Občas může být docela složité poznat zda se jedná o upřímnou nebo falešnou osobu. Spousta lidí se chová kamarádsky když od vás něco chce. Když ale něco potřebujete vy, zapomenou na vás. Jak tedy takové lidi rozlišit? Přestě to se dozvíte v tomto článku

1. Falešní lidé respektují jen bohaté a vlivné lidi, upřímní lidé respektují všechny.

Když se osoba nesoustředí na to co z daného vztahu získá, je většinou mnohem otevřenější přátelství s kýmkoliv. Nezáleží na tom zda je osoba bohatá nebo chudá. Upřímná osoba se snaží vycházet ze všemi. Respektuje všechny lidi.

Na druhou stranu falešní lidé se, pořád soudí ostatní na základě jejich sociálního statusu. Pokud někdo není oblíbený, vlivný nebo bohatý, falešná osoba se nesnaží navázat žádný vztah. Všímá si pouze lidí, u kterých je přesvědčen, že přátelství s nimi, přinese benefity. Ať už peníze, vliv nebo popularitu.

2. Falešná osoba potřebuje pozornost, upřímná osoba se jí spíše vyhýbá

Upřímní lidé nepotřebují přitahovat pozornost ostatních. Necítí totiž potřebu někomu něco dokazovat. Falešná osoba často trpí nedostatkem sebevědomí, proto potřebuje pořád někomu něco dokazovat a přitahovat pozornost.

Samozřejmě se dá nalést spousta příkladů. Věřím, že když se nad tím zamyslíte určitě vás někdo napadne.

3. Falešní lidé často mluví za zády, upřímní se nebojí říct pravdu.

Každý to zná, s někým se bavíte a vypadá to, že s vámi souhlasí. Další den se od přátel dozvíte, že za vašimi zády s vámi nesouhlasil a pomlouval vás. Toto je typické chování falešné osoby. Falešná osoba vám nedokáže do očí říct co si myslí.

Naopak upřímná osoba ví, že když vám řekne pravdu, možná na ni budete chvíli naštvaní. Jakmile vás úvodní naštvání přejde, budete upřímné osobě více věřit.

4. Falešní lidé se snaží ostatní manipulovat.

Dokážete si představit, že upřímná osoba s někým manipuluje? Tady mluvíme o manipulaci ve smyslu používání neetických metod k tomu, aby přiměl člověka udělat něco, co se mu hodí.

Falešná osoba s tímto nemá problém, nebere v potaz, jak se daná oběť bude cítit nebo následky na okolní lidi. Falešná osoba vidí jen sebe.

5. Falešní lidé se pořád chlubí.

Upřímní lidé se nevytahují nad ostatními, i když ví, že jsou v něčem dobří, spíše si to nechají pro sebe aby nepřitahovali pozornost. Pokud chcete spozorovat falešnou osobu, stačí se podívat na to jak moc se daná osoba chlubí.

Pokud pořád mluví o svých úspěších. Je pravděpodobné, že se jedná o falešnou osobu.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář