17 znaků podporujícího partnera, který vás povzbuzuje a podporuje vaše cíle

Foto: Unsplash

17 znaků podporujícího partnera, který vás povzbuzuje a podporuje vaše cíle

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Chcete-li mít šťastný milostný vztah, potřebujete partnera, který vás podpoří. Pokud nevíte, na co se zaměřit, zde jsou tato znamení.

Někdy může být těžké poznat, zda váš partner podporuje vaše životní cíle, zejména pokud jste zaslepeni svými vlastními přáními a potřebami s nimi spojenými. Můžete se například přesvědčit, že vás podporuje, protože se ptá na vaše sny, ale pokud je to jediné, co dělá, možná jen doufáte, že je to tak.

Jedna věc je jasná: mít podporujícího partnera vám usnadní realizaci vašich snů, protože se nebudete muset potýkat s dalším stres em, když se budete neustále snažit obhájit, co chcete v životě dělat.

Dobrý partner vás nejen povzbudí a vyslechne, ale také ocení vaši motivaci, a dokonce ji bude považovat za sexy.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Šťastné známky podporujícího partnera, který vás tlačí, motivuje a pomáhá vám stát se lepšími

Tady je několik známek toho, že máte po ruce motivujícího a podporujícího partnera.

1. Motivující a podporující partner. Chápe váš časový rozvrh

Nejenže má pochopení pro váš časový rozvrh, ale také nedělá rozruch, když potřebujete zrušit nebo odložit plány.

To neznamená, že byste měli s partnerem vždycky vynechávat čas, protože to z vás dělá workoholika *nebo hobby-holika, podle toho, jaká je vaše vášeň*, ale když je nějaký neodkladný termín nebo vás potřebují na speciální projekt, měl by váš partner umět odložit sobeckost a pochopit, že máte i jiné závazky.

Pokud váš partner pláče, rozčiluje se, vybírá si hádky nebo si k situaci vytvoří postoj, znamená to, že chce být vždy vaší prioritou číslo jedna, což by ve zdravém vztahu být nemělo.

2. Pomáhají vám

Kdykoli potřebujete pomoc, snaží se vám být k dispozici. Pokud například potřebujete jeho názor na něco, na čem pracujete, a váš partner řekne "nevím", buď se mu to nelíbí, nebo ho to nezajímá natolik, aby si vytvořil upřímný názor.

Podporující partner vždy pomůže, nabídne návrhy, sdělí svůj nezaujatý názor a podá pomocnou ruku, i kdyby šlo jen o obyčejné vyběhnutí na kávu.

3. Oslavují vaše úspěchy

Mluvení o vašich úspěších se stalo jednou z jejich oblíbených činností. Pokud váš partner vypráví svým přátelům a rodině o vašich úspěších a nemůže se dočkat, až se o ně podělí, i když se o nich vyjadřuje nesměle, pak lze s jistotou říci, že je na vás hrdý.

To znamená, že se nesoustředí jen na své vlastní cíle, ale má radost i z těch vašich. Měl by být přítomen pocit uznání.

Nepodporující partner se o vašich úspěších často nezmíní buď proto, že ho to nezajímá, nebo proto, že chce, aby místo toho byly v centru pozornosti jeho vlastní úspěchy.

4. Zajímají se o váš život

Ptají se na vaši každodenní práci, ale i na speciální projekty, stres y nebo povýšení. Všimněte si, že to neznamená, že se vás na uvítanou zeptají, jaký byl váš den, a místo toho vám vyprávějí o svém dni. Znamená to, že se upřímně zeptají na několik otázek týkajících se toho, co vás zajímá.

Ptají se, co jste dělali, vžívají se do vašich příběhů, vypadají, že dávají pozor, ptají se na projekty a co obnášejí, gratulují vám k povýšení a obecně si s vámi rádi povídají o tom, co děláte.

Jsou naprosto v pohodě, když o tom můžete mluvit tak dlouho, jak potřebujete, a sdílejí s vámi vaše stres y i radosti.

5. Jak se vám daří? Nabízejí rady

Když se v práci něco stane, jsou první, kdo nabízí rady a návrhy. Vždy je dobré zůstat nezávislý, pokud jde o problémy. Časem se však naučíte, že vztah je o podpoře, ale ne o přímém řešení problémů, pokud se nejedná o záležitosti, které se přímo týkají vašeho vztahu.

Například ventilovat práci a poslouchat jejich rady je něco jiného než očekávat, že problém vyřeší za vás.

Čím více vlastního břemene ponesete, tím více se mohou starat o své vlastní břemeno. Podpůrný partner vám bude radit a naslouchat, a možná i navrhovat nápady, ale nakonec vás stejně nechá řešit vaše vlastní problémy.

6. Jsou vaším největším roztleskávačem

Když se vám podaří něco pozoruhodného, nebo dokonce i něco malého, projeví upřímné nadšení. Představte si scénář, kdy přijdete domů a řeknete partnerovi, že váš nápad měl na poradě velký úspěch a všichni o vás uvažují jako o vedoucím nového firemního projektu.

Pokud váš partner vyskočí, obejme vás a zasype vás uznáním, pak lze s jistotou říci, že je možná vaším fanouškem číslo jedna.

Pokud váš partner tuto novinku pouze kvituje bez jediného "gratuluji", pak ho to vlastně nezajímá nebo vaše úspěchy příliš nepodporuje.

Zdá se to být docela základní, ale něco tak malého může mít na vztah vliv. Odpor může ve vašem vztahu uhasit oheň a pocit nedocenění může vyvolat pocit, že nejste dost dobří.

7. Věnují vám plnou pozornost

Snaží se poslouchat vaše vyprávění a během rozhovoru vás neodhluční ani nepoužívají telefon.

Pokud se váš partner nezeptá, ať už proto, že jste vyhrkli věci dřív, než se stačil zeptat, nebo proto, že zapomíná, dobrým znamením, že vás stále podporuje, je, když vám věnuje plnou pozornost, když mu vyprávíte o svých vášních nebo drobných úspěších.

To znamená, že odloží telefon, dívají se vám do očí, kladou otázky, přiměřeně reagují a sledují všechny další jisté známky toho, že jim na vás záleží a že vám naslouchají.

Pokud váš partner pouze přikyvuje, souhlasí s něčím v nesprávnou chvíli a klade otázky, které nedávají smysl, víte, že ho to až tak nezajímá.

8. Podporují a povzbuzují vaše sny

Vždy, když chcete se svými sny skončit, odmítají se nechat přemoci. V kariéře každého člověka jsou chvíle, kdy má pocit, že nic z toho, co dělá, se mu nedaří, protože buď nezvládá stres , nebo prostě nemá inspiraci.

V těchto chvílích by vám měl partner, který je vám oporou, naslouchat a nabízet rady, jak už bylo řečeno, ale také by vás neměl nechat hodit ručník do ringu a odejít od všeho, na čem jste tvrdě pracovali.

Namísto toho, aby vás nechal odejít z práce nebo se vzdal snahy udělat dobrý dojem, měl by být první, kdo vám řekne, že volíte snadnou cestu, a nebojí se vás přivést k rozumu.

9. Důvěřují vám

Důvěřují vám v blízkosti lidí, kteří sdílejí vaše vášně, zejména v prostředí plném nezadaných. Je zřejmé, že každý má tendenci pracovat jak s muži, tak se ženami, ale jsou chvíle, kdy může být v práci více zástupců jednoho pohlaví než druhého, což by mohlo způsobit problémy doma.

Příklad pokud muž pracuje v nakladatelství, kde je několik žen, mohlo by to doma způsobit napětí s jeho manželkou nebo přítelkyní.

Podporující partner chápe, že nezadaní lidé v okolí vašeho pracoviště nejsou skutečným zdrojem starostí, a nedělá z toho obrovský povyk, zejména pokud ví, jak moc pro vás práce znamená.

10. Dělají pro vás milé věci

Když jste unavení nebo vy stres ovaní, udělají pro vás milé věci. Dobrý partner, který vás podporuje, udělá víc než jen to, že tu pro vás bude a nechá vás odreagovat; udělá něco navíc, aby vám usnadnil život, když se vrátíte domů.

Cokoli od šálku kávy nebo horké čokolády až po to, že vám napustí teplou vanu, řekne víc, než by kdy dokázala slova. Tyto maličkosti sice nezahrnují tradiční komunikaci, ale váš partner jimi vyjadřuje svou lásku, uznání a touhu pomoci, kdekoli může.

11. Jaké jsou vaše pocity? Sdílejí břemeno

Když kráčíte životem s partnerem, chcete vědět, že s vámi sdílí břemeno každodenních životních činností. Například pomáhají s domácími pracemi a mají je rovným dílem rozdělené. Neleží celý den na gauči, zatímco vy vaříte, uklízíte, perete a sekáte trávník.

Podpůrný partner ví, že pokud bude líný a nebude ve vztahu táhnout za jeden provaz, budete frustrovaní, vyčerpaní a uražení.

12. Nejsou sobečtí

Sobeckost má mnoho různých podob a forem. Může vypadat tak, že někdo hraje nepřetržitě své videohry a ignoruje svého partnera. Může to být i to, že dělá jen věci, které ho baví, a nemyslí na váš názor.

Aby byl člověk podporujícím partnerem, musí potřeby druhého člověka stavět přinejmenším na roveň - ne-li před - své vlastní.

Když to udělá, pak se jeho partner cítí milován a je o něj pečováno. Když jsou však sobečtí, mají pocit, že jsou na posledním místě na seznamu priorit. A takový pocit nemá nikdo rád.

13. Jak se cítíte? Tráví s vámi čas

Je těžké být podporujícím partnerem, pokud netrávíte čas se svou drahou polovičkou. To neznamená, že s ním musíte trávit každou volnou chvíli. Musíte však pravidelně trávit kvalitní čas.

Toho lze dosáhnout různými způsoby. Může to znamenat pravidelné rande, rozhovory u večeře nebo prosté posezení v parku a povídání o životě. Důležité je mít s partnerem hluboké citové pouto a trávení času s ním je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.

14. Jak se s partnerem sblížit? Jsou láskyplní

Každý má svou vlastní úroveň potřeby náklonnosti. Někteří si příliš nepotrpí na objímání, mazlení a držení za ruce. Ale i když tomu tak není, podporující partner to přesto dělá, aby svému partnerovi řečí těla ukázal, že mu na něm záleží.

Nonverbální komunikace - jako je náklonnost - je mnohem věrohodnější než slova. Je snadné říci "miluji tě", ale je mnohem těžší se tak chovat, pokud to necítíte. Podpůrní partneři tedy dávají najevo svou lásku řečí těla.

15. Nejsou nerozumní

Někteří lidé mají tendenci být iracionální a přehnaně reagovat na každou maličkost, ať už je velká nebo malá. Pokud někdo snadno vybuchne a ztratí emoce, není to příliš podporující. Ve skutečnosti je to docela výbušné.

Podporující partner drží své emoce na uzdě a zůstává velmi rozumný. Na vše se dívá z nadhledu a na vše se dívá pozitivně. Jejich partner se nebojí s ním o čemkoli mluvit.

16. V případě, že se partner rozhodne pro podporu, je to pro něj velmi důležité. Dobře komunikují

Podpůrný partner umí efektivně komunikovat. Nekřičí, nekřičí ani nenadává. A také své názory a pocity nedrží jen tak v sobě. Vědí, jak efektivně řešit problémy.

Kdykoli dojde k nějakým neshodám, budou se chovat logicky, racionálně a svého partnera budou považovat za spoluhráče, nikoli za "nepřítele". Společně se svou drahou polovičkou hledají řešení, která jsou pro oba nejlepší.

17. V případě, že se s někým neshodnou, jsou schopni se s ním dohodnout. Jsou empatičtí

Empatie je schopnost vžít se do situace někoho jiného a vidět jakoukoli situaci z jeho perspektivy. To neznamená, že musí souhlasit, ale znamená to, že se snaží vcítit do pocitů svého partnera.

Když někdo není empatický, cítí se nevyslyšen a nemilován. Všichni podporující partneři jsou tedy schopni nejen cítit empatii, ale také sdělit svému protějšku, že mu rozumí a snaží se vidět svět jeho očima.

Dobré stránky podporujícího partnera

Mít partnera, který podporuje to, co děláte nebo chcete dělat, je jednosměrná jízdenka k harmonickému vztahu a něco, co by nemělo být považováno za samozřejmost.

Když partner plně nepodporuje vaše cíle, je to na něm vidět a nejenže to zatěžuje váš vztah, ale také se to podepisuje na vaší kariéře. Někdo, kdo vás miluje a obdivuje za to, kým jste a co děláte, vás nikdy nedostane do situace, kdy byste si museli vybírat!

Ať už se rozhodnete v životě dělat cokoli, partner, který vás podporuje, je vždycky závanem čerstvého vzduchu. Pomůže vám zvednout se, když jste na dně, a podílí se na vaší slávě. Pokud vás partner povzbuzuje a podporuje ve vašich cílech, víte, že máte svého strážce!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články