10 jednoduchých způsobů, jak do konce dne zlepšit svůj vztah

Foto: Unsplash

10 jednoduchých způsobů, jak do konce dne zlepšit svůj vztah

Velká romantická gesta často získávají veškerou slávu, ale obvykle jsou to drobné, každodenní způsoby, kterými si vyjadřujeme lásku a navazujeme vzájemné vztahy, které udávají tón zdravému a šťastnému vztahu. I v těch nejlepších vztazích lze stále najít nové způsoby, jak se sblížit. Všechny vztahy vyžadují práci, ale abychom citovali film Jeden den (víte, že ho máte rádi): "Náklonnost je, když vidíte něčí silné stránky; láska je, když přijmete něčí chyby." Zde je 10 věcí, které můžete udělat pro zlepšení svého vztahu ještě dnes.

1. Udělejte jim šálek kávy

Drobné projevy laskavosti mohou znamenat velký rozdíl ve vztahu, kde se lidé, zejména v dlouhodobých vztazích, mohou cítit nedocenění nebo bez zájmu. Drobné skutky, které ukazují, že se snažíte pro svého partnera udělat něco hezkého, mu dodají pocit, že o něj pečujete a že na něj myslíte. Zkuste jim ráno, než vstanou z postele, uvařit šálek kávy. Nastaví to tón pro zbytek dne, kdy k sobě budete pozorní.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

2. Řekněte "děkuji"

Zejména ve vztazích, které trvají už léta a upadají do rutiny, jsme ve vztahu tak pohodlní, že očekáváme, že náš partner splní všechny naše potřeby, ať už jde o to, jak se k nám chová, nebo o každodenní povinnosti. Říct prosté "děkuji" za to, že po večeři umyl nádobí nebo vám složil kompliment, si vynucuje jeho dobré chování a dává mu pocit, že si ho vážíte, a také vám připomene, proč ho milujete. Důležité je také vyjádřit uznání a vděčnost za to, že jsou ve vašem životě a kolik pro vás znamenají, nejen za to, co pro vás dělají.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

3. Cvičte společně

Já vím, já vím: lekce hot jógy nebo spinningu je obvykle únikem od všech lidí ve vašem životě. Ale zkuste s partnerem zajít do posilovny nebo ho vzít s sebou na hodinu barre. Aktivity, při kterých se vám zrychlí tep, uvolňují endorfiny, což jsou chemické látky, které vám v mozku zlepšují náladu a díky nimž se oba cítíte šťastní, plní energie a vzrušení. Je to také nový způsob, jak se sblížit!

4. Obejměte je

Může se to zdát jako nejzákladnější a nejjednodušší úkon, ale fyzický dotek je velmi důležitý pro udržení romantiky a spojení v dlouhodobých vztazích. Snažte se vyhýbat rutinním fyzickým dotykům, což znamená, že jediným fyzickým dotykem ve vašem každodenním životě je polibek na rozloučenou nebo objetí na přivítanou (i když i to jsou důležitá gesta). Kromě pozdravů a loučení je nečekaně obejměte, držte je za ruku v autě nebo při sledování televize, nebo je dokonce jen poplácejte po paži, abyste se cítili blízko. Fyzická blízkost se může promítnout do blízkosti citové.

5. Pošlete jim nečekanou textovou zprávu

Pokud jste od sebe odděleni od rána do večeře, pošlete uprostřed dne textovou zprávu, která bude působit trochu nečekaně, a překvapíte tak svého partnera, aby pocítil něco ze vzrušení, které přináší nový vztah. Zkuste mu poslat zprávu, ve které mu řeknete něco, co na něm máte rádi, něco, za co jste vděční, nebo romantickou/vtipnou vzpomínku, kterou sdílíte.

6. ...Ale odložte telefon!

Snažte se každý den strávit spolu alespoň nějaký čas, kdy odložíte telefony - věřte mi, že Instagramy a e-maily mohou počkat, až budete hotovi s večeří. Ačkoli se to v našem zaneprázdněném životě může zdát jako těžký cíl, je to nesmírně důležitý aspekt šťastného vztahu. Mnoho studií zjistilo přímou souvislost s intenzivním používáním telefonů a dobrým vztahem. A pokud se zlobíte, snažte se omezit psaní textových zpráv. Možná je pro vás snazší uchýlit se k psaní textových zpráv, když vás něco rozzlobí, ale snažte se problémy vždy probrat osobně nebo alespoň telefonicky. Hádky prostřednictvím textových zpráv jen vytvářejí odstup.

7. Jděte spát ve stejnou dobu

Ačkoli se to může zdát jako nemožné pro páry, jejichž rozvrh nebo preference vyžadují odlišnou dobu spánku, je doba spánku pro vztah klíčová. Je to způsob, jak se znovu spojit po náročném dni, chvíle klidu a času o samotě před rušným dalším dnem. Pro mnoho párů je to jediná chvíle o samotě za celý den. I když jste noční sova a váš partner chodí spát ve 20 hodin, pokuste se alespoň zůstat v posteli, dokud neusne. Je to důležitý a snadný způsob, jak se znovu sblížit a cítit se blízko.

8. Naplánujte si společný čas

Plánování se nemusí zdát příliš sexy a spontánní, ale pravidelná vzájemná kontrola udrží váš vztah pevný. Může být snadné nechat nepříjemnost za nepříjemností narůstat, dokud nedojde k úplné hádce, takže kontrola znamená méně hádek, více komunikace a lepší spojení. Koneckonců vztah jsou jen dva lidé, kteří se snaží uspokojit své potřeby. Využijte kontrolní schůzku k tomu, abyste probrali všechny nedávné podněty, problémy, a dokonce i všechny dobré věci (které si také zaslouží uznání!). Zkuste měsíční, týdenní nebo dokonce každodenní (třeba na konci dne) a zapište si ho do kalendáře, abyste na něj nezapomněli nebo ho nevynechali.

9. Smějte se společně

Vztahy jsou jen přátelství s exkluzivitou; i když je důležité mít se rád, je důležité mít se také rád. Zatímco věci týkající se partnerského života (jako je rozdělení domácích prací) nebo romantické věci (jako je držení se za ruce) mohou být hlavními prioritami pro zlepšení vašeho vztahu, nezapomeňte, že stejně důležité jsou i věci týkající se přátelství. Každý den se alespoň jednou společně zasmějte, ať už se jedná o sdílení vtipné historky, která se vám přihodila v obchodě, vytahování interních vtipů nebo sledování pořadu, u kterého se oba smějete. Smích nás nejen spojuje, ale pomáhá nám uvědomit si, že smyslem vztahu je užívat si člověka, kterého milujeme.

10. Udělejte si čas sami na sebe

Ačkoli se může zdát, že čas strávený se mnou je neintuitivní, když je cílem čas strávený s námi, to, jak se cítíte sami se sebou, je to, jak se budete chovat ve vztahu. Pokud jste závislí na naplnění svého partnera, budete od vztahu očekávat příliš mnoho, a pokud nemáte rádi sami sebe, pravděpodobně se obáváte, že ani váš partner vás nemá skutečně rád. Trávení času o samotě vám nejen zajistí, že budete žít co nejplnohodnotnější život, ať už to znamená dopřát si péči o sebe nebo se věnovat vlastním zájmům, ale také to znamená, že se budete moci ukázat jako své nejlepší a nejopravdovější já, když budete trávit čas společně. A jako bonus není nic přitažlivějšího než sebevědomí.

Co děláte denně pro svého partnera nebo pro svůj vztah? Který z těchto způsobů byste dnes vyzkoušeli?

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: