Vzteklé výbuchy, aneb jak se jich zbavit?

Foto: Unsplash

Vzteklé výbuchy, aneb jak se jich zbavit?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Jak již jsme si říkali, vztek je přirozená emoce, která může být na denním pořádku spousty lidí. Způsobilo ale každodenního dění, že jste v poslední době utiskovali vaším hněvem ostatní lidi? Pokud ano, vyzkoušejte tyto tipy, abyste získali vztek pod kontrolu!

Zachovejte klid

Většina z nás dokáže vycítit ten osudný moment, kdy vzplaneme, náš vztek se nashromáždí, srdce bije rychleji, pokožka se zahřívá, začneme se nehlídat a výbuch vzteku je na světě! Když tedy ucítíte tyto spouštěče, je dobré, se zhluboka nadechnout z bránice, dokud neucítíte, že se vaše tělo začíná uvolňovat. Pro některé lidi je přínosné se fyzicky odebrat z místa dění, než řeknou cokoli, čeho budou později litovat. Zkuste si dopřát trochu prostoru a když se budete cítit méně volatilní, vraťte se do situace se svěží myslí!

Zdroj hněvu

Popřemýšlejte či si sepište, co spustilo váš hněv, abyste ho mohli do budoucna více ovládat. Dále zkuste odhalit, proč se v těchto situacích cítíte zranitelní. Je pro vás těžké se ocenit? Nutíte se hledat uznání od ostatních? Pokud dokážete odhalit přesvědčení, které o sobě a svých schopnostech máte, můžete se začít zbavovat nejistoty a zbytečné agresivity!

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Minulost...

Připomněla vám někdy z minulosti osoba či situace hněv, který díky tomu znova spustila? Je dokázané, že někdy jsou emoční reakce větší než to, co je zaručeno kvůli nevyřešeným pocitům. Zkuste tedy zkontrolovat, když zasáhne intenzita vašich emocí, co cítíte a odkud to pochází.

Komunikace!

Je jasné, že nejvíce problémy zesílí, když se přejde ke všem faktům. Když vás tedy něco naštve, zpomalte, zaznamenejte svou reakci a poslouchejte, co říkají ostatní kolem vás. Možná to nebude tak špatné jako to, co promítáte. Zkuste se nad vším ještě jednou v klidu zamyslet!

Soucit

Někteří lidé očekávají, že věci půjdou podle plánu, a pokud tak neučiní, mohou se cítit naštvaní, a to nejen s ostatními, ale i sami se sebou. Až budete příště naštvaní sami sebou, zkuste reagovat se soucit em: „To je nepříjemné, ale já to zvládnu. Opravdu to není tak špatné. “

Kreativita?

Zkuste eliminovat své stres ory. Tak tedy pokud vás například vy stres uje a naštve ranní špička, jezděte dřív nebo si najděte jinou cestu, i když bude o něco delší. Když vás vytáčí váš spolupracovník, zkuste ho míjet a ignorovat. Najděte si jinou cestu a snažte se s ním tak často nepotkávat.

Pokud tedy máte časté výbuchy vzteku, zkuste to! Snad vám to alespoň trochu pomůže!

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články