Proč toužím po mužské pozornosti? Pravda a vaše potřeba být žádoucí

Foto: Unsplash

Proč toužím po mužské pozornosti? Pravda a vaše potřeba být žádoucí

Všichni máme rádi pozornost, ale neměli byste ji potřebovat. Pokud se ptáte "proč toužím po mužské pozornosti", je pravděpodobné, že potřebujete zapracovat na svém sebevědomí.

Existuje určitý nával, který vás zasáhne přímo do hrudi, když vám muž, který se vám líbí, věnuje trochu pozornosti. Může to být něco tak prostého jako úsměv nebo dokonce plnohodnotná flirtovací konverzace. Na tom, co to je, vlastně nezáleží, protože samotný dopad pozornosti není ničím jiným než návykovým. Kladete si pravidelně otázku: "Proč toužím po mužské pozornosti?"

Pokud ano, je to jen letmá touha, nebo skutečná potřeba? Mezi oběma je velmi velký rozdíl.

Rozdíl mezi touhou a potřebou

Pokud po něm toužíte, je to celkem normální. Všichni toužíme po pozornosti někoho, do koho jsme zamilovaní. Pokud však máte pocit, že ji potřebujete k tomu, abyste se cítili dobře, nuže, je na čase podívat se do svého nitra a zeptat se sami sebe, proč nenacházíte onen faktor dobrého pocitu sami ze sebe a z věcí, které ve svém životě děláte.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Důležité je pochopit rozdíly mezi touhou po něčem a potřebou. Když po něčem toužíte, znamená to, že po tom toužíte.

Je to něco, co vám dělá dobře, a vy chcete dostat dávku té sebedůvěry, kterou to přináší. Když však něco potřebujete, doslova bez toho nemůžete fungovat.

Vidíte, proč je potřeba mužské pozornosti mnohem horší než touha po ní?

Proč toužím po mužské pozornosti?"

Víme, že touha je něco, co chcete. Je to něco, co vás těší a co vám přináší dočasné opojení.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Představte si, že je horký slunečný den. Někdo jde kolem vás s nanukem v ruce. Začnou se vám sbíhat sliny v ústech. Toužíte po nanuku a víte, že když ho dostanete, pocítíte dočasný nával uspokojení.

Takové to je, když vám někdo, koho máte rádi, věnuje malou pozornost.

To zažíváme všichni. Je to součást přitažlivosti. A je normální, že chcete, aby vám projevovali pozornost, protože si začnete myslet, že to možná znamená, že vás mají rádi zase oni. Když nic jiného, znamená to, že vás vidí, že berou na vědomí vaši existenci, a to je svým způsobem stále ještě povznášející samo o sobě!

Jestliže se však tato touha změní v zoufalou potřebu, zhodnoťte situaci.

Nikdy nestavte chlapa na piedestal

V podstatě jste toho chlapa postavila na piedestal tak vysoko, že ho z něj nic nesrazí. Výsledkem je, že pouhý jeho pohled vám způsobuje tak silný nával adrenalinu, že je to jako nejnávykovější droga na světě.

Když se vám té pozornosti nedostává, třeba je zaneprázdněný, vy stres ovaný nebo ho zaujal někdo jiný, cítíte se na dně a vaše sebevědomí dostává na frak.

Přistihnete se tedy, že si říkáte: "Proč toužím po mužské pozornosti?". Problém je v tom, že vaše sebevědomí je už tak velký problém, protože tuto pozornost potřebujete, abyste se cítila dobře.

Postavit chlapa na piedestal není o tom, jak je skvělý, ale ve skutečnosti je to v mnoha ohledech odraz toho, jak se cítíte vy sama. Jistě, může být skvělý, ale proč máš pocit, že potřebuješ jeho pozornost, aby ses cítila dobře?"

Je čas na intervenci.

Naučte se cítit dobře, když si věnujete pozornost

To, že si kladete otázku "proč toužím po mužské pozornosti?", znamená, že jste na správné cestě. Znamená to, že již chápete, po čem toužíte, a kladete si otázky.

Odtud si položte otázku, zda se jedná o běžný zásah dobrého pocitu, který pramení z běžné touhy, nebo zda jde o potřebu pozornosti, abyste se cítili dobře.

Jestliže je to to druhé, musíte se začít soustředit na číslo 1.

Co vám v životě chybí? Je jasné, že si v této fázi myslíte, že je to muž, ale řekneme vám jednu věc. Chlap vám nedá to, co v životě potřebujete, to můžete udělat jen vy sama. Jistě, může vám zpříjemnit život a vy si můžete vytvořit vztah, který vás bude citově naplňovat.

Ale jsou určité věci, které musíte udělat sama pro sebe a být tu sama pro sebe, abyste to pochopila. Musíš mít pocit, že jsi dost sama na to, abys našla opravdové štěstí, protože chlap to za tebe neudělá!

To, že se sama sebe ptáš, je dobrý začátek. Teď se zeptej sama sebe, co je to ta pozornost, kterou chceš.

