Voda s citrónem: je zdravá a pomáhá hubnout!

Foto: Unsplash

Voda s citrónem: je zdravá a pomáhá hubnout!

Lepší pitný režim s citrónovou vodou

Dodržovat pitný režim je obvykle těžké, zejména v chladných obdobích. Pít dostatek vody je však extrémně důležité, protože suchý vzduch ve vytopených místnostech i chladný zimní vzduch venku vysušují sliznice a činí je náchylnými k infekcím. Takže pitný režim je absolutní nutnost. Pokud s ním máte potíže, měli byste dát na vodu s citronem. Uhasí žízeň a chutná lépe než obyčejná voda. Citronová chuť vám pití výrazně zpříjemní, a budete tím pádem pít více a raději.

Voda s citrónem zabrání vzniku ledvinových kamenů

Citronová voda je močopudná, čímž zajišťuje, že se močové cesty vždy dobře „vyplaví“. To znamená, že toxiny a bakterie se mohou vylučovat rychleji. Ve vodě s citronem se ale také nacházejí důležité látky, jako je draslík nebo hořčík. Zahrnuty jsou také citráty, přirození nepřátelé ledvinových kamenů, obzvláště pak kamenů z kyseliny močové. Citráty umí rozpouštět chemickou strukturu kamenů a bránit tvorbě nových usazenin. Pitím vody s citronovou šťávou tak tvorbě ledvinových kamenů předejdete!

Citronová voda vám dodá energii

Kdo nemá rád pichlavou vůni čerstvé citronové šťávy? Samotná vůně vody s citronem vás osvěží a rozjasní vaši náladu. Její pití pak osvěží vaše tělo, zbystří smysly a způsobí, že se okamžitě budete cítit energičtí a fit. Proto by zejména ti, kteří jsou po ránu nevrlí, měli místo po hrnku kávy sáhnout po sklenici s citronovou vodou, aby se zaktivovali.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Posílení imunitního systému pomocí vody s citrónem

Téměř žádné jiné ovoce neobsahuje tolik vitamínu C jako citron. Vitamín C posiluje imunitní systém, a je proto odpovědný za vaše zdraví. Při prevenci nachlazení pak denní množství vitamínu C hraje klíčovou roli. A i v případě, že už k nachlazení došlo, může příjem vitamínu C zkrátit dobu nemoci a napomoci tělu k rychlejšímu překonání infekce. Každodenní pití citronové vody zkrátka posiluje imunitní systém a působí proti jeho oslabení.

Detoxikace citronovou vodou

Díky vysokému obsahu vitamínu C má voda s citronem také mnoho antioxidantů, které tělo současně detoxikují. Detoxikační účinek citronu mnoho lidí používá pro každodenní jemnou detoxikaci, a to konkrétně tak, že každé ráno vypijí sklenici vody s citronem na lačný žaludek.

Voda s citrónem na krásnou pleť

Antioxidant vitamín C, který voda s citronem obsahuje, má nejen pozitivní vliv na imunitní systém, ale je také dobrý na pokožku. Antioxidanty na sebe totiž navazují volné radikály, které jsou mimo jiné odpovědné za stárnutí pokožky. Pokud pijete vodu s citronem každý den, vaše pokožka se udrží pružnější a vláčnější a tvorba vrásek se zpomalí. Voda s citronem navíc působí proti tvorbě skvrn a pupínků, čímž napomůže k celistvé a zářivé pleti.

Citronová voda na lepší trávení

Cítíte, že vám po jídle bříško probublává? Často se vám po najezení dosyta nafoukne, a někdy dokonce způsobí bolest? Ve většině případů je to tím, že chybí žaludeční kyselina potřebná ke správnému trávení. Voda s citronem proces zpracovávání přijaté potravy v žaludku podporuje a zabraňuje tvorbě nadměrných plynů. Zajistí vám tak krásně ploché bříško. Tím, že stimuluje trávení, také podporuje regeneraci střevní sliznice a udržuje střeva zdravá. To posiluje celý gastrointestinální trakt a zároveň stimuluje trávení tuků.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Voda s citrónem odkyseluje organismus

Zní to paradoxně, ale voda s citronem je navzdory své kyselé chuti zásaditá, takže má odkyselující účinek a pomáhá tělu udržovat acidobazickou rovnováhu. Ti, kteří se snaží jíst zásaditou stravu, by tak měli na vsadit na vodu s citronem, protože jejím pitím skvěle podpoří odkyselení organismu.

Hubnutí po pravidelném pití vody s citrónem

Trávicí, odkyselující a detoxikační účinky citronové vody usnadňují hubnutí. Samotná citronová voda samozřejmě k hubnutí nestačí, ale určitě vám v kombinaci s dietou a cvičením velmi pomůže. Ne nadarmo se na ni supermodelky spoléhají. Udělejte tedy tento lahodný nápoj nedílnou součástí vašeho denního jídelníčku a věřte, že se budete cítit zdatnější, energičtější a hlavně lehčí. Chcete-li zhubnout s citronovou vodou, je nejlepší použít citronovou slupku, protože ta obsahuje takzvané polyfenoly, které stimulují spalování tuků. Pokud tedy chcete hubnout, pijte každý den vodu s čerstvě nastrouhanou citronovou kůrou.

Připravte si vodu s citrónem sami

Voda s citronem je samozřejmě nejzdravější a nejúčinnější, pokud si ji připravíte sami, aniž byste použili sladidla. Pro perfektní osvěžení vodou s citronem umyjte 1 citron horkou vodou a rozdělte jej na čtvrtiny. Vytlačte citronovou šťávu do karafy nebo velké nádoby a přilijte k ní 1 litr vody. Poté do karafy přidejte vylisovanou kůru citronu. Pokud chcete, můžete pro extra svěžest přidat i trochu máty.

Zdroje: myself.de, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: