Jak být sebevědomější v každé situaci

Foto: Unsplash

Jak být sebevědomější v každé situaci

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Mnoho žen si myslí, že neumí být sebevědomé. Ve skutečnosti si 70 % dívek myslí, že nejsou dost dobré (podle studie provedené fondem Dove Self-Esteem Fund), a mezi muži a ženami existuje měřitelný rozdíl v sebevědomí. Říkejme tomu syndrom podvodníka, negativní obraz těla nebo nedostatek sebeúcty, ale všichni alespoň někdy pociťujeme nedostatek sebedůvěry, a mnozí z nás ho pociťují neustále. Sebevědomí však není osobnostní rys nebo něco, co automaticky získáme, když dosáhneme určité váhy nebo příjmu; je to dovednost a praxe, která vyžaduje každodenní pozornost, a je to něco, na co máme všichni nárok.

A jestli někdo ví, jak být sebevědomý a mít se rád, je to Regina Bondsová. Nejenže je skutečně nejsebevědomějším člověkem, jakého jste kdy mohli potkat, ale také zasvětila svůj život tomu, aby pomáhala ostatním ženám najít jejich sebevědomí (protože ví, že skutečné sebevědomí znamená budovat i ostatní lidi!). Bondsová pracuje s ženami po celém světě, aby jim pomohla rozpoznat jejich hodnotu, najít jejich hlas a ujasnit si jejich cestu prostřednictvím síly sebevědomí. Přečtěte si, co Bondsová definuje jako skutečné sebevědomí a jaké tipy můžete začít dělat ještě dnes, abyste ho dosáhli.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Co je to vlastně důvěra?

Většina lidí si myslí, že sebevědomí je synonymem pro aroganci (což je naprosto špatně!), a jiní se domnívají, že jde o to, jak se chováte. Mnozí z nás se učili, že sebevědomí je dar, se kterým se buď narodíte, nebo ne. Většina z nás - ne-li všichni - má se sebevědomím vztah, který se střídá. Ačkoli změna jednání je výhodou získání sebedůvěry, jde o mnohem víc. Sebevědomí je stav, kdy se cítíte jistí tím, kým jste, a jste si jisti svou hodnotou. Když žijete v říši sebevědomí, stáváte se skutečně nezastavitelnými. Nespokojíte se jen tak s něčím. Najednou se všechny aspekty vašeho života sladí s vaší hodnotou a smyslem.

Klíčem k trvalému úspěchu je sebedůvěra. Ráda o něm přemýšlím jako o plynové nádrži: pokud se cítíte vyčerpaní, v depresi nebo jako byste byli uvnitř prázdní, je možné, že vaše nádrž na sebevědomí je "prázdná". Mnoho lidí se snaží naplnit svou nádrž sebevědomí nesprávným typem benzínu: penězi, vztahy nebo materiálními věcmi. Nezastavitelná sebedůvěra však nepochází z vnějších zdrojů; je to vnitřní práce. Nemůžete očekávat, že vám pocit vlastní hodnoty zvednou lidé, místa nebo věci. Musíte udělat vnitřní práci, podstoupit bolestivý proces sebereflexe a položit si několik těžkých otázek, abyste k sobě byli upřímní. Sebevědomí je připravené, dostupné a dychtivé obejmout vás láskyplnou náručí, pokud o to stojíte.

Tipy, jak zvýšit své sebevědomí na vyšší úroveň:

Nejprve musíte vědět, co chcete, abyste si byli jisti, že si zasloužíte to, co chcete; co nelze vysvětlit, nelze nikdy získat. V pěstování vize toho, co pro sebe chcete, je síla, a když máte jasnou vizi, život prostě dává o něco větší smysl. Jasnost nám také dává smysl pro orientaci a pochopení. Napište si, co chcete (i když to všechno nevíte!), s konkrétními detaily, a také si sepište seznam pocitů, které chcete cítit.

Začněte si osvojovat schopnost jít za tím, co chcete, i když vás to děsí. Nebojte se vsadit na sebe. Abyste se v životě dostali na vyšší úroveň a dosáhli nezastavitelného sebevědomí, musíte se pustit do hry o život a snít, zkoumat a objevovat. Neomezujte se, pokud se bojíte; dělejte to proto, že se bojíte. Dělání věcí, které vás děsí, vám samo o sobě vybuduje sebedůvěru.

Pokud jde o budování sebevědomí, musíte se věnovat sami sobě a důvěřovat procesu. Stejně jako se v milostném vztahu zavazujeme druhé osobě, slibte si, že budete mít rádi především sebe. Sebeláska je stejná jako každá jiná velká láska; je to závazek dát přednost sobě před kýmkoli jiným. Když použijete tento vzorec pro sebevědomí, oženíte se s opravdovou sebedůvěrou, protože sebedůvěra není něco, s čím se někteří z nás rodí; je to něco, na co máme všichni nárok.

Chcete-li podpořit svou sebedůvěru, vytvořte si "sadu nástrojů", která vám pomůže vrátit se na správnou cestu, když pocítíte, že sebedůvěra klesá, máte strach z nové výzvy nebo pochybujete o své hodnotě. Kombinace pozitivního myšlení s konkrétními návyky vede k úspěšnému sebevědomí.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články