřejmě se vyhneme výrobkům vysoké na cukrech... Bylo prokázáno, že jogurt a tvaroh snižují chutě k jídlu a také navádí pocit sytosti.. V obchodech sami vidíte, že existuje několik desítek druhů sýra a naštěstí pro nás, má většina z nich nízký obsah sacharidů. Některé studie dokonce prokázaly, že konzumace sýrů chrání naše srdce před různými chorobami. Sýr obsahuje kyselinu linolovou, což je tuk, který je spojován právě se ztrátou tuku. Proto bezobal konzumujte sýry jako je brie, cheddar, tvaroh, kozí sýr, hallouni, mascarpone, mozzarella, armezán...

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Freepik

Nízkokalorická zelenina

Zelenina má mnoho nutričních benefitů, vysoký podíl vitamínu C a řadu minerálů. Největším pluse u zeleniny je, že obsahuje množství vlákniny, které tělo absorbuje lépe než sacharidy. U nízkokalorické zeleniny je třeba dbát na čisté sacharidy a k tomu je nejlepší květák, cuketa, dýně, chřest, brokolice, zelí, okurek, lilek, fazolky, papriky i rajčata.>/p>

Vejce

Když už se neví co k jídlu, tak nás vajíčka vždycky zachrání. Vejce navodí pocit sytosti a plnosti a NEVYNECHÁVEJTE žloutky! Právě v žloutku je plno živin.

Oříšky a semínka

Další superpotravina! Jedná se o nízkokalorickou a zároveň vysokotučnou potravinu. Pravidelná konzumace prospívá tělu a jsou prospěšná pro naše srdce. Jedná se o mandle, para ořechy, kešu ořechy, makadamové ořechy, pekanové ořechy, pistácie, vlašské ořechy, chia semínka, lněná semínka, sezam a také semínka z dýně.

Tmavá čokoláda a kakao

Největším bonusem je neuvěřitelný zdroj antioxidantů. Snižují riziko srdečního onemocnění, snižuje krevní tlak a udržuje zdravé tepny. Nezapomeňte, že je na mysli čokoláda s nejméně 70% kakaové sušiny a samozřejmě čím vyšší, tím lépe.

Popis obrázku

Zdroj obrázku:Freepik

Zdroje:Healthline.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: