Lhal, podváděl nebo jim ublížil? 11 kroků k obnovení důvěry ve vztahu

Foto: Unsplash

Lhal, podváděl nebo jim ublížil? 11 kroků k obnovení důvěry ve vztahu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Důvěra je velmi křehká. Vědět, jak obnovit důvěru poté, co byla zničena, bude vyžadovat určitý čas a úsilí. Zde je návod, jak se uzdravit a posunout se dál.

Všichni víte, jak je důvěra ve vztahu důležitá. Bez ní není naděje na šťastné a zdravé společné pokračování. Někdy se však stanou věci, které mohou důvěru mezi vámi dvěma poškodit. Pokud se naučíte, jak důvěru znovu obnovit a jak svému partnerovi znovu věřit, váš vztah se může uzdravit.

Ale ne vždy je to tak snadné. Důvěra není něco, co můžete jen tak zázračně obnovit. Musíte do ní vložit hodně práce. To znamená, že oba lidé musí spolupracovat, aby se to podařilo.

Když se důvěra ztratí, nemůžete ji jen tak ignorovat

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Mnoho párů si myslí, že si o problému stačí promluvit a všechno bude lepší. Tak to ale ve skutečnosti nefunguje. Důvěra je někdy mnohem křehčí, než se zdá. Pokud vás partner podváděl nebo o vás za vašimi zády mluvil špatně, je potřeba víc než jen obyčejný rozhovor, abyste to překonali.

Ignorování skutečnosti, že důvěra mezi vámi dvěma byla narušena, vše jen zhorší. Ano, musíte si promluvit o tom, co se stalo, a dospět k řešení, ale musíte si také promluvit o tom, jak postupovat při obnovování důvěry.

Jak obnovit důvěru i po té nejhorší zradě

Může to být opravdu těžké, ale důvěru obnovit lze. Jediné, co k tomu skutečně potřebujete, jsou dva ochotní lidé. Pokud si nechcete znovu důvěřovat, nebudete si důvěřovat. Je to tak jednoduché.

Ale pokud se po obrovské zradě chcete naučit svému partnerovi znovu důvěřovat, můžete to udělat takto:

#1 Vyříkejte si celý problém. Je zřejmé, že existuje problém, který vše odstartoval. Musíte si spolu sednout a probrat ho v plném rozsahu. Nemůžete o něm jen krátce promluvit a skončit s tím. Tím se nic nevyřeší.

Ano, je to těžké, ale abyste obnovili důvěru, musíte to udělat. Řekněte jim, jak se cítíte a co přesně se vám honí hlavou. Teprve pak se můžete oba posunout dál a pracovat na obnově toho, co jste kdysi měli.

#2 Zjistěte, zda ji skutečně MŮŽETE obnovit. To souvisí s diskuzí o tom, zda obě strany chtějí na věci pracovat. Pokud jde o to, abyste věděli, jak obnovit důvěru, musíte si uvědomit, že pokud jedna osoba hodlá vynaložit veškeré úsilí, druhá musí být ochotna udělat totéž.

Pokud to jedna osoba již vzdala, není naděje na obnovení. Problém, kvůli kterému se důvěra narušila, také nemusí být odpustitelný. Je na vás dvou, abyste si sedli a vyřešili to.

#3 Vyjádřete svá očekávání. Obnovení důvěry je zdlouhavý proces. Oba musíte být ochotni splnit určitá očekávání, která jste možná nikdy předtím nemuseli splnit. Pokud došlo k podvádění, může jeden z vás požadovat, aby mu ten druhý tu a tam zavolal.

Oba musíte pochopit, že věci budou muset být nějakou dobu jiné, aby se důvěra mohla znovu vybudovat. A to znamená splnit očekávání potřebná k tomu, aby se tak stalo.

#4 Komunikujte pravidelně. Pokud chcete skutečně vědět, jak obnovit důvěru, musíte spolu mluvit o tom, jak se cítíte. Pokud vás rozčílilo něco, co váš partner udělal a kvůli čemu mu nechcete důvěřovat, řekněte mu o tom. Hluboce si o tom promluvte, abyste pevně pochopili, proč důvěra zmizela.

Takto budete oba schopni pochopit, co ten druhý potřebuje a také co ho nejvíce zraňuje. Když tyto věci znáte, je mnohem snazší se uzdravit a znovu se posunout směrem k místu důvěry.

#5 Oba musíte dělat to, co si řeknete, že budete dělat. Nyní není čas na plané sliby. Neříkejte svému partnerovi, že ho vezmete na neuvěřitelné rande, abyste se pak bez vysvětlení procházeli ve dveřích s dvouhodinovým zpožděním a vykašlali se na své plány na večer.

Tak se důvěra udrží daleko, daleko. Držte se svého slova. Když se vaše drahá polovička bude moci spolehnout na vaše slovo, začne vám opět věřit a důvěřovat.

#6 Pracujte na rozvoji vašeho vztahu po citové stránce. Když ztratíte část důvěry, odcizíte se. Nejste na stejné emocionální úrovni jako dříve, a to je pro váš vztah toxické.

Pracujte na tom, abyste se k sobě více přiblížili. To může být kvůli nedostatku důvěry obtížné, ale můžete to dokázat, pokud se budete snažit. Mluvte o svém dni. Ptejte se jich na otázky, které jim ukáží více o tom, jací skutečně jsou. Vedte hluboké, intenzivní rozhovory. Více se sblížíte a zjistíte, že důvěra se vám vrátí.

#7 Udržujte zdravý intimní život. To se netýká jen sexuální oblasti. Musíte pracovat na tom, abyste si dovolili být vůči sobě zranitelní. Tak se vytváří důvěra a tak ji také obnovíte. Otevřete se a mluvte o svých obavách, přáních a touhách. Být takto intimní vám oběma pomůže uvědomit si, že můžete tomu druhému svěřit svá tajemství.

#8 Vyhněte se spouštěčům. Jsou určité věci, které vašeho partnera vyvedou z míry a rozruší ho. Pokud jste ve vztahu ztratili důvěru, musíte si tyto věci obzvlášť uvědomovat, abyste se jim mohli vyhnout.

Nepište partnerovi pozdě v noci a neodepisujte mu na zprávy, pokud víte, že ho to opravdu rozčiluje a je vůči vám podezřívavý. Ozvěte se mu a komunikujte s ním. Vyhýbání se spouštěčům pomůže věci urovnat, takže nebudete znovu otevírat staré rány, které jste tak dlouho hojili.

#9 Věnujte pozornost. Je to opravdu jednoduchý koncept, který mnoho lidí prostě nedělá dostatečně. Soustřeďte se na svého partnera a věnujte pozornost jeho přáním a potřebám. Možná si myslíte, že to s důvěrou nepomůže, ale pomůže.

Budete si lépe uvědomovat, jak se cítí a jak reaguje na různé věci. To je fantastická věc, protože uvidíte, kdy jsou rozrušení, a můžete s nimi o tom mluvit, pokud mají problém se otevřít.

#10 Dejte tomu čas. Důvěra může být snadná věc, dokud není narušena. Po její ztrátě může trvat velmi dlouho, než se znovu vybuduje. V závislosti na tom, co se stalo, bude potřeba, abyste se oba před tím druhým osvědčili.

Musíte být trpěliví. Pokud bude po několika měsících důvěra stále chybět, nesmíte se kvůli tomu rozčilovat. Neustále pracujte na budování důvěryhodného vztahu a časem uvidíte, jak se vaše důvěra posílila.

Znalost toho, jak obnovit důvěru, vám v životě pomůže více, než si myslíte. Pokud právě procházíte těžkým obdobím s přítelem, členem rodiny nebo druhým člověkem, tyto tipy vám mohou pomoci uzdravit a obnovit ztracenou důvěru.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články