Je to proto, že máš pocit, že si tě všímá? Nebo je to proto, že si myslíš, že když ti věnuje pozornost, znamená to, že tě má rád zase on? Je to proto, že se většinu času necítíte být viděni, a najednou ano?

Nemůžete přijít na odpověď na důležitější otázku, pokud nerozklíčujete, jak se díky jeho pozornosti cítíte.

Buďme upřímní, je to jenom chlap. Může to být ten nejhezčí, nejmilejší, nejvstřícnější, nejtalentovanější a nejzábavnější chlap na světě, ale je to lidská bytost s chybami, stejně jako všichni ostatní.

Proč se domníváte, že jste méně než on? Protože opravdu, pokud potřebuješ pozornost někoho jiného, opravdu ji POTŘEBUJEŠ, pak si myslíš, že nejsi dost dobrá sama pro sebe taková, jaká jsi.

Proč potřebuji mužskou pozornost, abych byla šťastná?"

Tuto otázku si musíte položit.

U většiny lidí je to kvůli spěchu. Už jsme se zmínili, že je normální cítit se celá rozechvělá a mít motýly, když na vás někdo, kdo se vám líbí, hodí pohled nebo se s vámi dá do řeči. Ale je to jakákoli mužská pozornost, která vám dělá dobře, nebo jen od určité osoby?"

Jestliže je to jen od vaší zamilovanosti, je to normální, nepanikařte. Pokud je to však jakákoli mužská pozornost, je třeba to řešit.

Jen proto, že ti nějaký kluk, jakýkoli kluk, věnuje pozornost, neznamená to, že jsi více nebo méně hodná než předtím.

Chlapi nejsou takoví, věř nám! Cítíte se stejně, když vám přítel věnuje pozornost? Nebo snad cizí člověk? Pravděpodobně ne. V tom případě je důvodem, proč máte pocit, že ke štěstí potřebujete mužskou pozornost, to, že díky ní předpokládáte, že jste atraktivní.

Jste přitažlivá už teď! Nepotřebuješ, aby ti to nějaký chlap potvrdil! Tohle všechno se odvíjí od sebevědomí. Jediný způsob, jak tuto situaci zvrátit, je začít se vnímat taková, jaká jsi - jako někdo, kdo je úžasný, přitažlivý, milý, zábavný a zaslouží si mnohem víc než jen trochu pozornosti od nějakého náhodného kluka.

Je čas vybudovat si sebevědomí

Lidé se mohou kdykoli zvednout a opustit vás. Zní to depresivně, ale je to pravda. To je důvod, proč bys měla být v pozadí natolik nezávislá, abys věděla, že ať už tě v životě potká cokoli, budeš v pohodě, protože máš sama sebe.

Když si položíte otázku "proč toužím po mužské pozornosti?", ujistěte se, že odpověď je rozumná. V opačném případě tě čeká pořádná práce na sebepoznání.

No, byla jsem tam, kde jsi teď ty. Před několika lety mi chybělo sebevědomí a neměla jsem pocit, že jsem hodna pozornosti. Takže když mi nějaký kluk, který se mi opravdu líbil, věnoval úsměv, pohled nebo mě dokonce oslovil, najednou jsem měla pocit, že snad jsem toho hodna.

Nějakou dobu jsem v tomto koloběhu setrvávala, než jsem zažila obrovské probuzení. Začal se scházet s jinou dívkou a věnoval jí veškerou svou pozornost.

Trošku mě to bodlo, budu upřímná, ale donutilo mě to zpochybnit, proč jsem tak lpěla na těch malých drobcích pozornosti, které mi předhazoval. Čím byl tak výjimečný? Proč jsem si připadala tak neviditelná a neviditelná? Proč jsem si myslela, že nejsem hodna pozornosti obecně? Teprve když jsem si tohle všechno začala klást otázky, uvědomila jsem si, že nežiju zrovna nejlepší život.

Pokud si nejste jistá, kde začít, pokud jde o budování sebevědomí, aby pro vás mužská pozornost byla jen něčím docela příjemným, a ne něčím, po čem toužíte, zde je několik nápadů.

1. Jak se chovat? Napište si seznam svých silných stránek

Není to snadné, ale je to velmi účinné. Napište seznam všech svých silných stránek, a to jak charakterových, tak vzhledových.

Může vám to chvíli trvat, protože většina z nás je příliš skromná. Ale odvažte se zde vyzdvihnout sami sebe! Pokud s tím máte problém, zeptejte se třeba kamarádky, co si o tom myslí. Prostý akt sepsání těchto věcí vám pomůže soustředit se na pozitiva, a ne na negativa.

Ujistěte se, že se k tomuto seznamu pravidelně vracíte a každý týden přidáte několik bodů.

2. Používejte pozitivní afirmace

Vyberte si afirmaci zaměřenou na vaši sebedůvěru a pravidelně si ji během dne opakujte. Může to být cokoli, ale musí s vámi rezonovat na hlubší úrovni. Tedy něco jako "Jsem silná a jsem toho hodna", "Nepotřebuji muže, aby mi řekl, že jsem přitažlivá" nebo "Mám se ráda".

Třikrát si ji zopakujte, když se probudíte, a skutečně si ta slova vizualizujte, třikrát v určitém okamžiku během dne a třikrát před spaním. Zapište si je a mějte je blízko sebe, abyste si je pravidelně připomínali.

3. Co se vám na sobě nelíbí?"

Problémy se sebevědomím obvykle vznikají kvůli několika různým věcem, ale v některých případech může jít o jeden konkrétní problém.

Neupínejte se na negativa *všichni je máme*, ale zeptejte se sami sebe, co přesně se vám na sobě nelíbí.

Poté se začněte ptát a rozebírat to. Jakmile to uděláte, pravděpodobně zjistíte, že jste se nenáviděli za něco, co nemá žádný reálný základ, nebo za něco, co vůbec není tak důležité.

4. Začněte cvičit

Ne, tohle nemá nic společného s hubnutím nebo posilováním, ale má to co dělat s vaší náladou. Díky cvičení se cítíte optimističtěji a pozitivněji, což má jako skvělý vedlejší účinek zvýšení vašeho sebevědomí.

Nepřehánějte to, ale udělejte z cvičení důležitou součást svého života a uvidíte, že se začnete cítit skvěle i uvnitř. Jakmile se tak stane, budete to vyzařovat i navenek.

5. Vyzkoušejte si, jak se vám daří. Hledejte toxické vztahové vzorce

Může se stát, že vám bývalý vztah srazil sebevědomí. To může být důvod, proč se ptáte "proč toužím po mužské pozornosti".

Možná jste měla partnera, který vám nikdy neprojevoval pozornost, a to se vás drží. Sbalte si všechna stará zavazadla, smiřte se s nimi a rázně je vyhoďte ze svého života. Budoucnost nemusí být stejná jako minulost.

6. Pochopte, že existují různé typy pozornosti

Možná si říkáte "proč toužím po mužské pozornosti", ale vězte, že ne každá mužská pozornost je ve skutečnosti dobrá. Opravdu chcete, aby na vás někdo neustále zíral? Proč vám to dělá dobře? A co když vám neustále píše někdo, kdo se vám vlastně ani moc nelíbí?

Jistě, pozornost od zamilovaných je příjemná věc, ale existují různé druhy pozornosti, a pokud toužíš po JAKÉKOLI pozornosti, musíš začít rozeznávat rozdíly.

7. Založte si deník vděčnosti

Když cítíte vděčnost za to, co v životě máte, automaticky se zvyšuje vaše sebevědomí. Začněte si tedy vést deník vděčnosti.

Každý večer před spaním si zapište jednu nebo dvě věci z uplynulého dne, za které jste vděční. Nemusí to být nic velkého, může to být libovolně velká nebo malá věc.

Například za to, že jste si dali kávu s kamarádkou nebo že jste šli na procházku se svým psem. To jsou drobnosti, za které můžete být velmi vděční.

Pokračujte v doplňování deníku a po několika týdnech nebo měsíci si k němu sedněte a prohlédněte si ho. Uvidíte, že váš život je plný a úžasný a nepotřebujete k tomu pozornost.

8. Dělejte více věcí, které máte rádi

Pokud rádi malujete nebo kreslíte, musíte se tomu věnovat více! Milujete tanec? Pusťte se do toho! Ať už děláte rádi cokoli, zaměřte na to svou pozornost. Není možné, abyste se cítili špatně, když děláte něco, co zbožňujete!

Sebevědomí si můžete posílit také tím, že se naučíte něco nového. Pokud jste se tedy vždycky chtěli naučit japonsky, proč nejít na večerní kurz? Něco se naučíte, poznáte nové lidi a vaše sebevědomí vzroste.

Začněte se věnovat sami sobě

Co je to za život, když čekáte, až vám někdo projeví trochu pozornosti, abyste se cítili dobře? Začala jsem tedy dělat věci pro sebe.

Začala jsem chodit do posilovny a říkat "ano" na ta pozvání na schůzku s přáteli, když jsem se v minulosti vždycky vymlouvala. A začala jsem snít o dalekých destinacích a cestování. V podstatě jsem se začala věnovat sama sobě.

A víte co? Fungovalo to.

Už mi nezáleží na pozornosti, kterou mi někdo věnuje. Pokud mi ji chtějí věnovat, nebudu si stěžovat. Ale stejně tak mi nevadí, když mi ji nedají. Jsem příliš zaneprázdněná tím, že si užívám života.

Mám stále ráda trochu mužského flirtu? Samozřejmě! Je to součást lidského bytí! A je normální po něm někdy toužit, ale ne ho chtít. Vidíte ten rozdíl?"

Ironií je, že když se začnete zamilovávat do sebe a odhodíte ty zoufalé potřeby pozornosti, ve skutečnosti lásku do svého života přitahujete. Je to starý legrační svět, že?"

Ptejte se sami sebe: Proč toužím po mužské pozornosti? Možná vás napadne několik zajímavých *možná znepokojivých* odpovědí. Toužit je normální, chtít nebo potřebovat ne.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: